Pcp pompa

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • kral arms ın tüfek ve pompa takımını aldım, 150 bardayken deneme amaçlı 210 a kadar bastık sorunsuz şekilde, daha sonra atış yaptık 50 bara düşene dek ve tekrar doldurmak istediğimizde pompa yukarı aşağı yaylanarak ortada kaldı.Muhtemel arıza kitapçığında 3. piston gevşemiştir falan yazıyordu silindire ve hava alma deliğine birkaç damla yağ damlattım yumuşadı ve düzeldi.Bu pompaların bakım peryodu nasıldır? her dolumdan sonra yağlamak şartmı olacak acaba.Birde pompa üzerindeki tahliye vanasını gevşetmeden hava rekorunu çıkartınca öndeki orink hasar görüp hava kaçırmaya başladı, buna çok dikkat etmek gerekiyor anlaşılan.

Pompanıza silikon bazlı gres dışında hiç bir yağı değdirmeyin. Petrol bazlı yağlar oringleri aşındırıp arıza sebebi.

Ayda bir kağıt havlu vb ile silip üzerindeki kirlenmiş yağı biraz alıp silikon gresi elinizin erdiği yerleri çok az (yarım nohut kadar) sürüp yaydırın piston boyunca. 3-5 pompa hareketi ile yaydırırısınız iyice. Bu şekilde bakımla yüzlerce kez at44 ü doldurduğum hill mk3 pompada hiç sorun olmadı. Çok toz toprak içinde atış yaptıysam eve gelince hemen genelini bir nemli bezle siler ve bu yağlama işlemini yaparım.

Ankara TR

• Almışken hill alın arada fazla fiyat farkı yok ...aradaki fiyat farkından çok daha fazlasını almış olursunuz .

• ben tamamen söküyorum fakat 3. Pistonun olduğu kısma ulaşamadım nasıl söktünüz

Pompanın tabanına bağlı olan büyük boruyu sökün, daha sonra içinde tabana bağlı olan 2. bir boru görüceksiniz onu klitli pense veya mengenede sabitleyin ezilmesin diye üzerine bez sarın. Daha sonra tabana bağlıolan rekoru ayırıp sabitlediğiniz ince borunun ters istikametine çevirin, boru ayrılınca pompanın sap kısmında merkezde olan metrik altı somunu sökün ve o mili aşağı doğru itin, ince borunun içinden prinç ağızlı 3. piston çıkıcak altında ve merkezinde hava kanalı var üzerinde de o-rink işte sorunu çıkartan parça orası.Benimki tekrar parçalanmış yine değiştirdim bu 3. sü eğer yine arıza verirse değişim istiyeceğim hatalı imalat olabilir.Hill pompalar bildiğim kadarıyla 600 tl civarı bizim pompalar set olarak aldığımızdan 200 tl ye geliyor sanırım büyük fark var.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Kronik sorun galiba ben gönderdim fabrikaya bakalım değişim mi yapcaklar oringi mi değiştirip gönderecekler

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• bugün gidip pompayı verdim 5 dkk. sonra yenisini getirdiler, kral müşteri memnuniyetine çok özen gösteriyor galiba, umarım buda sorun çıkartmaz.Satıcı pompa için iyi diyor bakalım nekadar dayanacak:)

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• bugün gidip pompayı verdim 5 dkk. sonra yenisini getirdiler, kral müşteri memnuniyetine çok özen gösteriyor galiba, umarım buda sorun çıkartmaz.Satıcı pompa için iyi diyor bakalım nekadar dayanacak:)

Yeni aldığınız pompada problem var mı yazarsanız sevinirim

• Aldığım yerde denedik, 150barlara düşmüş bir tüfek vardı onu doldurduk sorun çıkartmadı.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Aldığım yerde denedik, 150barlara düşmüş bir tüfek vardı onu doldurduk sorun çıkartmadı.

Sorunda o zaten ilk basışta dolduruyor 2. yada 3. yü bastı mı sıkımtı yaptı mı aceba?

• benim tüfek dolu hafta sonu atarız kesin, boşalınca dolduracağız malum yazarım ozaman buraya.Yine kelek çıkarsa hatsana çevirtirim bu kez.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• benim tüfek dolu hafta sonu atarız kesin, boşalınca dolduracağız malum yazarım ozaman buraya.Yine kelek çıkarsa hatsana çevirtirim bu kez.

zannetmiyorum başka marka ile değşim yapacağını ama hangi mağzadan almıştın?

• Mersinlide güngör av var oradan aldım.Tüfeği biraz önce atış yaparak boşalttım.Bir kerede anca 80 bara getirdim dinlenerek devam ediyorum, sanırım 3 molada dolacak:)Ve doldu, şuan pompada bir sorun yok bu 2. dolumu.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Mersinlide güngör av var oradan aldım.Tüfeği biraz önce atış yaparak boşalttım.Bir kerede anca 80 bara getirdim dinlenerek devam ediyorum, sanırım 3 molada dolacak:)Ve doldu, şuan pompada bir sorun yok bu 2. dolumu.

inşallah bir sıkıntı çıkarmaz bende fabrikanın göndermesini bekliyorum tüfeği kaç bara kadar boşalttınız?

• 50 bara kadar atıyorum ben, hala şişe kırıyor.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• pompa dün fabrikadan geldi hiç bu kadar kolay dolduracağını tahmin etmiyordum 50 bardan 200 bara 1 kez dinlenmeme rağmen 15 dk da bastım hiç zorlamadı fabrika pompayı gönderirken bütün oringlerden birer takım koymuş ekstradan bir adet dolum ucu koymuşlar bende çıkar taktan sıkılmıştım iyi oldu :D

• 180 boy 65 Kilo. Optima pompa ile kral puncher pro 205 bar civarına yaklaşık 8 dkda ve ısıtmadan yavaş yavaş dolduruyorum. Kaç kez bastığıma dikkat etmedim. Bence pompa konusunda korkulacak birşey yok herhangi bir özür durumu yoksa.

• 180 boy 65 Kilo. Optima pompa ile kral puncher pro 205 bar civarına yaklaşık 8 dkda ve ısıtmadan yavaş yavaş dolduruyorum. Kaç kez bastığıma dikkat etmedim. Bence pompa konusunda korkulacak birşey yok herhangi bir özür durumu yoksa.

• Gecen akşam iş çıkışı ufak bi sucuk ekmek ve atış partisi yaptik 8 kişiydik.
    Kral puncherlari imece usulü doldurabildik ancak.
    Ben 3-4 kere doldurdum pompayla bana çok zor geldi.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

Sebebini henüz pcp de yeni aldığım için bilemiyorum. Vücut aktif şekilde kullanılıyorsa yürüyüş, ağırlık çalışması Vs gibi belki farkediyordur.yada sadece pompa ile alakalı da olabilir. Başkalarının fikri nedir acaba?