kral puncher pro mu / hatsan süpernovamı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan nova alın çünkü 250bar çalışma basıncı var basit bir modifiye ile 10 000 tl lik daystate airranger gibi olur ..... 400 metre gibi muazzam bir atış menziliniz olur !

böyle bir yazınızı buldum modifiye derken nelerden bahsettiniz

Kral puncher pro 5.5 Hawke Vantage 4-16x50 AO IR

Gamo shadow sport 4.5 Hawke Vantage 4-12x40 AO

cometa lynx v10 5.5 discovery hi 6-24x50 SF

Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil. (Fuzuli)

• Bakin hill pompa ile doldurursunuz lakin zor olacaktır 100 bardan 250 bara kadar 25 dakikada doldurursunuz fakat başka bir tüfek alsanizda bir fark olmaz diğer alacağınız x tüfeği 3 kere doldururken novayi 1 kere dolduracaksiniz yani daha iyi 1 kere dolum yaparsiniz 160 hatta 200 atış yaptıktan sonra evinize gidebilirsiniz günü kurtarır yani..
    Modifiye konusunda ise regulatorsuz modelini alip çekiç yayını daha sert ile değiştirip hava transfer deliginide azcik daha genisletirseniz çok ama çok güçlü bir tüfek haline gelir hele birde 6.35 mm alıp içine çekirdek tarzı pellet yiklerseniz güç konusunda sizi yeterince tatmin edecektir ,fakat atış adetiniz 160 lardan 15-20 adete iner ki ozaman çok yorucu olur en iyisi regulatorlu modelini alip kullanın..

HATSAN MOD 25 SUPER CHARGER 5.5mm

ATA NEO 12 KİNETİK TAKTİKAL

• Bende bu soruya cevap arıyorum başlık çok yerinde oldu eline sağlık ve benim listemde hatsan gladius da var galiba bu iki tüfeği alacağım. Hercules i de daha önce condor ss kullanmıştım ona çok benzediği için sevdim açıkcası. Fakat benim merak ettiğim bir konuda pcp tüfeklerde hangi kalibreyi tercih etmeliyiz? Ben 6.35 diye düşünüyorum fakat hatsan kendi storunda 5.5 satıyor. Siz hangi kalibreyi tercih ediceksiniz?

• gladiusta 6.35 kullanılmaz hocam o tüfek o kalibre pelleti güzel tükürmez. bence hızdan yana kayıp yaşarsınız

• gladiusta 6.35 kullanılmaz hocam o tüfek o kalibre pelleti güzel tükürmez. bence hızdan yana kayıp yaşarsınız

cevabımız içim çok teşekkürederim söylediğinizi düşüneceğim. Açıkcası büyük kalibre tüfekleri çok seviyorum o yüzden sordum.

• önemli olan hill pompa basıyormu yani 250 bar 500cc 590 tl fiyatı var şu anda hill mk4 boşuna yatırım yapmayalım

Normal hill pompa ile daystate airrangere 270 bar basiyorduk ,her hangi bir sorun yaşamadık lakin Hatsan pompa ile 270 bari bırak 200 bar bile basarken 3 kere bozulup servise gittiğini biliyorum.

6,35 mm neden olmaz ki,gladius bt 65'in bullpup versiyonu değil mi, forumda bir çok arkadaş bt 65'in en ideal çapı 6,35 mm olduğunu söylüyorlar.

• kral pro nun plastik kundaklı ful ceketli modeli olsa ben şahsen onu tercih ederim...hem 330 cc tüp hemde 53cm namlu ile stabilitesi çok iyi hemde moderatör tak derdi yok...plastik kundak daha güzel görünüyor ve daha kullanışlı...rb ise levye yada sb dan daha kullanışlıdır her zaman.

• 6,35 mm neden olmaz ki,gladius bt 65'in bullpup versiyonu değil mi, forumda bir çok arkadaş bt 65'in en ideal çapı 6,35 mm olduğunu söylüyorlar.

hocam youtube dan chrony videolarına bakın bt65 e göre güçsüz bir tüfek

• Normal hill pompa ile daystate airrangere 270 bar basiyorduk ,her hangi bir sorun yaşamadık lakin Hatsan pompa ile 270 bari bırak 200 bar bile basarken 3 kere bozulup servise gittiğini biliyorum.

hill pompayla 270 bar mı ? pompayı 250 bardan sonra hareket ettirebilmek büyük güç ister sanırım kaç kiloydu bunu yapan arkadaşınız ?

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • Güç istiyor lakin abartilicak bir şey değil , 500cc tüpe 270 bar basmak yoruyor lakin sonuçta yapilabiliyor ! 280 CC tüpe 210 bar basmak da yoruyor ! Aslında zevk almak istiyorsanız en iyisi tüp !

• Güç istiyor lakin abartilicak bir şey değil , 500cc tüpe 270 bar basmak yoruyor lakin sonuçta yapilabiliyor ! 280 CC tüpe 210 bar basmak da yoruyor ! Aslında zevk almak istiyorsanız en iyisi tüp !

anladım çok teşekkürler bilgi için benim tecrübem yok o yüzden çok arada kaldım

• Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
  • Aslinda arada kalacak bir şey yok, yaptığın atıştan zevk almak istiyorsan 300 barlık en az 8lt lik tüp almak zorundasın !

• zaten kararım da o yönde :thumbup:

• Gamo PT-85 4.5 mm
  • Aslinda arada kalacak bir şey yok, yaptığın atıştan zevk almak istiyorsan 300 barlık en az 8lt lik tüp almak zorundasın !

8 litrelik 300 bar tüp piyasada bulmak zor,daha doğrusu ben ilanlarda denk gelmedim,en yaygın olan 6 litrelikler tüpler.

• Pompa, scuba demisken kendimden bir ornek vereyim. Pompa ile dolduracagim israri ile 74 kilo olarak basladigim hobide bilerek ve kontrollu olarak 90 kiloya ciktim. Agirligimi kullanarak pompa ile hava basmasi daha kolay oluyor diye. Baslangicta hersey cok guzeldi, fakat dogru yolu yani scubayi biraz da gec olsa mecburiyetten kabullenmek zorunda kaldim.Adigim kilolara da artik ihtiyacim yok. Malesef onlar beni terk etmek istemiyorlar. O yuzden yol yakinken scubayi basta kabullenmekte fayda var, bosuna pompada israr etmeyin derim.

• Bu hobiye bende Hatsan AT 44 ile başladım. Pompaydı scubaydı hortumdu vs birsürü malzeme ile dolaşmaktansa 2 adet (4,5 ve 5,5 kalibre) kırma namlu havalı tüfek sahibi olarak devam ediyorum. Al tüfeği eline koy pellet kutusunu cebine çık yola. Kırma namlu candır

Gamo Black Bull IGT Mach1 5.5mm

Stoeger X20 Supressor 4.5mm

Armsan A612 Slug 12 cal

• Kral, Pro nun sistemine dokunmadan sadece ayarlanabilir sentetik kundak yapsın, bence en iyi f/p tüfeği olur.

One Shot One Hit

• beni en çok düşündüren şey hala namlu konusu onun dışında kral tüfekler gayet güzel ve yakışıklı

• Gamo PT-85 4.5 mm