Ahşap Kundaklı,Hatsan Torpedo150 Sniper Vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yaylı ile open sight atış yapmak ve yarışma yapmak istiyorsanız bunun için yarışma düzenlemeniz gerekecek.Eğer hali hazırda düzenlenen yarışmalara katılmak isterseniz silahınızı ve diğer ekipmanınızı Ft disiplinine uygun hale getirmeniz gerekir.Kimse kimseyi zorlamıyor bu bir hobi zevk almak içşn yapıyoruz kişisel hırslar her zaman kendimizi yıpratır bunun için su gibi olalım içine girdiğimiz kabın şeklini alalım değil mi sevgiler

Bu sporda kişisel hırsım hiç olmadı.zaten bu spor dalına çocukluktan kalma çok eski anılarımın tesadüfen 33 yıl sonra canlanmasıyla tekrar başladım.Şimdiye kadar biriyle hedef kağıdında hiç yarışmadım.Doğa ile beraber olmak ve okçuluktan kalma atış tecrübemiidmanı nispeten daha kolay olan ve daha az efor gerektiren havalı sporuna tekrar başladım.amaç spor yapmak ve bu vesileyle bir şeylerle haşır neşir olmak ve hatta yeni insanlarla tanışmak..

• Konu son derece gereksiz bir yöne sapmış. Gidip amatör kümede futbol oynayacaksanız benim kramponum yok alamıyorum da bu nedenle espadrille oynamak istiyorum diyebilir misiniz? Hayır...
    Ft dediğimiz disiplinin de bazı kuralları olması gerekir ki eğer bi tarafımızdan uydurmayacaksak yurtdışında uygulananlardan esinlenmek kötü bir şey değil.
    Ekipmana gelince,,, bu konu bana çok ilginç geldi, bir defa dürbün konusunda burada yazılanlara katılmak mümkün değil. Neden mi? Senelerce ft de birinciliği kimseye bırakmayan Erdinç Bilgili üstat son yarışmaya kadar ne dürbün kullanmış bir bakın bakalım. O zamanda 50x dürbünler vardı ama hepsine nal toplatıyordu. Başar ın kullandığı dürbüne bir bakın da 24 x dürbünle 40 üstü nasıl vuruluyor şaşırın. Ft de yarışan insanların en az yarısı 32 veya 24 x dürbün kullanıyor. Mesela ozzytheguitar 32 x ile ve yaylı ile tek günde 30 vurdu. Hedefi dürbün vurmaz atıcı vurur. Ve Mehmet bey herhalde antrenmanlarda bizim dürbünlerden bakmadınız, 50 metrede 50x dürbün 4 cm killzonu masa gibi göstermez nokta gibi görünür, ve yine usta yarışmacıların hiçbiri atışta dürbünü 50x te kullanmıyor, büyütme sadece mesafe tayini için gerekli. Maddi duruma gelince, bu siteye üye olan arkadaşların yarısından fazlasının imzasındaki envantere bakınca en az iki üç ft takımı düzecek malzeme vardır. İlla steyr olmak zorunda değil ki, ftbr den İrfan at44 ile bir çok steyr dan fazla vurdu. Bu bir seçim, kimi on tane tabanca alır kolleksiyon yapar, kimi pul biriktirir, kimi de gider biriktirir boğazından keser 50x dürbün alır. Fiyatta da çok yanılıyorsunuz, 10-50x-60 orta sınıf bir dürbün sitede 600 tl ye falan satılıyor, üst düzey dürbünler biraz fantazi ve başarı getirecek demek te değil. Yani 2500 gibi bir paraya güzel bir ft ekipmanı sahibi olabilirsiniz. Ama başarılı olabilir misiniz? İşte bu sizin antrenmalarını ve yaktığınız pelletle doğru orantılı. Haaa illa diyorsak biz kendimize göre farklı bir spor veya hobi dalı yapalım, şu silahla bu silahla katılalım. Bence çok çok iyi bir düşünce. Hemen düzenleyin kesinlikle katılacağım.
    Eleştiri yaparken emeğe de saygı duymak gerekir ki bu hobi spor olarak devam edebilsin.

sağlam bir envanter ;)

• evet dikkatlice okudum..Her türlü imkansızlıklara rağmen bu spora gönül verenlerin de özverilerinin gayet farkındayım..Hatta yerli bir FT tüfeği tasarımı müjdesini de okudum.Hatta ve hatta uluslar arası ft kurallarının da katılığını okudum..Peki sizin benim anlatıpta anlamadığız ne var..Siz bu kategoriler alt-üst lig olmaz..Herkes durumuna göre girsin yarışmaya..Hepimiz aynı kantarda tartılalım mı diyor sunuz..yoksa kendi içimizde başka bir çözüm yolu da bulabiliriz mi diyor sunuz..ben bir tek burayı anlamadım..

Bu sporu geliştirmek,daha geniş bir kitleye yaymak için çalışıyoruz merak etmeyin.Bu çalışmaları özetlersek yerli bir FT tüfeği tasarımından tutun,yarışmalarda farklı kategorilerin uygulanmasına ve uluslar arası temsile kadar.Büyük bir yerli silah üreticisi de bu projeyi desteklemekte

Gayet açık anlatmışım nesini anlamadın ben de seni anlamadım...

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Tamam hobi insanları tanımak için mükemmel bir zemin araç artık ne derseniz deyin.Ama biz senelerdir bu hobiyle uğraşıp belirli aşamalardan geçip geldik ve bu konu başlığı altında daha önce yazdığınız dürbün büyütmeleri ve silah seçimi tamamen atıcının tercihidir ve daha önceki tecrübelerinin getirdikleri donanımlardır.sizin bunları küçümseyerek hatta dalga geçer bir üslupta işte 40 tl ye peletmi alalım 10-50x60 dürbünle masa kadar hedef mi vuralım gibi söylemleriniz bizim gibi bu hobiye gönül vermiş bir çok atıcı arkadaşımın da onaylayacağı gibi garibine gitmiştir.Son olarak FT yarışmasının ne şekilde yapılacağı kurallar kitabında verilmiştir.Yani Bağdat ı yeniden keşfetmeye gerek yok.Sizin küçümsediğiz yada onla herkes vurur dediğiniz dürbün ile yarışmada başarılı olamayan dünya kadar atıcı var kimse kimseye senin ekipmanın daha iyi yada kötü dememeli bence.Amaç arkadaş edinmek se kırıcı üsluplardan da uzak durulmalı hepinize iyi geceler diliyorum

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• Konu son derece gereksiz bir yöne sapmış. Gidip amatör kümede futbol oynayacaksanız benim kramponum yok alamıyorum da bu nedenle espadrille oynamak istiyorum diyebilir misiniz? Hayır...
    Ft dediğimiz disiplinin de bazı kuralları olması gerekir ki eğer bi tarafımızdan uydurmayacaksak yurtdışında uygulananlardan esinlenmek kötü bir şey değil.
    Ekipmana gelince,,, bu konu bana çok ilginç geldi, bir defa dürbün konusunda burada yazılanlara katılmak mümkün değil. Neden mi? Senelerce ft de birinciliği kimseye bırakmayan Erdinç Bilgili üstat son yarışmaya kadar ne dürbün kullanmış bir bakın bakalım. O zamanda 50x dürbünler vardı ama hepsine nal toplatıyordu. Başar ın kullandığı dürbüne bir bakın da 24 x dürbünle 40 üstü nasıl vuruluyor şaşırın. Ft de yarışan insanların en az yarısı 32 veya 24 x dürbün kullanıyor. Mesela ozzytheguitar 32 x ile ve yaylı ile tek günde 30 vurdu. Hedefi dürbün vurmaz atıcı vurur. Ve Mehmet bey herhalde antrenmanlarda bizim dürbünlerden bakmadınız, 50 metrede 50x dürbün 4 cm killzonu masa gibi göstermez nokta gibi görünür, ve yine usta yarışmacıların hiçbiri atışta dürbünü 50x te kullanmıyor, büyütme sadece mesafe tayini için gerekli. Maddi duruma gelince, bu siteye üye olan arkadaşların yarısından fazlasının imzasındaki envantere bakınca en az iki üç ft takımı düzecek malzeme vardır. İlla steyr olmak zorunda değil ki, ftbr den İrfan at44 ile bir çok steyr dan fazla vurdu. Bu bir seçim, kimi on tane tabanca alır kolleksiyon yapar, kimi pul biriktirir, kimi de gider biriktirir boğazından keser 50x dürbün alır. Fiyatta da çok yanılıyorsunuz, 10-50x-60 orta sınıf bir dürbün sitede 600 tl ye falan satılıyor, üst düzey dürbünler biraz fantazi ve başarı getirecek demek te değil. Yani 2500 gibi bir paraya güzel bir ft ekipmanı sahibi olabilirsiniz. Ama başarılı olabilir misiniz? İşte bu sizin antrenmalarını ve yaktığınız pelletle doğru orantılı. Haaa illa diyorsak biz kendimize göre farklı bir spor veya hobi dalı yapalım, şu silahla bu silahla katılalım. Bence çok çok iyi bir düşünce. Hemen düzenleyin kesinlikle katılacağım.
    Eleştiri yaparken emeğe de saygı duymak gerekir ki bu hobi spor olarak devam edebilsin.

Bu sporu geliştirmek,daha geniş bir kitleye yaymak için çalışıyoruz merak etmeyin.Bu çalışmaları özetlersek yerli bir FT tüfeği tasarımından tutun,yarışmalarda farklı kategorilerin uygulanmasına ve uluslar arası temsile kadar.Büyük bir yerli silah üreticisi de bu projeyi desteklemekte

Gayet açık anlatmışım nesini anlamadın ben de seni anlamadım...

sayın hamatum..
    Farklı bir kategori açalım ya da dürbünlerde sınırlama gelsin ve diğer fikirleri ben bu platforma taşımadım..Sayın ZETAX bir süredir yerli bir ft tüfeği hazırlam çabasındaydı ve sanırım bu tüfekle ft müsabakalarında kullanılan dürbün istismarından müzdaripti.Ve ısrarla ft müsabakalarına serbest atışla katılacağı ve hatta dürbünlerinde bir standarda çekilmesi gerektiğini savundu.bu fikrin realitiye dönüşebileceğini ben de inandım Hatta ben de serbest atış ft olabileceğini benim de sayın zetax a destek olmak babında böyle bir kategori açılması halinde benim de kendisine rakip olacağımı ama şaka ama gerçek burada konuştuk..

• Tamam hobi insanları tanımak için mükemmel bir zemin araç artık ne derseniz deyin.Ama biz senelerdir bu hobiyle uğraşıp belirli aşamalardan geçip geldik ve bu konu başlığı altında daha önce yazdığınız dürbün büyütmeleri ve silah seçimi tamamen atıcının tercihidir ve daha önceki tecrübelerinin getirdikleri donanımlardır.sizin bunları küçümseyerek hatta dalga geçer bir üslupta işte 40 tl ye peletmi alalım 10-50x60 dürbünle masa kadar hedef mi vuralım gibi söylemleriniz bizim gibi bu hobiye gönül vermiş bir çok atıcı arkadaşımın da onaylayacağı gibi garibine gitmiştir.Son olarak FT yarışmasının ne şekilde yapılacağı kurallar kitabında verilmiştir.Yani Bağdat ı yeniden keşfetmeye gerek yok.Sizin küçümsediğiz yada onla herkes vurur dediğiniz dürbün ile yarışmada başarılı olamayan dünya kadar atıcı var kimse kimseye senin ekipmanın daha iyi yada kötü dememeli bence.Amaç arkadaş edinmek se kırıcı üsluplardan da uzak durulmalı hepinize iyi geceler diliyorum

Siz ,sayın Zetax ile beraber bir süredir şaka yollu da olsa konuştuklarımızın bütününü bilmediğiniz için..Sadece bugün burada ft müsabakaları hakkındaki bence gayet olumlu yazılarımı tamamen farkli anlamışsınız..olayın evveliyatını ve sayın zetax ile aramızdaki değişik başlıklardaki sohbetlerimizin bütününe baktığınızda.Olayın hiç sizin anladığınız gibi olmadığını ve hatta olayın tamamen farklı bir boyutta başlayıp farklı yerlere geldiğini farkına varacaksınız.

• Sayın zetax'ın Ft müsabakalarındaki dürbün sınırlaması veya dürbün standardı getirilmesi fikri burada hem kendisi tarafından dile getirilmiş ve hemde bazı kesimler tarafında taraf bulmuştur.
    Ayrıca sayın zetax kendi çabalarıyla modifiye ettiği bir yerli marka tüfeği ft ye hazır hale getirmiştir.
    sayın zetax ayrıca bütün bu safhalar aşamasında bunları burada çeşitli başlıklar halinde paylaşmış ve takdir toplamıştır..ve hatta sayın zetax bu tüfepğe öyle güvenmiştir ki..FT yarışmalarına bu tüfekle serbest atış kategorisinde katılacağını ama şaka ama doğru açıklamıştır..ve hatta hatta kendisi KRM yerli bir pelletle burada yaptığı atışları bizlerle paylaşmış ve hepimizin taktirini toplamıştır..
    İşte sizler bu aşadaki sayın zetaxla olan yazışmalarımızı şakalaşmalarımızı bilmediğiniz için..Daha doğrusu olayın bütününü bilmediğiniz için..Konuyu anlayamıyır ve sürekli burada yazılanlarla olayı değerlendiriyorsunuz..

• Bana göre yüksek optikler adaletsiz her zaman bunu düşünüyorum ve söylüyorum . ancak Benim düşüncem tabiki bu . rahatsız olan arkadaşım varsa özürlerimi dilerim. yerli tüfek hazırlıyorum işin özü bu bir hobi işi kimse kimseyi engelleyemez. Etkileyemez ft lere bir şekilde katılacağım ister 10-40 dürbünümle ister gez arpacıkla katılırım o anki efkarım ne çektiyse onunla giderim . benim için önemli olan orada 20 vurmuşuz 40 vurmuşuz değil esas önemli olan dostlarla güzel bir hafta sonu geçirmek şu ana kadar yapılan tartışma bence yersiz. Ha kurallarda bir esneme olacağını sanmadığımı söyledim zaten. Kim nasıl istiyorsa öyle katılabilir. Bunun bir engeli yok zannetmiyorumki arkadaşlarım neden gez arpacıkla katılıyorsun demezler ben inanıyorum ki yarışma zamanı güzel muhabbetlerimiz şamatlarımız olacaktır. Bana o yeter 10 tane kupa almışız bir önemi olmaz bence. Tartışmaya gerek yok illede yaylı her zaman yaylı diyorum hepinizi seviyorum arkadaşlar.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Sayın zetax ft yarışmalarında,farklı bir kategori olması gerektiğini savını veya farklı bir puanlama sistemi olması handikap puan gibi,zaten bu camia içinde bunu hareretli olarak dile getirmiş ve tartışmaya açmış..
    sayın zetax'ı şahsen tanımam ve kendisinin bu camiada herkes tarafından tanındığını kabul ederek..Eğer bir camianın eskisi böyle serzenişlerde bulunuyor farklı bir ft kategorisi açalım diyorsa..bunu da aramızda bazen şaka yollu yapıyorsak.ve hatta sayın zetax bana bizzat buradaki hoş bir sohbetimiz sırasında.Hadi yapalım bir yerli ft tüfeği,camia coşkun esprisiyle gelen.Ve benim de bugün kendisine ne o öyle 10-50x60 dürbünler öyle insan vurmaktan sukılır espri bağbında söylediğim..birr cümle ..olayı bu saçma sapan boyuta getirdi..
    Bütünü bilmeden sonuca varmak buna denir..Ben ft müsabakalarında yerli tüfek,yerli optik,yerli pellet kategorisi olsun dediğimde neden bunu ciddiye almadınız..işte orada duruyor..Çünkü o sıralar tesadüf bu ki sayın zetax kendi yerli tüfeğini gene yerli bir pelet markası KRM ile denerken..Ben de yeni yerli tüfeğimle aynı günlerde KRM pelletleri deneyip tüfekteki performansını burada paylaşmıştım..
    İşte bunları bilmeden sadece cımbızla çeker gibi bazı şeyleri aldınız ve aslında yanlış anladınız da diyemem..ama tamamen farklı bir boyutta anladınız..
    aslında size de hak veriyorum..Sadece bu yazılanları okuyunca.Ben de olayı sizin anladığınız gibi anlaya bilirim..

• Neden bu kadar sertleşiyor bu konu anlamıyorum. Farklı düşünceler olacaktır. Eninde sonunda hepimiz için bu bir h o b i . neden fobi haline geliyor. Madem optik işi çok etkilemiyor. Katılmak isteyen arkadaşıma açık çek. üzerinde 6x24 50 bushell takılı özel yapım diana mod 54 ümle gelsin önümüzdeki adana ft ye katılsın tüfek benden dürbün benden hatta yarışma parasınıda ben karşılayacağım . bu kadar sertleşmenin ne dostluklarımıza nede hobimize faydası var anlamış değilim.
    Bu konu uzadıkca tadı kaçıyor boşyere gönül kırmaya gerek yok . inşallah farklı müsabakalarda çıkar onlarada hep birlikte katılırız.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• sayın ZETAX..CEP telefonuyla girdim ş u an.Alıntı yaptığım yazınızdaki tecrübe ve bilgi birikimine çok ihtiyaç var.Zira ben hiç katılmadığım FT müsabakalarına.Şayet uygun bir yerli markayı FT Müsabaka şartlarına uydurabilirsem yarışmacı olarak FT ye katılmayı düşünüyorum.DOMİNATÖR CARBİNE Eyvallah ,ama namlu 40cm ve ağır.Mod 85 sniper veya mod 87 QE ye de eyvallah.Bunların namlu uzunlukları gayet güzel.Ama bu her ikisininde ortak handikapı.Namludan kırma olmaları..Sizden ricam.Yerli üretim tüfekler içinde FT ye uyarlanabilecek veya kullanımı en uygun modeli bulmak için bir konu başlığı açmanız.Burada konuştuklarınız ,açacağınız bu konu başlığında daha faydalı,daha kalıcı ve katılımı daha çok olur.Ben ciddi olarak yerli FT tüfeğine takmış surumdayım.Yerli FT tüfeği olmadan da.FT müsabakalarına sadece seyirci olarak katılma kararı aldım kendimce..Yoksa şişe kırmaya devam..

Hocam gel ft ye iki tane yerli yaylı yapalım dalalım bu aleme . alem coşsun

Ben de biliyorum ,HW97 K almayı..Üzerine de 10-50x60 dürbün takmayı..Benim derdim senede milyonlarca tüfek üreten ve bunların %90 dan fazlasını ihraç eden bir ülkede.
    Hala yerli bir markanın tam anlamıyla FT ye uygun bir tüfeği piyasaya sunmaması..
    İlla ben mi ,tetiği modlamalayım.?illa ben mi namluyu kesmeliyim.?İlla ben mi SAS sistemini revize etmeliyim..?
    ..Yerli markadan bir FT tüfeği allem edeceğim, kallem edeceğim, ama yapacağım..Yapalım sayın ZETAX..
    Sonra bu camiada adımız ''Kahraman Bakkallar,Süper Marketçilere Karşıya ''çıksın..:)

:) güldüm valla :)
    Ne yapalım yapacaz artık

Buyrun, sadece bu konu başlığında sayın ZETAX la diyaloglarımız ve kendi aramızdaki bazı şakalaşmalarımız..Bunun gibi bir sürü dialog bulabilirim..

• Emir hocam günaydın, işte söylemeye çalıştığım da tam buydu, ft de vuruş skoru bushnell dürbünle değil ama diana ile çok değişir işte, şöyle diyebiliriz, bushnell dürbünü benim hw ye takalım yarışalım :)
    Kusura bakma ama azıcık ta takılalım birbirimize..

sağlam bir envanter ;)

• sevgili Mehmet arkadaşım, burada olay anlaşılma anlaşılmama değil, senin de söylediğin gibi ft konusuna daha başlamamışken kurallar ya da uygulamalar konusunda bu denli derin fikirler tabii ki tepki toplayacaktır. Sen önce bir başla bakalım, bir kaç yarışamaya katıl, sonra o eleştirdiğin dürbünlerden alacak mısın yoksa almayacak mısın hep birlikte göreceğiz. Open sight ft ye gelince zaten o branşlar da var. Dedim ya düzenleyin bir hft yarışması hatsan işe gelip yarışmayan ne olsun. Hatta Emir ve senle özellikle uğraşırım bu yarışmada:)
    Tam da burada bir nüans farkı göze çarpıyor işte, bu yarışmayı düzenliyecek babayiğitler lazım. Yerli tüfek, limitli dürbün veya open sight atış ve bu formatta bir ft yapacak gönüllüleri görelim...

sağlam bir envanter ;)

• sevgili Mehmet arkadaşım, burada olay anlaşılma anlaşılmama değil, senin de söylediğin gibi ft konusuna daha başlamamışken kurallar ya da uygulamalar konusunda bu denli derin fikirler tabii ki tepki toplayacaktır. Sen önce bir başla bakalım, bir kaç yarışamaya katıl, sonra o eleştirdiğin dürbünlerden alacak mısın yoksa almayacak mısın hep birlikte göreceğiz. Open sight ft ye gelince zaten o branşlar da var. Dedim ya düzenleyin bir hft yarışması hatsan işe gelip yarışmayan ne olsun. Hatta Emir ve senle özellikle uğraşırım bu yarışmada:)
    Tam da burada bir nüans farkı göze çarpıyor işte, bu yarışmayı düzenliyecek babayiğitler lazım. Yerli tüfek, limitli dürbün veya open sight atış ve bu formatta bir ft yapacak gönüllüleri görelim...

Sayın hamatum öncelikle günaydın..
    Israrla aynı yanlış anlaşılma devam ediyor maalesef.Ben ne kuralları değiştirme niyetindeyim.Ne de dürbünsüz bir FT müsabakasına girme niyetindeyim..Hatta belki en iyi malzemeyle girerim yarışmaya..sanırım bir süredir airgunturk sitesini takip etmiyorsunuz..Son bir kaç aydır sayın zetax bu konuyu yani dürbün ve yeni ft kategorisi olmalı söylemini her gün çeşitli vesileler değişik platformlarda dile getiriyor.
    Ne benim ne de sayın zetax'ın FT ye serbest atış kategorisi açılmalı gibi bir isteğimiz olamaz.Ya da tamamen kendi adıma konuşayım.Böyle bir şey olsa bile benim böyle bir yarışmaya katılmam söz konusu olmaz.Bilinen kurallarla eğer imkan ve vakit olursa FT disiplinindeki bu heyecanı yaşamak isterim..Yoksa dürbünsüz bu işin olmayacağı her aklı başında insan bilir.Siz bu dürbün ve FT de farklı kategorilerde olsun söylemini.Bana kalırsa sayın ZETAX la konuşun.Benim bu işle bir ilgim yok.. umarım açıklayıcı olmuşumdur..

• Tamam anlaştık,
    Emir hocamdan bu konuda bir girişim bekleyelim o zaman, alternatif değil ama farklı bir grup ft organizasyonu, işte burada düzenleme ekibine ihtiyaç var

sağlam bir envanter ;)

• Tamam anlaştık,
    Emir hocamdan bu konuda bir girişim bekleyelim o zaman, alternatif değil ama farklı bir grup ft organizasyonu, işte burada düzenleme ekibine ihtiyaç var

Sayın Hamatum..
    Sanıyorum,siz bu işi şahsi algıladınız.Ya da camiaya ve bu spora kalpten bağlılığınız sizi hassas yapıyor.Bu camiada yeni yüzler bir sınava tabi tutuluyor diye düşünmeye başladım.Öncelikle şunu bir kez daha belirteyim.Ben hedef kağıdında kimseyle yarışmadım bu yaşıma kadar.Hep kendi rakibim oldum.Bu camiaya nasıl faydalı olabilirim düşüncesi hakimken.Bir anda sanki FT düşmanı ve camia karşıtı bir konuma düşürüldüğümü hissetmeye başladım..Ben her türlü yarışma organizasyonunda gerek gönüllü yardımcı gerekse yarışmacı olarak bulunmak isterim..ama ,içimdeki bu masum çocukluktan kalma havalı tüfek sevdamı haksız yere,hiç hak ketmediğim şekilde öldürülmeye çalışılırsa da o zaman ben de .Kaldığım yerden devam ederim..kendimle yarışır,keyfime bakarım
    Her türlü organizasyon ve yarışmaya memnuniyetle katılmak isterim..Lütfen bu bakış açısı unutulmasın ve her yazdığım yazı ve yaptığım eylem bu çerçevede değerlendirilsin..

• Emir hocam günaydın, işte söylemeye çalıştığım da tam buydu, ft de vuruş skoru bushnell dürbünle değil ama diana ile çok değişir işte, şöyle diyebiliriz, bushnell dürbünü benim hw ye takalım yarışalım
    Kusura bakma ama azıcık ta takılalım birbirimize..

Hocam :D diana ya çaktırmadan lafı da çaktınız :D .
    Dürbün hazır hocam ne zaman derseniz. yarışırız. sizinle muhabbet de yarışmakta atışmakta benim için zevk

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Hatta Emir ve senle özellikle uğraşırım bu yarışmada:)

Tamam anlaştık,

:D Ömer hocam organize olalım :D fıkradaki gibi olmayalım

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Sayın Hamatum..Sanıyorum,siz bu işi şahsi algıladınız.Ya da camiaya ve bu spora kalpten bağlılığınız sizi hassas yapıyor.Bu camiada yeni yüzler bir sınava tabi tutuluyor diye düşünmeye başladım.Öncelikle şunu bir kez daha belirteyim.Ben hedef kağıdında kimseyle yarışmadım bu yaşıma kadar.Hep kendi rakibim oldum.Bu camiaya nasıl faydalı olabilirim düşüncesi hakimken.Bir anda sanki FT düşmanı ve camia karşıtı bir konuma düşürüldüğümü hissetmeye başladım..Ben her türlü yarışma organizasyonunda gerek gönüllü yardımcı gerekse yarışmacı olarak bulunmak isterim..ama ,içimdeki bu masum çocukluktan kalma havalı tüfek sevdamı haksız yere,hiç hak ketmediğim şekilde öldürülmeye çalışılırsa da o zaman ben de .Kaldığım yerden devam ederim..kendimle yarışır,keyfime bakarım
    Her türlü organizasyon ve yarışmaya memnuniyetle katılmak isterim..Lütfen bu bakış açısı unutulmasın ve her yazdığım yazı ve yaptığım eylem bu çerçevede değerlendirilsin..

Mehmet hocam, sana yazılmamış satırlardan kendine alınganlık yapma lütfen, Bak üzerine alınması gereken Emir hoca hemen olayı kavradı ve Diana-Hw atışması başladı bile :)
    bu sitede bir çok kişi birbirini çok eskilerden beri tanıyor ve tarzlarını da biliyor, bu nedenle hemen her yazılanı üzerine alınma, ben artık senin görüşlerinle ilgili bir şey yazmıyorum, yüz yüze karşılıklı konuşuruz daha iyi, ama Emir hocam bir etkinlik planı yaparsa hem fikirsel hem de bedensel desteğimi esirgemem, FT işi hobiyi biraz sportif alana taşıdığı için uluslararası kurallara bağlı kalmak daha iyi, ama farklı ft tarzları geliştirilebilir. Örnek olarak İngilizlerin yaptığı HFt biraz modifiye edilebilir. Açık alanda ft hedefleri gibi değil de serbest düşmeli hedeflerle open sight ft düzenlenebilir, keyifli de olur. Şu anda steyr kullanan ft yarışmacılarının tamamına yakınının da katılacağına eminim, hepsinde birkaç tane yaylı var çünkü. Adana bu işin ilk basamağı da olabilir bence...
    hem şöyle diana ile hw yi uçuca çatar düşman çatlatırız...

sağlam bir envanter ;)

• Bu diyaloglar klavye başında farklı da oluyor biraz,zaten az çok bizi tanıyorsun,yüz yüze konuşmak daha sağlıklı olacak bence de.Benzer konulardan burada atıştığımız arkadaşlarla şimdi çok farklı dostluklarımız oldu zaman içerisinde.

Halil ÖZAK
    20.01.1967