BT65 450cc 300 bar tüp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bt65 in en büyük eksikliği tüpünün küçük olması diye düşünüyorum. Şöyle bir şey alıp atışlarda direkt tüpe bağlasam iş görür mü acaba ?

https://m.tr.aliexpress.com/it…eMJZVf&aff_platform=y

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Tüpe bağlamak mı yok sa tüpü kesip araya büyük hava odacıklı regülatör koyup bu tüpü tüfeğin tüpüne monte etmek mi? Biraz masrafı olur ama tadından yenmez. Valfi genişletip namluyu da uzatırsak efsane olur. Galiba çok abarttım. Bu tarif ettiğim yeni bir tüfek oldu, bt65' ile alakası kalmadı.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Aslında şu anki tüpü yerine daha büyük hacimli ya da en az 250 bar basınçlı bir tüp düşünüyorum.

Bu tüpe regülatör takıp bt65 nin tüpü yerine kullanabilirsek gerçekten çok iyi olur. 0.70 lt ve 0.5 lt tüpler de var bu şekilde,aynı fiyatlara.

https://m.tr.aliexpress.com/it…eMJZVf&aff_platform=y

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dogant ().

• Bt65' in valfi 200 barın üzerinde iyi açılmıyor. Bizzat ben denedim. Yüksek basınç güçlü atışlar için şart ama bu basınçta açılacak valf lazım. Valfin teflondan olan ve sızdırmazlığı sağlayan parçası bu işte kilit rol oynuyor ancak yüzey pürüzlülüğü çok çok önemli. En ufak yüzey hatasında valf hava kaçırıyor. Orjinal teflonla oynamak yerine yeni teflon conta yapıp oynamak daha mantıklı.

• Geçen gün izlediğim bir videoda bt65 in valfinin tasarımının kötü olduğundan bahsetmişti birisi ve direkt valfi değiştiriyordu. Uygun valfi bulursak olur sanırım

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Valf-teflon ikilisi üzerinde oynamalar yaparak çok güzel sonuçlar elde edilebilir ancak bu iş teknik bir konu, bazı şeyleri iyi hesap etmek gerekir. Yüksek güç yüksek basınçta sağlanıyor. Wolverine .303 gibi güçlü tüfekler dikkat ederseniz hep 250 bar tüp basıncına sahip. Hercules bile en güçlü atışlarını 240-220 bandında sağlıyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte.

• Peki bu tüpü bt65 in tüpüne bağlayarak atış sayısını artırabiliriz de mi ?
    Bir de bu tüpü bağlama nasıl oluyor acaba,dolum yaparken bağladığımız gibi bağlayıp vanayı açık mı bırakıyoruz.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Ben de çok iyi bilmiyorum kasteddiğiniz şeyi biraz daha açıklarsanız belki fikir yürütebilirim.

• hocam sayın dogant sanırım bt65 tüpü yerine doğrudan bu tüpü kullanmayı planlıyor. Herhangi bir regülatör montajı ek parça vs amaçlı calisma değil anladığım kadarıyla scuba tüp baglar gibi bağlamak istiyor. Yalnız benim de aklımı çelmedi değil bt65 böyle büyük tüpleri doğrudan takmaya musait bir yapıya sahip mi? Nova gibi misal

• İmkansız diye birşey yok. Valfi yaptırırsınız olur biter ama 300 barda açılacak bir valf tasarlamak lazım ayrıca bu valf bu basıçta yeteri kadar açık kalması lazım dahası 300 bar' dan atışlar başlayacak 100 bara kadar muaazam bir stabilite bozukluğu yapacak. Benim düşünceme göre 0.5lt tüp buna bağlı regülatör sonra kesilmiş vaziyette tüfeğin orjinal tüpü(hava odacığı oluşturması için) ve valf. Valfin optimum açılma zamanına göre regülatör basıncı ayarlanır. Deneme yanılma yöntemi şart. Baya vakit alır ama en sonunda güzel bir şey çıkar ortaya. 100j güçle 30-40 atış yapar tahminince sonra atış gücü düşer.

• Sayın hpi bahsettiği yöntem hayata geçirilirse mükemmel bir proje olmuş olur. 100j güçte 30 atış bt65 için kendi tüpüyle hayal çünkü.

Gerçi 300 bara kadar doldurmak zor olsa da rahatlıkla 250 bar basılır bu tüpe.

Ya da ben bu tüpü alıp scubaya bağlar gibi tüfeğin kendi tüpüne bağlayıp kullanıcam. Scubadan pratik olur en azından. Peki bunu nasıl yapıyoruz ? Dolum aparatının vanası açık mı kalıyor tüfeğin tüpüne bağlı iken.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Ben uygulamam şu şekilde. Scuba tüpün basıncı 200 bara düştükten sonra dolum ucunu tüfeğin tüpüne takıyorum, scubanın vanasını sonuna kadar açıyorum, atışlarıma bu şekilde devam ediyorum. Sonuç olarak çok zevk alıyorum. Bu şekilde 200-150 bar arası etkili 200 atış yapıyorum. Heleki 190-160 bar arası efsane güç ve isabet alıyorum. Anlatılmaz yaşanır. Açık bir şekilde tüfeğin atış esnasında teptiğini hissediyorsunuz.

• O zaman tüpe regulator taktırmak yerine böyle ufak bir tüp bağlamak daha mantıklı diyebilir miyiz?

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Şahsi kanaatim diyemeyiz. Çünkü ikisi aynı şey değil ama benim gibi yatarak atış yapmayı seviyorsanız regülatörden daha iyi. Ancak her zaman tüpü yanınızda taşımaya muhtaçsınız. Ağabey beni gaza getirdiniz bir kaç şişe vurasım geldi. Araba da yok, yarın üzerime alacağım satışını. Evin içinde mi bir iki atsam ne? :D

• Aynı şekilde ben de gaza geldim ama tüfek yanımda değil maalesef :D ben de sürekli arabanın tavanına yerleştirip atış yapıyorum, alıp bi deneyim bakalım işime yarar illa ki :)

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• bu tür modifiye daha önce burada at 44 uygulanmıştı,bu parça değişimi ile bt 65 için de uygun hale getirmişlerdi galiba,sadece tüp 300 bar değil de 200 bar idi,bu konuya göz atılsa bazı sorular netleşir herhalde.
    AT44 500cc+Regülatör Çalışması

• Evet görmüştüm o çalışmayı ,yanlış hatırmalıyorsam Mustafa ekiz'in çalışmasıydı.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Bt65 sblw 6.35 500 cc regli namlu ceketli 870 fbs 220 bar hava 75 atış 25.4 jsb pellet

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • Bambaşka bir tüfek olmuş halil bey. Tam da düşündüğüm gibi ama tüfeğin gücü düşmüş baya. 970 fps olarak ayarlansa ki standart hali ile yaklaşık 1000 fps ile atıyor 25grn pelleti, 30-35 atış yapsa yeter bana.

Çalışmayı kendiniz mi yaptınız ?

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• bu şekilde 50 m aspirini her atışta vuruyor bana güç lazım değil bu şekilde 250 m rahat atiyorsun müthiş isabetli oldu bana isabet lazım birde bt 65 5.5 regili var ben memnunum

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35