Hatsan BARRAGE Yarı otomatik pcp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli yorumun için teşekkürler.Cevaben biraz geç dönüş yapıyorum , çünkü haftasonu atışa çıkmadan yazmak istemedim.
    Indeksli şarjör konusu belirttiğiniz gibi ilk başta biraz kafa karıştırıcı :) ama sistemi youtube'dan izleyerek çözdüm hatasız olarak diziyorum mermileri ve bu hafta giderken mermiler oturuyor mu yada arada arada ezik büzük var mı diye azami dikkat gösterdim ve cumartesi (Dün) yine atışa gittim yine aynı sorun.
    İlk 3 şarjörü kullandım bunlar içinde ilk şarjör seri attı , ama ikinci şarjörde kurma kolunu bi iki kere yine çekmek durumunda kaldım , yarı otm. gibi çalışmadı.
    Hatta yine içinde mermi kaldı ama şarjörü yuvasından çıkararak çözdüm , en son 5. şarjörü atarken içinde mermi kaldı şarjörü yuvadan çıkartabildim ama mermi hala içinde duruyor.
    Harbi ile çözülebilecek mesele belki ama harbim olmadığı için olduğu gibi zorlamadan bıraktım.

Hatanın arızanın benim tüfekte kronik olduğunu düşünüyorum , yarın Hatsan ile iletişime geçerek fabrikaya servise yollamayı düşünüyorum.
    Umarım kalıcı bir çözüm üretilir. Aksi halde duruşu ve atış yaparken ki gücü ile beni hazzın doruklarına çıkaran ilk PCP tüfeğim Barrage'a olan ilgim ve alakam tersine dönecek.

İnsanın para ile hemde ciddi sayılabilecek bir rakam ile zevk alabilmek adına birşeyi satın alıp , hayal kırıklığı yaşaması çok üzücü ,
    Hatsan hakkında forumlarda iyi eleştirilerin yanı sıra kulak asmadığım negatif yorum sayısı da çok fazlaydı , yine de hem ithal tüfeklere olan uygun fiyatı oranı ile hem yerli malı olması sebebiyle satın aldım, umarım yaşadığım geçici bir talihsizlikdir. Söylenenler doğru çıkmaz.

• Hocam fabrika yardımcı olur eminim telefon ile arayıp söyleyin kargolamanızı isteyeceklerdir. Halledip yollarlar

• Tüfeğiniz 30-40 atışta bir bağsettiğiniz tutukluk gerçekleşiyorsa tüfekte bir sorun olabilir benimde şarjörün birinde sorun var ve ara ara takılmalar oluyor.
    Atış yaparken takılma olduğunda şarjörü çıkarıp atışınızı yapın eğer şarjör çıkmıyor ise kurma kolunu tekrar çekip elinizle iterek kurulumu tamamlatın,namluya iki pelet girdi diye harbi ile pelet çıkarıcam diye uğraşmayın emniyetli bir şekilde basın tetiğe devam edin atışlarınıza,benim yanlışlıkla veya takılma dolayısı ile çift pelet sürdüğümde oldu yine aynı şekilde atışımı yapıtığımda herşey normale dönüp atışlarıma devam ediyorum.

Şimdi tüfek 100 barın altına indiğinde,peletlerin ezilmesi vb, veya şarjör kaynaklı takılmalar olabiliyor.Belkide tüfek yeni olduğu içinde bu sorunlar olabilir atış sayısı arttıkça sorunda azalaktır yeni arbalardaki rodaj gibi parçaların birbirine alışıp daha rahat çalışması gibi.

Tüfeğin kurulmasını sağlayan tertibat namlunun ucunda,pelet namluyu terk ettiğinde namlu ucundan tağliye olan hava (ceket içerisinde namlunun ucunda tahliye kanalları var) ve yine namlu ucundaki yay vasıtası ile kurulum sağlanıyor.Namlunun ucunda bir kapak var onu süktüğünüzde yayı görüceksiniz kapak ve yayı kenara koyun ardından namlunun üzerindeki ceketi aynen kapağı çevirdiğiniz gibi çevirin oda boşa çıktığında yavaşça çekip çıkarın artık tüm mekanizma ve keçeleri görüceksiniz.Temiz bir bez ile metal kısımı sildikten sonra wd40 veya silah bakım yağı ile ince bir şekilde yağlayın.Bir tane silikon keçe var onuda aynı şekilde ince tabaka oluşturacak şekilde sentetik gres yağı yağlayın söktüğünz gibi ceketi yerine takın yayıda abartmadan elinizle biraz açıp yerine takın.
    Bu yazdıklarımı deneyip servise öyle gönderin tüfeğin bakımında zaten bunları yapmak zorundasınız çünkü tahliye sırasında peletlerden kaynaklı orada toz şeklinde kurşun kalıntıları oluşuyor.

• merhaba bende barrage aldım. ama hiç atamadım. 1 belki 2 tane atıyor sonra takılıyor. şarjör dönmüyor. ortasındaki alleni gevşetin dediler yaptım ama yine de aynı. sattığım galatianım daha güzeldi. pişman oldum. seri takır takır atamıyorum. yaptığım tek tek atışlarda da 25 30 m den madensuyu şişesini kıramadı. galatianım çok daha güçlüydü. Bugün fabrikaya yolladım tüfeği. inş düzelir. şimdiye kadar hep müşteri memnuniyetini yüksek tuttu. inşallah bundada öyle olur. bu hatsandan aldığım 5 ci tüfek. bir tane de yine hatsan 12 cal slug namlulu ateşli silahım var. hatsandan şaşmam. etrafımada hep hatsan aldırdım. Tüfeği Aksu avdan aldım. tüfek açık geldi. sanırım teşhir ürünü falandı. sorduğumda hepsi böyle geliyor dendi. tüfeğin vidaları gevşekti. şarjörlerinde çizik vardı. bir tanesi düşürülmüş, eziği vardı. sineye çektim artık. ama tüfek birde tutukluk yapınca üzüldüm gerçekten. hafta sonu atabildim anca. sıfırlayım dedim ama tüfek. ilk atıştan sonra mermi atmadı.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen onurson ().

• Bende Hatsan Barrage Aldım 3 şarjör attım. Beni özellikle uyardılar atışlar arasında seri basmayın diye... Yaklaşık 1 saniye bekliyorum ondan sonra basıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Şişeyi kırmadı demiş bir arkadaş kayaya attım elim büyüklüğünde kaya parçalandı. Birde youtubede videolar var 150 metrede soda şişesini parçalıyor. İnşallah silahınızın teknik ağrızası bir an önce giderilir.

• Merhaba sizde güle güle kullanın, aynı videoları bende izledim o yüzden tüfekte birşeymi var anlamadım. 1 sn de beklesem 5 sn de beklesem 2 ci pelleti nadir alıyor. perşembe günü farikaya yolladım. daha dönmediler. bakalım ne diyecekler. buradan bilgilendiririm sizleri. tüfek açık geldi. teşhir ürünü olduğu belliydi. belkide boş boş attılar o ringler zarar gördü bilmiyorum artık. bu tüfeklerin bakımı, oring değişimi, yağlama vs hakkında hiçbir bilgi de yok.

• merhaba bende barrage aldım. ama hiç atamadım. 1 belki 2 tane atıyor sonra takılıyor. şarjör dönmüyor. ortasındaki alleni gevşetin dediler yaptım ama yine de aynı. sattığım galatianım daha güzeldi. pişman oldum. seri takır takır atamıyorum. yaptığım tek tek atışlarda da 25 30 m den madensuyu şişesini kıramadı. galatianım çok daha güçlüydü. Bugün fabrikaya yolladım tüfeği. inş düzelir. şimdiye kadar hep müşteri memnuniyetini yüksek tuttu. inşallah bundada öyle olur. bu hatsandan aldığım 5 ci tüfek. bir tane de yine hatsan 12 cal slug namlulu ateşli silahım var. hatsandan şaşmam. etrafımada hep hatsan aldırdım. Tüfeği Aksu avdan aldım. tüfek açık geldi. sanırım teşhir ürünü falandı. sorduğumda hepsi böyle geliyor dendi. tüfeğin vidaları gevşekti. şarjörlerinde çizik vardı. bir tanesi düşürülmüş, eziği vardı. sineye çektim artık. ama tüfek birde tutukluk yapınca üzüldüm gerçekten. hafta sonu atabildim anca. sıfırlayım dedim ama tüfek. ilk atıştan sonra mermi atmadı.

merak ettim acaba bir aksu av klasiği mi yoksa hatsan klasiğimi :)

tr de kalite kontrol mekanizması olmadığından weihrauch ürünlerinde dahi bolca defolu tüfek var piyasada çünki adamlar nasılsa kimse kontrol etmiyor diye gönderiyor tüfekleri...e hatsan zaten bu konuda bir dünya markası :)

• merak ettim acaba bir aksu av klasiği mi yoksa hatsan klasiğimi :)
    tr de kalite kontrol mekanizması olmadığından weihrauch ürünlerinde dahi bolca defolu tüfek var piyasada çünki adamlar nasılsa kimse kontrol etmiyor diye gönderiyor tüfekleri...e hatsan zaten bu konuda bir dünya markası :)

bana kalırsa ikisi de aynı klasik :) Allahtan Hatsan malının arkasında duruyor. Galatianım da da tetik sorunu vardı. tetik komple değişmişti onda da. Aksu av ama kullanılmış tüfeği bana satmış

• TurkBull yılbaşı civarı çıkacak ama bu ondan daha once piyasaya sunulacak yani ben öyle biliyorum

ortak sen bu işte baya baya ileriymişsin isim vermek falan :thumbup::thumbup:

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • ortak sen bu işte baya baya ileriymişsin isim vermek falan :thumbup::thumbup:

teşekkür ederim başkan şansımız döndü diyelim :)

• hatsan barrage modelini almak istiyorum.

kullananlar sorunlar yaşamış. acaba şansızlık mı yoksa cidden sıkıntı mı var bu modelde.

alternatifi var mıdır yarı otomatık pcp tüfeğin

• Araştırırsan görürsün hocam şuan satışta olan bir tüfek. Zaten başlıkta açıldı o tüfek hakkında.

• Hatsan Barrage W kundak versiyonu hobidaşlar. Plastik olana göre resmen devrim niteliğinde olmuş görüntüsü. Bunu da facebook grubundan aldım facebook grubunda Bahtiyar bey bunu paylaşıp herkesten kundak için öneri istemiş ve mükemmel öneriler gelmiş. Daha da devam ediyor gelmeye.

• Görüntü efsane. Umarım görünüşüne yakışr şekilde isabetlidir.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.