MTC durbun kullanan var mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar,
    AirArms S400'um üstünde Hawke 3-9x40 Vantage dürbün var ve 50 metre atışlarında biraz yetersiz geliyor. Onun için ikinci el, daha yüksek yaklastirmali dürbün bakıyorum ve doğal olarak aklımda Hawke almak vardı. Lakin burdaki forumda ikinci el MTC durbunlerin nasıl kapış kapış gittigini görünce şaşırdım çünkü hiç duymadığım bir markaydı bu. Bu dürbünlerden kullanan, bilgisi olan var mi? Bazen Optisan diye de geçiyor; sanırım 2 marka birleşmiş.

Bir de 50 metre grupman atışları için kaç yaklaştırma tavsiye edersiniz?

Selamlarla

Air Arms S400, Weihrauch HW50, Hatsan Mod70

anagram+1 oyunum Google Play Store ve Apple App Store'da yayında!

• Merhaba
    Mtc ve Optiksan malesef Türkiyede yok, talep olursa getirebilirim.

Eğer grupmancı ise min.32 imkanin var ise 50 büyültme tercih edebilirsin.
    İlerde Beachrest yada Field Target içinde kullanırsın.
    Sonuçta dürbün 1 kez alınır, silah hep değişir.

Air Arms S400 MPR-FT 4.5 / Hawke Sidewinder ED 10-50x60 TMX
    Kral Puncher Breaker Silent 5.5 / Hawke Sidewinder 8.5-25×42
    Kral Puncher Breaker BullPup W 5.5
    Walther Dominator LG 1250 FT 5.5
    Kral Puncher Maxi 5.5
    Hatsan AT44-10 Tact 5.5
    Stoeger x20 supressor cal. 4.5
    Zoraki Ultra HP 01-2 cal. 4.5
    Gamo pt-85 Blowback 4.5

Hatsan Mod25 Supertact 5.5

• Unuttum
    Hawke 8-32 yada 10-50
    Konus 10-40 yada 12.50
    Mtc viperpro seride olabilir
    Tercih edebilirsin.

Air Arms S400 MPR-FT 4.5 / Hawke Sidewinder ED 10-50x60 TMX
    Kral Puncher Breaker Silent 5.5 / Hawke Sidewinder 8.5-25×42
    Kral Puncher Breaker BullPup W 5.5
    Walther Dominator LG 1250 FT 5.5
    Kral Puncher Maxi 5.5
    Hatsan AT44-10 Tact 5.5
    Stoeger x20 supressor cal. 4.5
    Zoraki Ultra HP 01-2 cal. 4.5
    Gamo pt-85 Blowback 4.5

Hatsan Mod25 Supertact 5.5

• Merhabalar,
    AirArms S400'um üstünde Hawke 3-9x40 Vantage dürbün var ve 50 metre atışlarında biraz yetersiz geliyor. Onun için ikinci el, daha yüksek yaklastirmali dürbün bakıyorum ve doğal olarak aklımda Hawke almak vardı. Lakin burdaki forumda ikinci el MTC durbunlerin nasıl kapış kapış gittigini görünce şaşırdım çünkü hiç duymadığım bir markaydı bu. Bu dürbünlerden kullanan, bilgisi olan var mi? Bazen Optisan diye de geçiyor; sanırım 2 marka birleşmiş.

Bir de 50 metre grupman atışları için kaç yaklaştırma tavsiye edersiniz?

Selamlarla

Merhabalar ben daha önce iki incelemesini izlemiştim linkleri paylaşıyorum inşallah işinize yarar.
    https://m.youtube.com/watch?li…BVn6GmaQPomFTMHlR0Tl2RBnl
    WIrf&v=7UGjdULmTs0

Harici İçerik m.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Harici İçerik m.youtube.com
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Unuttum
    Hawke 8-32 yada 10-50
    Konus 10-40 yada 12.50
    Mtc viperpro seride olabilir
    Tercih edebilirsin.

Teşekkür ederim bilgiler için. Ben 16x falan düşünüyordum ama tavsiyenize uyup daha çok yaklaştırmalı bir dürbün almaya çalışacağım.

Merhabalar ben daha önce iki incelemesini izlemiştim linkleri paylaşıyorum inşallah işinize yarar.https://m.youtube.com/watch?li…BVn6GmaQPomFTMHlR0Tl2RBnl
    WIrf&v=7UGjdULmTs0

Harici İçerik m.youtube.com

Teşekkür ederim videolar için.

Selamlar

• @backir hocam, tavsiyene uyup Hawke Airmax 30 SF 8-32x50 dürbün aldım. Henüz elime ulaşmadı ama 30mm çaplı olduğu için ayak da almam gerekiyor. S400'e takmak için yüksek ayak mi tavsiye edersin yoksa alçak mı? Peleti daha rahat yerlestirebilmek için benim gönlüm yüksek ayaktan yana ama herhangi bir dezavantajı var mi bilmiyorum. Sende de hem S400 hem de benzer durbunler olduğu için bir fikrini almak istedim. Bu arada Hawke marka 2-parça ayak almayı planlıyorum ama her türlü tavsiyeye açığım :)
    Selamlar

• Dürbün hayırlı uğurlu olsun.
    Arkadasim bizde senden mtc alip performans degerlendirmesi bekliyorduk.
    Yüksek ayak bence daha avantajli en azindan dürbün namluya değermi derdi yok.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Hocam sıfır almak istemiyordum; MTC'ler de forumda 1 saat içinde satılıyordu, denk gelemedim. Ama açıkçası benim de gönlüm var, bakalım ilerde alıp karsilastiririm belki ikisini :)

• Gonlunuzde varsa insallah nasip olur.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Bu arada dürbünü aldığım arkadaş da MTC Viper'i tutup Airmax'i sattı. Söylediğine göre Airmax daha net/parlak imiş ama MTC Viper'ın artıkılını daha çok seviyormuş. Sonuçta MTC Viper'i Airmax'e tercih etmiş.