Moderatörlü dürbün sıfırlama ile modaretörsüz atış aynı olmadı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba saygıdeğer forum üyeleri, üstadlar. at44 tac long silahımla 3-6x32 dürbünle 15 metrede son zoomda moderatörle sıfırlama yaptım. tam 12den vuruyor. moderatörü çıkartıp denedim 15 cmsağ 5 cm alttan vurdu. bunun nedeni mermi çıktıktan sonra arkdan çıkan fazla havanın mermiyi savurmasımıdır? . moderatör 15-20cm uzatıyor namluyu fazla havayıda absorbe mi ediyor anlamadım.. forumda aradım ama buna benzer bir konu bulamadım. Bu yüzden değerli yorumlarınıza başvuruyorum.Teşekkürler

Hayat herkes için bildikleriniden ibarettir. Ne bildiğinize ne öğrendiğinize dikkat edin.
    Herşeyin bir şeyini ama bir şeyi herşeyini bilin bu size ustad dedirtir.
    mod 125 sniper vortex .22 kullanıcısıyım
    at 44 tac long pcp ve 6lt scuba tup :)

• Aslında benim de aklıma takılan bir soru. Moderator kimi silahın isabetini artırırken kimi silahin isabetini dusuruyor. Lock time ile bir ilgisi mi var acaba?

• Merhaba saygıdeğer forum üyeleri, üstadlar. at44 tac long silahımla 3-6x32 dürbünle 15 metrede son zoomda moderatörle sıfırlama yaptım. tam 12den vuruyor. moderatörü çıkartıp denedim 15 cmsağ 5 cm alttan vurdu. bunun nedeni mermi çıktıktan sonra arkdan çıkan fazla havanın mermiyi savurmasımıdır? . moderatör 15-20cm uzatıyor namluyu fazla havayıda absorbe mi ediyor anlamadım.. forumda aradım ama buna benzer bir konu bulamadım. Bu yüzden değerli yorumlarınıza başvuruyorum.Teşekkürler

Bahsettiğiniz ölçüde sapma olması namlu ile moderatörün birbirini merkezlemeyip peletin moderatörün sol alt kenarına sürterek sağa kaçık terk ettiği izlenimi uyandırıyor, Namlu ucundaki ve moderatördeki dişlerdeki aşınma , namlunun kaçık delinmiş olması gibi sebepleri olabilir imkan var ise farklı moderatörle deneyin, moderatör salında peleti türbülans tan koruduğu için isabete faydası olur, tabi hatasız olmak kaydıyla .

'.

]

• Kolaylıkla yapabileceğiniz bir test yöntemi şöyle; moderatör namluda tam sıkılı iken arpacığın hızasıda moderatöre bir işaret koyun küçük bir bant parçası olabilir moderatörü gevşetip açığa çıkan dişlere izole bant sarın moderatörü tekrar sıkın koyduğunuz işaret çeyrek tur kaçsın deneme atışı yapın fark varmı görün bu yöntemle 4 farklı sıkma noktasında moderatörde hata varmı yokmu ortaya çıkar. Moderatörün çıkış ağzını inceleyin pelet sürtme izi varmı.

'.

]

• moderatorde namluda bisi yok.derdim ucuna moderator takilinca sifirlamayla moderaroru cikarincaki hali farkli.

Hayat herkes için bildikleriniden ibarettir. Ne bildiğinize ne öğrendiğinize dikkat edin.
    Herşeyin bir şeyini ama bir şeyi herşeyini bilin bu size ustad dedirtir.
    mod 125 sniper vortex .22 kullanıcısıyım
    at 44 tac long pcp ve 6lt scuba tup :)

• Bende buna benzer sıkıntı yaşadım tüfeği ilk aldığım zamanlarda, namlunun ucuna açılan unf diş tam namlunun merkezinde değildi, namluyu söküp düz zeminde yuvarladım yamukluk bariz belli oluyordu video çekip hatsana yollamıştım değişimini istemiştim ilk başta tamir edip yolladıklarını iddia ettiler fakat bir değişiklik yoktu tekrar yolladım namluyu değiştirdiler bu sefer. Diyeceğim o ki namluyu da bir kontrol edin isterseniz.