eski ateşli yeni havalıya tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese selamlar.
    atıcılıkla çok ilgiliyim genelde abimin sarsılmaz marka silahı ile atışa gidiyoruz.
    inanması güç ama havalı tüfeklerin varlığından haberim yoktu. sadece luna parklardan aklımda kalmıştı 4-5 metreden balonlara ateş ettirirlerdi. bu sebeble hiç araştırmadım oyuncak gibi bişey olarak kalmıştı hep aklımda. tesadüfen bi arkadaşda hatsan marka bi tüfek gördüm 75 metre civarından şişeyi parçaladı ve o an hayran kaldım ve almaya karar verdim. ama aceleyle yanlış karar vermek istemiyorum.pcp alacak kadar param yok

sormak istediğim ilk şey yaylı kurmakmı kolay yoksa vortexli olanlar mı.
    max 500 tl limitim var almak için.
    kullanım amacım 50+ metreden koyduğum hedefleri vurmak.

• Hocam Mod 55s isabeti çok övülen bir silah araştırmanızı tavsiye ederim.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Çok tşkler cevap için . Açtığım konuyu okuyunca yazan çocuk gibi hissediliyor sanki buda benim hatam galiba :) yaş 32 memurum

Ayrıca burda pek deneyerek alacak modeller yok . Özellikle merak ettiğim kurma olayı zorluğu yayli mi vortex mi

• Hoşgeldiniz forumumuza,
    Umarım aradıklarınızı bulur ve daimi üyelerinşzden olursunuz.

Sorunuza gelince, ilk tüfeğim (ufakken sağda solda oynadıklarımız hariç) mod 85 sniper yaylı idi. Memnun kaldığım bir tüfekti. 105m'ye kadar kullandım. 35m civarında ise küçük hedeflere nokta atışa yakın performans aldım ki ben öyle ahım şahım bir nişancı olduğumu sanmıyorum. Kurması biraz sertti. Yani namluyu tokatlamak gerekiyor. Onun yanına aldığım Cometa fenix compact star ise hem kalite olarak hem de isabet olarak 3 gömlek üstündü mod 85'ten. Tek delik yapmak çok kolay. Kurması çok rahat. İncelemenizi tavsiye ederim. Şu an Cometa'nın yanında Hatsan Torpedo Sniper vortex var. Tabii daha ayrı bir sınıf. Ondan da memnunum. Forumdan bildiğim ve kendi gözlemlerimme göre yaylı kurulumu biraz daha rahat. Fakat imkan varsa vortex tavsiye ederim öyle aşırı kurulamicak bir sertlikte değil.
    Fakat ilk tavsiyem cometayı incelemeniz olur.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• cevabınız için çok teşekkür ederim . Şuan mobil den bağlandığımdan alıntı tuşu calismiyor . Akşam gidince hemen inceleyeceğim tavsiyelerinizi . Ayrıca forum gerçekten çok seviyeli buda yaş ortalamasının baya yüksek olmasından sanırım . Bundan sonra artık burda olacağım dan emin olabilirsiniz .

• Sinanali kardeşim inceledim cometayı . Çok iyi bir İspanyol . Namlu tek parça dövme çelik den . Baya bi tek delik yapan olmuş . Ama ahşap hiç bana göre değil rahmetli Dedemin emaneti gelir aklıma ahşap görünce :P . Ayrıca namlu çok kısa ve dahili medarator den tutup kurunca zamanla medarator gevşeyip sıkıntı çıkarıyormus. Medaratoru bırakıp ortadan kırmaya kalkınca da baya bi zorlamak gerek kırmak için. Bu da benim için en kötü senaryo . Öyle güçlü birisi değilim. :D yeni tavsiyeler bekliyorum . Şimdiden teşekkürler

• fenix'in moderatörsüz ve namlu az daha uzun olan modelleri mevcut. Sanırım 4 model fenix 400 var toplamda. Compact olanlar kısa. Ben bir problem yaşamadım ama aşırı kullanmadım tüfeği. Ahşap ben de istemiyordum almış bulundum ama memnunum.

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• Arkadaslar Özür dileyerek soruyorum ama doğru düzgün bişey bulamadım . Az önce fark ettim alttan kurmalı modeller de varmış . Alttan kurma ile namludan kırma arasında nasıl bir fark var kullanım olarak fark oluştururmu. Hangisi ni tercih etmeliyim eğer fark sadece görünüm ise alttan kırma daha güzel görünüyor . ?(

• alttan kurmalı modellerde namlu sabit olduğu için biraz daha stabil denilebilir, ama yapısı gereği pelet yükleme yerleri genelde zor yüklemeye sebebiyet veriyor.
    Gamo cfx kullanırken fazlasıyla sıkmıştı beni

• zoraki ultra havalı tabanca tam aradığın silah pcp gibi calışıyor kendi havasını kendi pompalıyor.tepme minimum seviyede fiyatı 470 civarı.isbet konusun da övülen silah.dipçi aparatı ile tüfek olarak kullana bilirsiniz

Daisy 5170 powerline satıldı

• Zoraki ultra hp 01 02
  • Esayar sayesinde alttan kurmalı olanlardan vazgeçtim . Vs

zoraki ultra havalı tabanca tam aradığın silah pcp gibi calışıyor kendi havasını kendi pompalıyor.tepme minimum seviyede fiyatı 470 civarı.isbet konusun da övülen silah.dipçi aparatı ile tüfek olarak kullana bilirsiniz

Esayar sayesinde alttan kurmalı olanlardan vazgeçtim. Vs56 dediğin mantıklı ama tufek istiyorum ben teşekür ederim

• Zoraki ile uzun mesafede (70m+ mesafede) randıman alamayabilirsiniz. Ama kullananlar daha iyi bilirler elbet. Ancak en yüksek hızı 190m/sn diye hatırlıyorum. Mesela ben Başlangıç seviyesi olan Hatsan Striker Edge kullanıyorum. 5,5 mm pellet ile hızı yaklaşık 245m/sn bandında. Başlangıç seviyesini üzmeyecek düzeyde. Fiyatı da uygun. Ancak bir kere alıp kafa kulak rahat olsun derseniz üst modeller tercih edilebilir. Tabi yaylıdan öte vortex vs. pistonlu olması daha mantıklı. Malum yay pistona göre işlevini daha kısa sürede kaybediyor.

Hatsan Striker Edge .22 Cal ;avci;

• Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Çok fazla bilgi birikimine sahip olmamakla beraber, 3 aydır cometa fenix 400 compact star kullanan birisi olarak şu ana kadar bir sıkıntı yaşadığımı söyleyemem. Ayrıca sizin gibi ben de ilk tüfek alacağımda hiç araştırıp bakmadan, tamamen internetteki görseline kanarak mod 85 sniper vortex sipariş vermiştim. Silahla ilgili sıkıntı çıkınca geri göndermek zorunda kaldım. iki tüfeği de gördüğüm için söylüyorum, sinanali hocam bu konuda gerçekten haklı. Cometa malzeme kalitesi açısından mod 85 den 3-4 gömlek üstün. Ha, performansına, atış mesafesine bişey diyemem. Aşağı yukarı aynı mesafelere atan tüfekler ama dediğim gibi Cometa bir başka. Mesafe olarak da, 100 mt de büyük kalın şişeyi JSB pelet ile kırdı. Tabi tercih sizin. Gönül ister ki, diana alın. İmkanlar ölçüsünde kendiniz en iyi kararı vereceksiniz.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Lütfen acil yardım edin Arkadaslar herkese çok çok teşekkür ler . Ama az önce burda tesadüfen bi bayi buldum baya bi marka vardı havali için . Hemen mod 85 vortex olanı denedim. Gerçekten çok ilgili bi satıcı çıktı saolsun . Ama ben 4 defa kurdum silahı ve pilim bitti . Şaka yapmıyorum 5ci kurmak bile istemedim Bacağım ve kolum halen ağrıyor . Ama vazgeçmiyorum kesinlikle pcp alacağım . Orda hali hazirda hatsan t10 edge vardı ona baktım baya rahat kullanması . 9x32 Optima Dürbün uygun bir kılıf kayış kaliteli sayılacak bir bipot ve hatsan pompa hepsine 900 lira fiyat verdi . Fiyat nasıl tufek nasıl lütfen yardım edin acele etmek istemiyorum ama şeytana uyabilirim lütfen yardım edin not kesinlikle kirmalı almam

• Acele etmemeni tavsiye ederim. Tek bir bayiye de bağlı kalma. Eğer yaylıdan vazgeçtiysen ve pcp alacaksan şimdiye kadarki yorumlardan öğrendiğim kadarıyla pcp yi set olarak düşünmelisin. Şöyle ki, eğer yedek dolum tüpü almayayım pompayla idare ederim dersen, pcp silah + dürbün + pompa + dolum aparatı alman lazım ki, o pompayla da silaha hava basmak insana hardal attırabiliyormuş :) Yaylı tüfeği kırarken zorlanıyorsan eğer, pompa ile hava basmak sana uygun olmayabilir. Gelelim diğer seçeneğe ; pcp tüfek + dürbün + scuba tüp . Bunda da her atışa gideceğinde dalgıçlar gibi yanında yedek tüpünü atış alanına götürüp getirmen demek oluyor. Pcp silahlar konusunda ise en ufak bir bilgim yok. Ama sana tavsiyem, acele etme. Burda bir sürü üstad var ve mutlaka sana doğru bir yol gösterilecektir.

• Ortalama 2 sene kadar mod 125 sniper kullandım beni hiç zorlamadı belkide yapılı olduğum için olabilir. Forumda zetax ustanın incelemesini okuduktan sonra mod 55s sipariş ettim. Pazartesi elimde olacak deneyimlerimi paylaşırım. Şu bir gerçek ki pcp başka bir dünya inşallah fuardan sonra yaza pcp dünyasına tam giriş yapacağım.

Hatsan Mod 125 Sniper - SportsMatch DM60 Dampa - Tasco 3-9X40 Optik

• Ortalama 2 sene kadar mod 125 sniper kullandım beni hiç zorlamadı belkide yapılı olduğum için olabilir. Forumda zetax ustanın incelemesini okuduktan sonra mod 55s sipariş ettim. Pazartesi elimde olacak deneyimlerimi paylaşırım. Şu bir gerçek ki pcp başka bir dünya inşallah fuardan sonra yaza pcp dünyasına tam giriş yapacağım.

Fuar derken, silahlarla ilgili bir fuar mı bu acaba. Tarihi ne zaman ?

• şuan bi sitede kral arms puncher s modeli set olarak pompada dahil 750 lira
    ama tüfek hakkında bilgim yok nasıl olur acaba?

• bence acele etme ; ayrıca o fiyata forumda daha kaliteli tüfekler hatta kaliteli ve ucuz tüfekler bulabilirsin.

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶