norica pointed 5.5mm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Norica pointed 5.5 mm 15, 74 grain pelletin bc değetini bilen var mı arakadaşlar. Selamlar.

Hat. Striker Edge .22 + Trekker 3-12 x40

Crosman 1088 CO2 .177

• balık tutmayı öğretsek

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Çok güzel vidyoymuş gerçekten. :thumbup:

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Video BC değeri hesabı uygulamalı olarak güzel anlatmış. Ancak malesef BC değeri pratikte kesin bir rakam olamıyor. Örneğin videodaki BC değeri aynı tüfek ve Pelet için 30 mt de farklı 40 mt farklı 70 mt farklı bir değer çıkabilmektedir. Tüfek değiştiğindede farklılık göstermektedir. Bu yüzden değişik mesafelerdeki BC değerini ortalma olarak hesaplanıp Chairgun programında kullanılması değişik mesafelerdeki atışlar için daha doğru sonuçlar verebilir.

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• Örnek vermek gerekirse aşağıdaki tablo Airarms s400 ve Değişik peletlerdeki mesafelere göre BC değerleridir dikkat edilirse peletin grain değerleri değiştikçe yine her mesafede BC değerleri değişik onun için genelde Chairgunda ortalama bir değer kulanılır ama en doğru sonuç mesafelere göre BC değerini hesap edip O BC değerini kullanmaktadır Ancak pratik değil

airgunturk.com/attachment/26407/

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• Tabloda Mean pratikte en çok ortalama değerleri kullanıyoruz. Yine yukardaki hesap tüfekten tüfeğe tüfeğinizdeki hız değişimlerinde hava hallerinden sıcaklıktan basınçtan etkilenir. Yani mutlak bir değer değildir. Onun için FT müsabakalarında sıfırlama esnasında Dürbünlerimizi uygulamalı olarak ayarlamak durumunda kalıyoruz.

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• affınıza sığınarak tekrar soruyorum
    bc hesaplamada bir hata mı var ;$.,;$.,;$.,;$.,;$.,
    anlamak istediğim kendi tüfeğimi aldım namlu çıkış hızını biliyorum ölçtüm mesafeyi ölçtüm neyse hesabı yaptım yanlış olan ne onu anlamak istiyorum

• ayriyetten bu tip cevapları da mahsus yazıyorum ki daha bir kaç böyle cavabım var dır mutlaka her kez okuyor bir şeyler öğreniyor arkadaş sormuş cevabı bir iki tıkla bulunur aslında fakat doğru su ne yada yöntemi var mı bulmanın sebep olmak isterim hep

• Estafurullah hesaplama şekli doğru. Yanlış olan bir durum yok. Videoda 40 mt için BC değeri hesaplandı. Ancak mesafelere göre BC değerinin değiştiğini anlatmaya çalışıyorum yani en doğru sonucu değişik mesafelerde BC değerini hesaplamayı yapmak daha pratiktede ortalmasını alıp kullanmak yöntem olarak kullanılabilir. Ama sadece tek ölçüm yapıp da kullannabilirsiniz tercih kullanıcıya kalmış.

BSA 8-32×44
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony

Optima 3x12-44 AOE
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

• Teşekkürler cekaa videoda pelletin düşme miktarına göre bc değerini nasıl hesaplayacağımız anlatılıyor. Gerçekten eğitici. Bana bilimsel olsun da başka şey istemem. lakin orada namlu çıkış hızını da istiyor. Bizde chronograph yok. o yüzden namlu çıkış hızını, bc değerini vs herşeyi ortalama(hatta fabrikanın verdiği değere yakın olacak şekilde kafadan atıyoruz ) alarak yapıyoruz. ortalama bir vuruş noktası elde etmeye çalışıyoruz. teşekkürler.

Hat. Striker Edge .22 + Trekker 3-12 x40

Crosman 1088 CO2 .177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen acton ().

• ne diyeyim istanbul gibi memlekettesin guruplar var atışa giden diğer arkadaşlara da burdan bir yazı olsun
    sıcak bir havada siz de gitseniz yanınıza bir kaç içecek alsanız ben geldim abiler deseniz selam verseniz
    hem size yardımcı olurlar hem atış nedir nasıl yapıyrlar bu adamlar öyle 50 m den cigarayı nasıl vuruyorlar görseniz tüfeğiyle nasıl sevişiyor
    bir de chrono ölçerler hiç merak etmeyin bu hobide pek öyle ukala kişileri görmedim tanımadım
    öyle leri barınamıyor zaten kaçıp giderler
    a