Grupman hakkında ???

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,
    Durbun montaji icin araya koydugunuz malzemeler durbunun oynamasina sebep olabilir. Bence durbun ayari ile hic oynamadan 15-20 metre gibi bir mesafeden, tufegi sabit bir yere dayayarak (kopuk kutu iyi bir secim olmayabilir bence, cok hafif) hep ayni yere nisan alarak ve tabi ayni peletlerle 5-6 atis yapin. Ilk grupmaniniz bu olsun.Unutmayin ki grupman yapmak icin, hedefi ortadan vurmaniza gerek yok, atislar ayni yerde toplansin yeter. Grup sizi tatmin ediyorsa, mesafeyi 5 metre arttirin, etmiyorsa sebebini bulmaya calisin ve boylece devam edin. 50m, 100m ve hatta 30m'de bile iyi grupman dile kolay. Grupman olusmuyorsa, once 1-2 kez 5er atis daha yapin temiz bir hedefe, belki eliniz titremistir. Olmadi farki bir pelet veya pozisyon deneyin. O da olmadi durbun oynuyor olabilir vs.
    Uykusuz atis yapmak da peletlerin bir saga bir sola gitmesine sebebiyet verebiliyor bazen :)
    Selamlar

Air Arms S400, Weihrauch HW50, Hatsan Mod70

anagram+1 oyunum Google Play Store ve Apple App Store'da yayında!

• eyvallah gri kardeşim. en kısa zamanda tavsiyelerini uygulayacağım.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• gamo pro hunter olsun hunter olsun benim için sabıkalı bir pellet gurupmanına güvenmem. Jsb ile deneyin.

100 mt mesafede tüfeğin gücüne göre 50 cm ve fazlası düşme olabilir. bunu anlamak için 100 mt de bir kartona vs bir şeye atış yaparak ne kadar düşme olduğuna bakın.değişim gramajlı pelletlerde bu düşmede değişecektir.tüfeğinizin sevdiği ve randıman alacağınız pelleti bulmak zaman ve pellet çeşidi ister.

aradaki lastiği çıkarmanız iyi olmuş.dürbün stoperi alabilirsiniz.hatsanın 12,5 tl diananın 25 tl civarı.dürbün boğazı ile olan yerdeki lastiğin biraz etli kauçuk tarzı olması daha elzem.elinizdeki bu özellikte ise bir kat daha kalın yapıp deneyebilirsiniz.(sanırım bir kaç kat yapmışsınız resimden emin olamadım öyleyse önemli değil)

ama birde şu var birbirine eşit olmayan katlarda yanlış yapılmış bir şimleme etkisi yapabilir.bence her iki bölümede 1 ad. paket lastiği kullanın yeter.

paralaks attığımız mesafenin netliğini ayarlar.dediğiniz gibi bulanıksa baktığımız mesafe ile paralaks ayarı uyumsuzdur.net gördüğünüz noktada sıkıntı yok.mesafeyi ölçüyor desek yanlış olur belli bir aralık olduğu için tahmin olur anca.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• eyvallah ofis hocam. dürbünü saran ayakların altına eşit derecede sardım lastikleri. dampa içinde eğer kayma yaparsa stoperi düşüneceğim. şu aşamadan sonra jsb pelletlerle atışlarımı deneyeceğim. gelişmeleri yazarım inşallah. bir de bulunduğum ilçe de sizler gibi bu hobiyle uğraşan insan bulmak zor. her işi tek başıma yapmak zorunda kalıyorum. sanırım en büyük dezavantajım bu :) tek desteğim forum :) iyi ki varsınız.

• Strafor kutunun içine toprak veya kum doldurursanız oynamama açısından daha iyi olur. Sıfırlama yaparken dikkat edilmesi gereken dürbünü doğru göz aralığına monte etmek. Dürbüne bakarken tam net görüntü elde etmek lazım. Dürbüne bakarken gözümüze siyahlık gelmemesi lazım.

Hatsan NOVA Compact LW QE+Browning 3-9x40

• Herkese cümleten hayırlı geceler. Akşam üzeri yine duruşamadım ve silahımı alarak aşağıya indim. Bu sefer JSB Exact Heavy Diabolo pelletleri ile atış yapmaya karar verdim. Mesafe 16-17 metre. En son yaptığım atışlarda (5 atış) 25 kuruşun içine 3 atış, dışına 2 atış yaptım. Bu hobide 2-3 haftalık geçmişi olan biri olarak 17 metre de bu atışlar için iyi bir sıfırlamadan söz edebilir miyiz. Bu şekilde ilk grupmanı mı da yapmış oldum :)

• Gayet guzel, eline saglik! Paranin cogu bosta duruyor, diger iki delige yaklastirip biraz zorlasan hepsi sigar 25 kurusluk alana. Hadi hayirli olsun ilk grupmanin :)

Air Arms S400, Weihrauch HW50, Hatsan Mod70

anagram+1 oyunum Google Play Store ve Apple App Store'da yayında!

• Eyvallah gri kardeşim. Sizlerin sayesinde. Daha 1,5 ay önce havalı silahlar konusunda hiçbir şey bilmezken bugün gelmiş olduğum noktada bu forumun çok büyük emeği vardır. Hepinize tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.