Yeni gözdem.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Uzun zamandır aklımda olan çakı aldım. Buck 726 İşçiliği ciddi anlamda yüksek bir marka ülkemizde eşe* yüküyle para istedikleri doğrudur. Çeşitli sitelerde 30 $ civarında satılıyor. Çelik kalitesi gerçekten üst düzey. Fakat kaplaması için aynı şeyi söylemek zor uzun kullanım testiylede ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşırım.

• Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Hocam bıçaklar hakkında fazla bilgim olmadığından merak ettim, çelik kalitesinin artmasının ne gibi faydası oluyor ? Veya sadece kırılma yada körelme durumunumu ortadan kaldırıyor ?

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• Kaç mm çelik ve namlu uzunluğu ne kadar bu çakının..
    Ben Karadenizde ustam var ona yaptırıyorum sipariş üzerine genelde.

FATİH KOÇ 1976
    Kastamonu
    Bora Barak Br 20
    Akdaş Ak212 otomatik
    Hatsan Mod85 Sniper vortex
    Kral puncher breaker s

• Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Hocam bıçaklar hakkında fazla bilgim olmadığından merak ettim, çelik kalitesinin artmasının ne gibi faydası oluyor ? Veya sadece kırılma yada körelme durumunumu ortadan kaldırıyor ?

Çelik kalitesi kırılmada bir drenç sağlıyor körelmedede ciddi ekileri var. Kırılmasını denemedim tabiki ama körelmede çok başarılı tahtaya defalarca ağızından vurmama rağmen iz dahi yok. Çelikte noksanlık olursa ezilmeler oluyor. Birde çok keskin olmamalı bebim görüşüm ezilme yüzey incelmesi sebebiyle çok kolay oluyor.

2.3 mm kalınlığı keskin kısmıda 64 mm

• Güzel çakı hayırlı olsun. Bendede çakı hastalığı var, çocukluğumdan beri birsürü çakım oldu ve hep çevremdekilere hediye ettim. Genelde walther çakılarını seviyorum, yada hep öyle denk geliyor.

Kral Puncher Pro - 5.5, Beileshi 6-24x50mm AOEG
    Crosman C11 - .177 BB Co2
    Torpedo 150 sniper vortex - .22, Browning 3-9x40
    Zoraki Hp 01-02 Ultra - .177, Bushnell 3-9x40EG, FULL SET
    Mod 125 vortex - .22, Protector+Optima 3-9x32

İnstagram ====> ApAdamm
    Twitter ======> ApAdamm

Mesele Vatansa, Gerisi Teferruattır..!
    Ne Mutlu, Türküm Diyene..!

• Bicaklara ilgisi olan forumdaslar bicaksanati.com adresini ziyaret edebilir. Bicak ve çelik hakkında her turlu konuyu orada bulabilirler. Hele ki bicak yapmak gibi bir arzunuz varsa istifade etmek icin ansiklopedi değerinde bilgiler var. Birçok hobidasin muazzam bicaklar yaptigina şahit olabilirsiniz  :) Bu arada hayirli olsun kazasiz belasiz kullanin :)

• Güle güle kullanın. Çakı farklı hastalık. Asla yetmez gözdeler bitmez haberiniz olsun :)

Türkiye şartlarına göre nispeten uygun fiyatlı, markalı çakılar için ascimmarket ve tac87 sitelerine bakın. Uzun zamandır ne alırsam bu ikisinden alırım ama buck seviyorsanız buralarda buck yok. Ağırlıkla cold steel, spyderco ve okc.

Buck larda genelde kullanılan 420hc çelik aslında sınıf olarak üst düzey bir çelik değildir ama buck ısıl işlemi iyi yaptığından buck ın 420hc sinin normal bir 420hc olmadığı, çok daha dayanıklı olduğu söylenir.

Ankara TR