5.52 Bullet pellet kalıbı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • birşeyler üretmek gibisi varmı!

Ve herkes birgün ettiğini bulur

kalibrgun cricker 5.5mm

• hocam cezve ile zor olur.kendi imalatım kepçe

kalibrgun cricker 5.5mm

• Güzel düşünmüşsün co2 tüpünü eline saglık. Devamlı döküm yapmadığımdan cezve ile idare etmiştik. ilerde pota ve kepçe yaparım İnşallah

• Güzel düşünmüşsün co2 tüpünü eline saglık. Devamlı döküm yapmadığımdan cezve ile idare etmiştik. ilerde pota ve kepçe yaparım İnşallah

bende kalıp bulmaya çalışıyorum diğer herşeyim hazır :)

kalibrgun cricker 5.5mm

• Maaşallah ellerinize sağlık

Stoeger X50
    Hawke sport hd 3-9x40 sportsmatch dampa
    Daystate airranger 6.35

• Düşünce güzel. Tek göz belki iki göz kalıplarda iyi sonuç verebilir. Ama daha fazla göz varsa sıkıntı yaratabilir. Çünkü gözlere hızlı ve bol ca dökmek gerekiyor. Aksi taktirde kurşun hızla donduğu için formu bozuk, eksik ve pürüzlü saçmalar çıkıyor kalıptan

• bu da yurt dışında satılan bir alet,temennimiz yerli üretimi olması
    http://nomad-pelletmaker.weebly.com/

Bu kalıp çok alelade ve özensiz yapılmış Nihat bey. Kurşun 327 c derecede erir dökülen kurşun 350-400c vardır en az. Eldivenle dökülmez bir süre sonra el yanmaya başlar.

Daha iyisini ve hassasını yaptım siz yerli üretim yok diyorsunuz :) sanırım seri üretim demek istediniz.

Aşağıda yaptığım değişik kalıp modelleri de var (diğer pelet kalıplarının polisajı yapılmadı pürüzlülüğü ondan) prototip yani.
    bunları karşılaştırdığımızda hangisi güzel?

• Bu kalıp çok alelade ve özensiz yapılmış Nihat bey. Kurşun 327 c derecede erir dökülen kurşun 350-400c vardır en az. Eldivenle dökülmez bir süre sonra el yanmaya başlar.
    Daha iyisini ve hassasını yaptım siz yerli üretim yok diyorsunuz :) sanırım seri üretim demek istediniz.

Aşağıda yaptığım değişik kalıp modelleri de var (diğer pelet kalıplarının polisajı yapılmadı pürüzlülüğü ondan) prototip yani.
    bunları karşılaştırdığımızda hangisi güzel?

Merhaba,

Öncelikle belirtmek isterim ki merakla ve saygı duyarak gelişmeleri takip ediyorum bu el emeği işinde...

Pellet dökümü sonrası titreşimli zımpara makinesini ters çevirip üzerine bir kap monte edip içine de yeteri kadar kedi kumu veya ona benzer birşey doldurup pürüzlülüğü minimize edebilirsiniz.

Kendi dökümlerimde ben bu şekilde yapıyorum. 1 tane 2.5kg'lik macun kutusuna delik açtım, ahşap vidası ile zımpara makinesinin tabanına taktım ve içini arkadaşımdan kutunun yarısına gelecek kadar kedi kumu aldım. Yaklaşık 10-15dk sürekli titreşimde makineyi çalıştırdığınızda otomatik polisaj etkisi yapıyor ve pürüzsüz şekilde pelletleri kullanabiliyorsunuz.

Sadece fikir vermek amacı ile paylaşmak istedim.

Herkese kazasız belasız atışlar...

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List

• Bu yöntemi model motor parçalarında kullanıyorum bazen. Ben m3 somun ve sıvı deterjan kullanıyordum. Kurşuna uygun değil tabi bu yöntem. kedi kumu iyi fikirmiş teşekkürler :)

• bu da benim mini tambur (kum eksik)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

kalibrgun cricker 5.5mm

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen <zoom> ().

• Güzelmiş elinize sağlık ben tornamı kullanıyorum :) ayna ile punta arası.

• Bir hobi nelere vesile oluyor. Tebrikler.

Haklısınız. Elektrik kesintisi durumunda atölye için acil durum lambası yaptım az önce. bosch 18 volt li-ion vidalama bataryası ile çalışıyor. kullanılan malzeme pvc boru yoğurt kutusu altı ve 24 volt şerit led :)

airgunturk.com/attachment/28714/
    airgunturk.com/attachment/28715/
    airgunturk.com/attachment/28716/
    airgunturk.com/attachment/28717/
    airgunturk.com/attachment/28718/
    airgunturk.com/attachment/28719/

• Benzerini de ben yapmıştım daha önce. Şarjlı matkabın bataryasıyla çalışıyor ama 12v ile.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Batarya 18 volt olduğundan 12v ledleri bozar bendeki batarya. mecbur 24 v kullandım

• Merhaba,

Bahsetmiş olduğum 9mm lik kendi döktüğüm pelletlerimden birini ofis çekmecemde buldum. Tabi cepte taşırken fln zaman içerisinde kozmetik olarak hasara uğramış, yumuşak kurşun olduğundan dolayı. Diğer döktüklerim çok daha iyi durumda. Henüz yazlığa gidemediğimizden sadece bunu çekebildim.

9mm (.357) 150 grain

BT65'im 22 cal. idi şimdi onu 25 cal. ile değiştirdim. 25 cal. için de kalıp yapmayı düşünüyorum fakat tabi ki önce bir hayli atış yapmak gerekecek. Henüz kullanmak için zamanım olmadı.

Herkese kazasız belasız atışlar dilerim...

I watched a movie once, where the only people with guns are the Police & military

It was called Schindler's List