Airarms s510 mesafe 52 metre sadece 5 kuruş

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Emrah sayar tarafından modifiyeleri gerçekleştirilen s510 son grup denemelerinde defalarca sadece 5 kuruş yapmaktadır. 10 atıştan sadece birtanesi dışarı kaçmış kalan 9 atış 5 kuruşa sığmaktadır.
    Aynı tüfek çekiç zıplama önlemesi ile 72 atış (800-820 fps) yapmaktadır. Tüfeğimde emeği geçen konya atış grubumuza teşekkür ederim..Mesafe 52 metredir. Reg altaros

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• çok güzel olmuş elinize sağlık

• Zoraki Hp 01_2 Ultra 4.5mm :thumbup:;kovboys;
    • Barska Sniper 6-24X50 ir 2G :thumbup:;#taban^lm;s,S
    • Stoeger Atac Suppressor 5.5mm :sleeping:
    • Stoeger 4-16x44 AO :sleeping:
    • XCORTECH X3200 ;tufey#+;tuftabV#
  • Air Arms S510 Xtra FAC sidelever air rifle

• Precharged pneumatic
    • Sidelever
    • 10-shot repeater
    • 2-stage adjustable trigger
    • Adjustable power
    • 11mm scope grooves (no open sights)
    • 2900 psi fill pressure (200 bar)
    • Built-in manometer (air pressure gauge)
    • 231cc air tank
    • Lothar Walther barrel
    • Shrouded barrel for extra-quiet shooting
    • Beech or walnut stock
    • Checkered pistol grip and forearm
    • Superbly blued
    • Magnificent stock finish
    • Ventilated rubber buttpad

231 cc olduğu yazıyor nette, tüp içinde yaklaşık 40 cc yer kaplayan regülatör var.

• Sordum, cunku tupte 231cc-altaros reg = 198 cc hacim kalir. X 88bar (200-112) = 17,42 lt

18,1 graini, 800-820 fps ile (17,42/72 atis) 242 cc birim hava ile atamaz.

Tupde 200 degil 250 bar hava olsa bile yine atamaz, cunku 379 cc birim hava yapar. Bu cc ile 112 barin gucu bellidir.

Eger atisler dogru ise baska bir sey vardir.

• her atışta ne kadar hava harcadığını neye göre hesaplıyorsunuz? .

Ayrıca sizin hesabınıza göre 35 tane atıyor olması gerekiyor aa510 ların

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen esayar07 ().

• Tup hacmi 198cc
    Baslangictaki bar 200
    Kalan bar 112
    Atis sayisi 72

200-112 = 88 bar
    88 X 198 cc = 17,42 litre (17.424 cc)
    17,42 / 72 atis = 242 cc

• Önce tanışalım bölümüne bir konu açın sonra bu konuları konuşalım

• bunca yıldır forumdayım böyle saçma hesap ilk defa görüyorum.

Bu değerler ile siz atış başı harcanan havayı bulursunuz ancak, onuda kabul etmiyorsun zaten. Hem verdiği atış sayısı hacim ile boluyorsun hemde atış sayısını kabul etmiyorsun.
    İstersen mert krono videosu da koymuş onuda izle ,yada senin için yeniden video çekelim. Bu benim için büyük bir zevk olur

• her atışta ne kadar hava harcadığını neye göre hesaplıyorsunuz? . Bunu sordunuz esayar07 arkadas. Cevap verdim. Sacma dediniz. Sacma degil. Hesap dogru. Uslup yanlis. Tartismadan cekiliyorum.

• O tarihte üye olmuşsunuz bir konuda bile görüşünüz yok. Forumda mesaj yok. Bir anda bir yerden çıkı verdiniz. Bu durum çok manidar ilk müsait olduğumda size video hazırlıycam umarım. Bükülmeyen eli inş öpersiniz. Birilerini taşlamada üzerine yok milletin ya niye yalan söyleyim veya yanlan söyleyim bu bana ne katar biz zaten ücretle bir geliştirme yapan bir grup değiliz 500cc hatsan bilmezken biz yaptık en stabil regülatörlerden birini yine biz yaptık. Emrah sayarı biraz araştır daha sonra yorum at. Diyelimki tüfek reklamı yapıyorum. Airarmsın bana ihtiyacımı var. Kalitesini stabiliteaini kanıtlamaya ihtiyacımı var. Ee kendim paralı iş yapmıyorum tüfeğin reklamını yaapmaya ihtiyacı yok. Peki neden yalan söyleyelim? Az mantık yorsanız bu çözümü bulurdunuz

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Me2t ().

• bizim kimseye yalan söylemek için bir gerekçemız yok biz bu işi ticaret için yapmıyoruz hobi için yapıyoruz.
    Sizin yaptığınız çamur at izi kalsın, başka bişey değil.
    Sonra da üslup vs bahane edip tartışmadan çekiliyor

• Sen bizi yalancılıkla itham ederken iyi biz senin hesabına saçma deyince ''ovvv üslup ''

Yaw he he der susarım senin gibilere

• tüp hacmi,dolum valfinin ve bloğun dişlerinin kapladığı alanı çıkardığınızda 284 cc dir
    231 cc muhtemelen hatalı girilmiş.
    bu durumda 56 ,8 litre hava var demektir toplamda.yani 200 bar basarsak.
    altaros reg. eğer ince uzun model ise 40 cc den daha az yer kaplar,kabaca 20 cc gibi.kaldiki içine de hava alabiliyor.yani 20 cc nin tamamı kayıp sayılmaz.
    prechember kısmının en baba 10 cc olduğunu varsayalım,112 x 0.010 =1.12 litre yapar.ancak her atışta bu 1.12 litreyi harcamayız, heleki 18 grn 800-820 fps gibi bir hızda atıyorsak. o yüzden 70 atış çok rahat yapar.
    bu arada 88 bar x 284 cc olarak bir hesap yapılamaz.çünkü basın sabit değil,harcadıkça değişiyor(azalıyor)

bir örnek;
    200 bar doldurulmuş bir tüfek 150 bara kadar ,x hızda x pelleti 30 atış stabil atıyorsa, 250 bar doldurulduğunda 60 stabil atış yapmaz ,yaklaşık 75-80 atışı bulur aynı hızlarda.
    işin içine kuvvet giriyor çünkü.
    burdan sonrası çok uzun hikaye neyse....
    benim fikrim 72 atış yapması çok normal.

• Me2t arkadas, tufek uzerindeki tup, kac cc.

Aug 5th 2015 tarihinde acmisim.

her atışta ne kadar hava harcadığını neye göre hesaplıyorsunuz? . Bunu sordunuz esayar07 arkadas. Cevap verdim. Sacma dediniz. Sacma degil. Hesap dogru. Uslup yanlis. Tartismadan cekiliyorum.

Tabiri caizse bodoslama bir şekilde yapılan bir çalışmayı çökertme amaçlı yaklaşımınız ne kadar doğru sayın ara? Bahsettiğiniz üslubu sizde de görmek pek mümkün değil. Etki-tepki meselesi. İnsanlara nasıl yaklaşırsanız o şekilde karşılık bulursunuz. Biraz empati lütfen.

AA HFT500 .177
    Hawke 10-50x60 ED

• Arkadasım, bende bir kasit yok. Birim atis basi 242 cc hava var. Bar 112 Verilen bilgiler esliginde yaziyorum.

PCP tufeklerde atis yatagi 4,5 ile 8 cc arasinda degisiyor, genel 7 cc civari. Air Armslar biraz daha düsük. 7 cc den gideyim de genele faydam olsun.

242 yada 300 cc hava demek, 242/5,8 = 41 bar yada 300/7 = 42 bar

Bu verilerle 27 Fp üreyemez. 18,1 Grain ve 820 FPS demek 27 Fp demektir.

Arkadaslarin bu veriler esliginde ellerindeki silahi ve diger araclari kontrol etmeleri gerekiyor. Cekici geri teptirmemek elbetteki iyi bir istir. Ama verilerde bilim disi durum var. Insanlara bir sozum yok, buraya aktarilan verilerle ilgiliyim.

Ayrica, atis basi 7 Bar idi 1.8 Bara dustu seklinde ifade de var. Bu da 1.386 cc harciyordu, simdi 356 cc harciyor demektir.

356 cc X 72 atis = 25.66 litre eder. Ama tüpten sarfoldugu söylenen tutar da 17.42 litre. Bu da arkadasların veriler konusunda yeterli dikkati gostermedikleri kanaati olusturuyor.

Tufek ve atis konusulacaksa bu mumkun ama kisiler birbirine gereksiz sozler soyleyecekse o tartismanin icinde olmam.

• Sayın ara açmış olduğum diğer konuda yabancı bir forumda 90 atışlara ulaşanların olduğunu ve sitenin linkini veren arkadaş var. Teziniz çürüdü ben zaten sizin için video murlaka hazırlıycam hatta güvensizliğinizi gördüğüm için tüfeğide çekicem pratik ve hesaplar tutmuyor bunu anlamak istemiyorsunuz. Mustafa beyde üstte bahsetmiş. Baştan sona aynı harcama olmuyor basınc düşünce sarfiyat azalıyor. Ufak geliştirmelerle 65 atış yapan sürüyle tüfek var bu işte bir emek var. Size çok yakında videoyu hazıyrlayıp atacağım. Tüfeği elime alamıyorum vaktim olmuyor.