Ucuz Pellet Testleri - Geco,Crosman,Gamo,V Sport

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar. Dün sabah güzel havayı değerlendirip erken uyandım ve Avcılardaki sipahiler ava gidip Geco superpoint, Victory Sport Classic - Dome - Point ve Crosman Ultra Magnum (isimden tam emin değilim etikette o yazıyor) pelletlerinden birer kutu aldım. Evde Geconun 1 kutusu duruyordu ve 1 kutu da Gamo Match Diabolo vardı. Son olarak Atef marka çok eskiden kalma 1 kutu da vardı onun fotoğraflarını çekmedim.
    Aslında incelemek istediğim KRM marka pelletlerden bulamadım :(

airgunturk.com/attachment/33680/airgunturk.com/attachment/33681/

Öncelikle en önemlisi; Atef'i 1 kez Sport Point'i 2 kez, tek pompa Zoraki Light ile denememe rağmen namludan çıkış yapmadılar. En sonunda tabancaya zarar verecek korkusuyla onları incelemedim ve envanter dışı kaldılar.
    airgunturk.com/attachment/33682/

Daha sonrasında Victory Sport Classic ' te bir hatayla karşılaştım ve şaştım kaldım :) Pelletin eteği yoktu, namluya koymaya çalışınca da haliyle bıraktığım gibi namlu ucundan düştü gitti :))

airgunturk.com/attachment/33683/

Tüm bu sorunlardan sonra test atışlarına geçtim. 3 hedef kağıdına her pelletten 3 er atış yaptım. Her pellete 9 şans vermiş oldum. Atışlara her seferinde azami dikkat ettim (nefes kontrolü tetik ezme vb.leri gibi) ve 10 metreden Zoraki light + stoeger 4x32 + Wrangler kombinasyonu kullandım, mesafe kısa olduğundan tek pompa yaptım. Gördüğünüz hedef kağıdını kendim özel olarak yaptım; içi boş noktaların çapı 10 mm ve takribi 5 kuruştan küçük.

Hedef kağıtlarındaki dağılım aşağıdadır.

airgunturk.com/attachment/33684/ airgunturk.com/attachment/33685/ airgunturk.com/attachment/33686/

Daha sonra dağılımları marka marka karşılaştırdım.

airgunturk.com/attachment/33687/ airgunturk.com/attachment/33688/ airgunturk.com/attachment/33689/ airgunturk.com/attachment/33690/ airgunturk.com/attachment/33691/

Sonuç olarak Crosman, Geco ve Gamo yakın performanslar sergilerken, Victory Sport lar gerilerde kaldı buradan da anladım ki ucuz etin yahnisi hakkaten olmuyor :) Cephaneliğime özellikle KRM pelletleri de ekleyince inşallah yeni bi testle karşınızda olurum hayırlı forumlar.

airgunturk.com/attachment/33692/

Kahramanlar can verir, Yurdu yaşatmak için.

• Sarsılmaz Kılınç 2000 Mega 9x19 mm
    • Hatsan Galatian 4 5.5mm
    • Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
    • EZ Archery 45 lb Makaralı Yay
  • Crossman fark atmış. Diğerleri 10 metre olmasına rağmen çok dağılmış gibi geldi, adamlar kibrit çöpü saç teli kesiyor zorakiyle :).Emeğine sağlık abi.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Crossman fark atmış. Diğerleri 10 metre olmasına rağmen çok dağılmış gibi geldi, adamlar kibrit çöpü saç teli kesiyor zorakiyle :).Emeğine sağlık abi.

Sabit bi yerden atmaya çalıştım ortak ama hem dipçik olmadığından hemde atıcılığım çok ahım şahım olmadığından ufak sapmalar bana ait olabilir, yarın atış yaptığım yerinde resmini paylaşırım belki o da etken olabilir, sport dome da parasına göre ki 6.50 tl falandı, iyi iş çıkardı ama sport classic gerçekten kötüydü kimi namluya tam oturdu kimi zor girdi falan. atef ve victory point den bahsetmek bile istemiyorum :/. Param olduğunda bi de orta ve üst sınıf pelletlerle de bi deneme yaparım inşallah

• Zoraki HP 01-2 Light 4.5 mm + Stoeger 4x32 Compact Işıklı Dürbün + Wrangler Moderatör
    • Gamo PT-85 4.5 mm
  • İnşallah abi merakla bekliyorum. Zorakicilerin hoşuna gidecektir eminim.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Torpedo 155 kullanırken crosman piremier ultra magnum kullanıyordum ve en iyi isabet ve tahribatı bu pelletle alıyordum. Belki duymuşsunuzdur norica ban diye bir pellet vardı şekli hoşuma gidiyor diye kullanıyordum ama isabeti kötüydü.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Torpedo 155 kullanırken crosman piremier ultra magnum kullanıyordum ve en iyi isabet ve tahribatı bu pelletle alıyordum. Belki duymuşsunuzdur norica ban diye bir pellet vardı şekli hoşuma gidiyor diye kullanıyordum ama isabeti kötüydü.

norica, hatsan torpedolara benziyormuş bu şekli bende seviyorum. crosmanda oldukça iyiymiş, önceden geco gönlümde taht kurmuştu, artık crosman onun yerini aldı diyebilirim :)

• Gamo PT-85 4.5 mm

Crosman'ı yazdım kenara hocam. Norica ban için açaba bi ben mi böyle düşünüyorum diyordum. Hakikatten berbat isabeti var. Tipi ve duruşu güzel ama gidişi ...

Buarada Bugra kardeşim çok güzel bir inceleme olmuş. Eline emeğine sağlık.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Crosman'ı yazdım kenara hocam. Norica ban için açaba bi ben mi böyle düşünüyorum diyordum. Hakikatten berbat isabeti var. Tipi ve duruşu güzel ama gidişi ...
    Buarada Bugra kardeşim çok güzel bir inceleme olmuş. Eline emeğine sağlık.

Çok teşekkürler abi :)

• Gamo PT-85 4.5 mm
  • Ellerine sağlık üstad. Güzel çalışma olmuş. Her silahın beğendiği bir pellet oluyor. Mesela bugün kaliteli pelletler ile sapma yaşadığım hedefi İnce Mehmet klasik pellet ile çat diye indirdim. Benden de kaynaklı olabilir ama :)

Hatsan Striker Edge .22 Cal ;avci;

• Ellerine sağlık üstad. Güzel çalışma olmuş. Her silahın beğendiği bir pellet oluyor. Mesela bugün kaliteli pelletler ile sapma yaşadığım hedefi İnce Mehmet klasik pellet ile çat diye indirdim. Benden de kaynaklı olabilir ama :)

çok teşekkürler :) tabi silahların beğendiği peletler oluyor o bi gerçek. ince memet i eski yaylımda kullanmıştım tüfek kötüydü pelet de kötüydü o yüzden suçu kime atarım bilemiyorum :D bi daha da nasip olmadı ince memet, bi jbl beklemiyorum ben ama keşke en azından bi gamo bi geco kadar kaliteli olsa da paramızı yurt içinde çevirsek çok üzülüyorum ben bu pelet e verdiğim paraya o yüzden. hatsan ın peletleri de satılmıyor hiç bi yerde illa internetten aldırıyorlar insana

• Gamo PT-85 4.5 mm
  • çok teşekkürler :) tabi silahların beğendiği peletler oluyor o bi gerçek. ince memet i eski yaylımda kullanmıştım tüfek kötüydü pelet de kötüydü o yüzden suçu kime atarım bilemiyorum :D bi daha da nasip olmadı ince memet, bi jbl beklemiyorum ben ama keşke en azından bi gamo bi geco kadar kaliteli olsa da paramızı yurt içinde çevirsek çok üzülüyorum ben bu pelet e verdiğim paraya o yüzden. hatsan ın peletleri de satılmıyor hiç bi yerde illa internetten aldırıyorlar insana

Ülkenin kanayan yarası maalesef. "Aman günü kurtarayım yeter." "Ülkeden alan alsın gerisi önemli değil." Bunları aşmamız lazım. Yani anlamadığım kullanılan maden belli. Kalıp belli. Neden üretilmesin? Neden dünyaya açılmayalım? Desinler "Türkler bi pellet yapmış ki sormayın. Çekler halt etmiş." Yani düşünün JSB Amerika değil Çek yapımı. Ama gelelim görelim "günü kurtardık yeter" mantığı :(

Hatsan Striker Edge .22 Cal ;avci;

• Eline sağlık kardeşim güzel detaylandırmışsın, KRM parasına göre fena olmayan bir marka bende kullanıyorum.Geçen gün 2 kutu pelet aldım yazın 10-12 ye aldığım ts22 ler 17tl, jsb heavy 18gr. lerde 23tl olmuş kısaca her kur yükselişinde biraz daha dışarı paramız kaçıyor mecbur veriyoruz:( yerlide de nizam standart yok malesef denemelik öztay almıştım bir ara eteklerin kimi geniş jarjöre girmiyor bunu yapan adam hiçmi kumpası eline alıp ölçmez!

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Eline sağlık kardeşim güzel detaylandırmışsın, KRM parasına göre fena olmayan bir marka bende kullanıyorum.Geçen gün 2 kutu pelet aldım yazın 10-12 ye aldığım ts22 ler 17tl, jsb heavy 18gr. lerde 23tl olmuş kısaca her kur yükselişinde biraz daha dışarı paramız kaçıyor mecbur veriyoruz:( yerlide de nizam standart yok malesef denemelik öztay almıştım bir ara eteklerin kimi geniş jarjöre girmiyor bunu yapan adam hiçmi kumpası eline alıp ölçmez!

abi aynen yerli firmalar tabiri caizse sürünüyorlar, ya bizim anlamadığımız bi denge var bu işte ya da her zamanki gibi kolaya kaçılıyor. ince memet ve atef den sonra öztay a ilişmemiştim iyi ki almamışım.

• Gamo PT-85 4.5 mm