Hatsan Proxima W LW VORTEX

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • slm hobidaşlarım ben uzun zamandır forumdan uzaktım sebebi zoraki marka havalı tabancam ve en az tabanca kadarda değerli dürbünüyle beraber iş yerinde çalındığından beri moral bozukluğundan hobiye biraz uzak kaldım ama bir yıldır zoraki almaya niyetleniyorum bir araştırayım dıyorum daha kullanışlı bir şey çıkmışmı diye tekrar zorakiye karar veriyorum ama alamıyorum bir türlü yeniden araştırma yaptığımda hatsan proxima ile karşılaştım bu tüfeği aramızda kullanan varmıdır

isabeti nasıl.? geri tepmesi nasıl.?

dampasız dürbün kullanılırmı.?

veya bir tane zoraki hp 01 ultramı alayım sizin önerileriniz nedir.

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Kullanışlılık konusunda zoraki gibi kendinden pompalı pnömatik aletlere hiçbiri galip gelemez.Bu pompalı pnömatikler içinde de zorakinin pompasının hacminin büyüklüğüyle yani pompalama sayısını azaltma yönünden de zoraki galip gelir.2 pompaya kadar sesinin azlığı,isabeti ve kullanışlılığıyla size en uygunu bence

Proxima için ise 5 kg ye yakın ağırlık,alttan kurmalı bir silah için sarjör anlamsızlığı,sarjör indeksleme sorunu sizi bezdirecektir.Eğer değişiklik olsun tabanca istemiyorum artık diyorsanız.Hatsanın 200-300 Tl arası striker 1000x,mod55-60 gibi orta seviyeli yaylıları sizi daha memnun edecektir.Hem ağırlık,hem fiyat için

• Ben zorakiden çok ama çok memnundum hatta kardeşime aldırdım ben hep hedef olarak şişe kullandığım için zoraki uzaklarda şişeyi kırmıyor oyuzden zoraki kadar isabetli ama daha güçlü bir tüfek bakıyorum

• Yaylılarda güç artınca kundak kırma,ağırlık,isabet olaylarıda beraberinde geliyor.En iyisi bir av bayinde bu magnum sınıfları deneyin birde orta güçteki yaylılara bakın derim.Striker 1000x'i bugün kullanmaya başladım.Gerçekten yaylının yeri farklı.Tepmesi,dizellemeyle gelen koku insanı mest ediyor.Şişe kırmada bu sınıf tüfeklerin ne yapabileceğini bilmiyorum ama 70-80 metreye kadar patlatabilir diye tahmin ediyorum.Tabi zorakiyi güç açısından katlar

• Yaylılarda güç artınca kundak kırma,ağırlık,isabet olaylarıda beraberinde geliyor.En iyisi bir av bayinde bu magnum sınıfları deneyin birde orta güçteki yaylılara bakın derim.Striker 1000x'i bugün kullanmaya başladım.Gerçekten yaylının yeri farklı.Tepmesi,dizellemeyle gelen koku insanı mest ediyor.Şişe kırmada bu sınıf tüfeklerin ne yapabileceğini bilmiyorum ama 70-80 metreye kadar patlatabilir diye tahmin ediyorum.Tabi zorakiyi güç açısından katlar

Bu tavsiye ettiğiniz striker 1000x isabet oranı nasıl zoraki gibi isabetlimi.?

• Bir zoraki kadar olamayacaktır 50 metre içinde ama dizelleme olmasına rağmen isabeti beni rahatsız etmedi.60-70 metreden gez-gözle istediğim noktayı vurabiliyordum.Dizellemesi geçince daha isabetli olacaktır.

• acaba yurt dışından havalı tüfek getirilebilirmi youtube da şöyle bir tüfek gördüm zorakinin büyük versiyonu gibi (Bear River Sportsman 900 Air Rifle Review)

• Maalesef getirtemezsiniz.Atıcılık lisansınız varsa bir ihtimal.Tr içinde crosman m4 var buna benzeyen ama iki silahında gövde plastik (dediğiniz silahtan emin değilim) ve genelde pompa sayısı 3-10 arası olur.10 pompayla baya bir soğursunuz

• crosman clasic dide bir tabanca var alttan kurmalı 600fsp diyor kaç kurmaya bu güce ulaşıyor bilgisi olan varmı .? buda linki https://m.n11.com/crosman-clas…havali-tabanca-P197448844

• 600 fpsye bu silahla ulaşamazsınız.Görebileceğiniz en fazla 400-450 dir ,bu hıza 10 pompayla ulaşabilirsiniz.Bence pompalı bir pnömatik düşünüyorsanız en mantıklısı zoraki olacaktır pompa hacminin fazla olmasından dolayı.

• evet en mantıklı zoraki ultra keşke atak arms zorakinin büyük versiyonunu yapsa m16 tipinde falan

• Cahar kardesımız herne var ıse guzel mantıklı acıklamalar yapmış...Zorakıyı gecmıste ve bu gunlere kadar kullandım sevilmeyecek sılah degıl cok ısabetlıdır vs ancak belkı sıkıldım belkı her seferınde pompalamak biraz sıktı diyeyim bu gunlerde zorakımı unutturan Kral Np01 elımden duşmuyor.105 cc tup hacmını pompa ıle 1.5 dakkada doldurdugum,isabetli ve zorakıden çook daha guclu adı tabanca gecen ancak bızlerın tüfanca dedıgı bır pcp,,Zorakı kadar kucuk degılsede tufekten oldukca küçük,malum pcp tepme zaten yok ıstedıgın optıgı tak kullan,,Np01 soldan kurulması ilede gözün nişangahtan neredeyse ayrılmadan arka arkaya hızlı atışa ımkan veren bır silah,bu Alternatifide degerlendırın derim

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• krallar oldum olası hoşuma gidiyor ama pcp doldurma derdi var birde her atışın biraz daha aşağıya düşmesi benim için can sıkıcı bir durum

zoraki de öyle bir sıkıntı yok tamam kurması zor ama zorakiyle öyle çok atış yapman gerekmiyor ki hedefi ıskalamadığın için 20 atış 30 atışta yeterli geliyor veya bana öyle geliyor

• Bu arada söylemeden geçemeyeceğim Kral Arms Puncher NP-01 de on numara tip var keske zoraki gibi kendi havasını üreten bir sistemi olsa

Bu tabancaya dürbün bağlamada sıkıntı varmiki

• Np 01 düşünecekseniz Np 05 modeli çıkacakmış yakında.Daha uzun bir namlu 32 cm boyunda,140 cc hava tüpü ve 200-100 bar arası 4 sarjör atışı (4x12) varmış ve

pro modellerindeki gibi bolt kolu var,fiyatı 800 Tl olarak düşünüyorlarmış.Dürbün bağlamak için yüksek ayaklar daha iyi olur.Sarjöre dürbünü değdirmemek amacıyla.Ama 20-30 atış için pompasıydı cartı curtu derken gereksiz olur pcp tabanca işi

• merak ettiğim bir silah ta mod 25 süpercharger zorakinin 4 pompalamayı baz alırsak hangisi daha güçlü olur

• Mod 25 daha güçlüdür.Safkan yaylı.Ama kontrolüde o derece güçleşir

• o zaman dampasız dürbün kullanılmaz

• Kral Np01 ve gecmışte hatsan Atp2 bu iki tabancanın en büyük avantajı espirisi nişan pozisyonunuzu bozmadan,gözü dürbünden ayırmadan,hızlı atışa elverişli, bildıgımız pcp lerın aksine soldan kurulması,bu anlatırken çok avantaj gözukmesede kullanınca çok hissettiriyor

Np01 ve Atp2 yine tercıl edılmesındekı 2. sebep kısa boyları pratik compact olmaları

Yeni Np05 e gelırsek: 5 cm uzayan namlu avantajı 1cm namlu 5 fps x 5 = 25 fps extra güç....Dezavantajı: Uzayan boy ile bi mıktar tabancalıktan cıkar gibi

Np05 140 cc tup hacmı ile elbette fazla atış sayısı,Artan depolama mıktarıda ilede daha uzun soluklu stabilite ancak yine büyüyen hacim dezavantajı

Np05 Yeni bolt kolu: Bolt kolu kral promun da en cok sevdiğim yönü,gercek hıssını veren sırf boltu var diye baska krala gecmeme engel olan tarz,,Np05 ede çok yakışan sağ taraftaki bu bolt kolu ne yazıkki Np01 deki nişangahtan ayrılmadan + soldan hızlı kurulum pratiklıgını vermıyor

Sizlere tavsiyem kısa namlu küçük-orta tup hacımlı bu tarz pcp tabancalarda 4.5 mm tercıh edın,4.5 malum hafif daha az enerji ister kısılan hava ayarı ile atış sayınız artar,tüpdeki hava her atışta daha minik minik azalır dolayısıyla daha uzun soluklu isabet istikrar elde edersiniz,,Np01 de 5.5 yanına 4.5 mm yaptırınca tabancamın dunyası degıstı atış sayısı çoğaldı,isabet fevkalede arttı...4.5 mm tüm havalılarda doğru silah-pellet-optik-iyi atıcı ve en az düşme yapması ile isabet kalibresidir aslında,,rüzgardan etkılenırmış 4.5.....5.5-6.35 hepsi oldukca etkılenır,,rüzgar havalının işi değil ne yazıkki

Bu arada Np01 im 5.5 iken tam gucte 25 atış,yarım güçte 40 atış yapardı...Fabrıkaya gıdıp 4.5 mm yapılınca,malum neredeyse yarı agırlıgındakı 4.5 pellet atacagı ıcın güç kısılmış ve 4.5 mm ile yarım gucte 58-60 atış ,, Tam güçte ise 42-45 atış yapar hale geldi

Kral Np01 veya 05 herıkısınınde avantaj dezavantajları malum hangi tarafı hoşunuza gıderse onu alın, imkanım olursa 05 ide silahlarımın arasına katmak ısterım,Kralın begenmedıgım silahı neredeyse yok hepsi bir baska güzel ve başka avantajlı

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj 7 düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• verdiginiz bilgiler için çok saolun pekala np-01 ile np-05 in hiç fsp kaybı olmadan kaç atış yapabilir