Doğru pellet seçimi nasıl olmalı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mod 85 sniper vortex ile 25-50-70 metrelere doğru ve isabetli hangi pelletleri önerirsiniz? Ustalardan yardım rica ediyorum saygılar.. :him:s

• gamo pro hunter iyidir cakmalarına dikkat

• jsb çok övüyorlar mod85'te henüz denemedim. Ama pro hunter bu tüfekle çok uyumlu.

• ben gamao hunter almıştım. ama pelletlerde bir fazladan kalıp dan dolayı yanlarında elle temizlene bilen çapaklar var. Ben namluya extra pislik bırakıyor, veya atışı etkiliyor diye düşünüyorum.

Hayat herkes için bildikleriniden ibarettir. Ne bildiğinize ne öğrendiğinize dikkat edin.
    Herşeyin bir şeyini ama bir şeyi herşeyini bilin bu size ustad dedirtir.
    mod 125 sniper vortex .22 kullanıcısıyım
    at 44 tac long pcp ve 6lt scuba tup :)

• Çapak konusunda haklısın pro hunter ve magnumda çok çapak oluyor. Yumuşak pelet olduğu için elle temizlenebiliyor. Temizlemeden atılırsa dediğiniz gibi namluya sıvanabilir. O konuya dikkat edilmeli.

• orjinal gamo pelletlerde çapak ve pürüz dediğiniz kadar olmuyor muhtemelen elinize geçenler piyasada çokça bulunan çakma gamo pelletlerdir

• ben ince mehmet 27gr. kullanıyorum mod 125 te tahribatı iyi oluyor.

Kral Breaker Bullpup 5.5 mm 3,5-10x50 ;tufey#
    Mod 125 Sniper Vortex 5.5 mm 3-9x44E ( Satıldı )
    ;kovboys; £tabanxalı$

• Yanlış hatırlamıyorsam aşağı yukarı 800 fps değer ideal değerdi. Bu değerleri veren ağırlıkta pellet seçilmeli. Silahın sağlığı açısından da önemli, özellikle magnumlar için. Hafif pellet kullanıp "pampa bu yerli silahlar da çok dandik hemen dağıldı. Ya da "üstad bu silah hedefi hiç bulduramıyor" şeklinde çok konu açıldı.
    Güzel bir konu olmuş.

İzmit Poliport limanından tüm forumdaşlara selam bu arada.

Urea tahliye ediyoruz. Lazımsa ayırayım bi torba ;)

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#