Zoraki hp-01 ultra vs. Hatsan mod 25 supercharger

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • mod 25 ara geçiş modelıdır çok kişi uzun tutmaz elınde,,Zorakiyi alın noktayı koyun para ve zaman kaybetmeyın boşuna

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• benim bir başlık var ( evde kullanılabilecek havalı tabanca diye) orada daha yeni uzun uzun anlattım zoraki hp 01 ultra modelini artı ve eksileriyle bakmak isteyebilirsin dostum.
    çok yeniyim bu hobide ben de (hatta ilk defa 3 -4 saat önce kullandım zorakiyi -paketi bugün açtım-) ama zoraki tavsiye ederim.
    Çünkü sessiz istemişsin. sessiz.
    tepme istememişsin-blowback olmadığı için tepme yok

güç istemişsin.(ultra modeli için konuşuyorum) 4 pompa ile saniyede 225 m. :thumbup::thumbup::thumbup:

• Dostum zoraki ile mi değiştirdin col1911 i. Peki sesi iyi mi yani bşraz fazla diye biliyordum. Ne kadara aldın.

• Dostum zoraki ile mi değiştirdin col1911 i. Peki sesi iyi mi yani bşraz fazla diye biliyordum. Ne kadara aldın.

evet we colt 1911'i zoraki hp 01 ultra ile değiştirdim.
    560 - 570 tl civarına aldım.

sesi çok az. evde yarım pompa yetiyor 6-7 metreye dahi.
    fotoğraf video zaten piyasada bol bol olduğundan çekmedim :)

bir paket saçmayı (250 adet) 1 günde bitirdim :D

o kadar eğlenceli bir alet bu.

(tabi 250 saçmanın sadece 30 tanesi tekrar kullanılamaz hale geldi diğerleri tekrar kullanılabilir şekilde)

• Pelletleri tekrar kullanıyor musun. Bunun iyi olmafıpını biliyorum silaha zarar verebilir dikkat et

• Osman ARTAÇ diye bir silah duayeni var, yutubda çekmiş olduğu videolarda; "eğer ki zarar görmeyen saçma varsa kullanılabilir" olduğunu söylemişti.

Evde 4 5 metreden bir kutu üstüne astığım kağıt hedefe atıyorum.

kutunun içine rtv-2 ile yapılmış bir kalıp koydum. (silikon kalıp-döküm yapmaya yaran yumuşak plastik diyeyim)

attığım saçmaların hepsi ona çarpıp kutunun içine düşüyor. 250 saçmayı 1-2 günde bitirdim. ve 50'si kullanılmayacak şekildeydi. 200'ünü tekrar kullanıyorum.

Sizin dediğiniz gibi yapsaydım (2 günde 250 saçma bitti. ve 250 lik kutusu ortalama 10 tl. 1 ayda 15 kutu saçma 150 tl eder :)

deforme olmayan saçmaları kullanıyorum ben kısaca :thumbup:

• Evet kısaca karlı iş. Ama hakkaten iyi atış yapmışsınız günde 250 tane. Kaç saat aldı :)

• Evet kısaca karlı iş. Ama hakkaten iyi atış yapmışsınız günde 250 tane. Kaç saat aldı :)

yani esasında işin aslı şu; evde misafirler de vardı, 3 - 4 kişilik bir ekip bu sayıyı birlikte bulduk :)
    ama o kadar güzel isabet alınıyor ki bu işe (havalı tabanca almama) karşı olan eşim 4 metre mesafeden 4 - 5 cm çapında yuvarlak kutuda saçmaları toplayabildi :thumbup: o sebeple atış yapan bir daha atış yapmak istedi )

• Düşmanı dost yapıyor kendine demek bu zoraki. Sevmeyrne sevdiriyor. Güzel şimdş daha makul oldu :)

• bu arada bendeki saçma markası gamo ve bu markayı forumdan arkadaşlar hiç tavsiye etmedi.

herkesin hemfikir olduğu marka jsb 8.55 grain. (ekşisözlükte dahi bu saçmayla atarsanız kürdan biçersiniz gibi yorumlar var :)

fiyat olarak 2 katı gamonun ama hobi amacıyla gittik bisürü para verdik şimdi 20 tl den kaçmak saçma olur :)

sipariş veriyorum şimdi , bakalım nasıl netice alacağız jsb 8.44'lerle.

not: dediğin gibi bond47 hocam, en başta blowbacki olsun, görüntüsü şık olsun diye gittim we colt 1911 aldım, isabeti berbat. sesi aşırı yüksek (zaten airsoft tabancalarda öncelik isabet değilmiş) öncelik amacınız çok önemli. benim önceliğim evde atış yapabileceğim bir makineydi (konu komşuyu rahatsız etmemeliydi) bu karşıladı

• Maşaallah sevindim. Doğru seçimi yapmanıza. Belki ben de aynısını alırım bakalım inşaallah. Tekrar hayırlı olsun hocam. Uzun yıllar kazasız belasız kullanın inşallah.

• Saçmaları denedikten sonra yorumlarını yaz ki herkez faydalansın burdan.

selam.

4.5 mm'lik jsb 44 grain saçmaları kullandım (zoraki hp 01 utrada)

evde kullandığım için 100 tane atıştan 3-4 tanesi deforme oluyor onun dışındaki 96 kadar saçma tekrar kullanılabilecek şekilde 0 deformasyona uğruyor.

gücüne gelirsek; fırsat buldukça dışarıya da götürüyorum zoraki hp 01 ultrayı ve rahatlıkla cam şişeleri parçalayabiliyor 8-10 metreden.

Ancak 20 metreden vurunca sekiyor camdan.

Zaten sanırım 20 metre ve üstünden şişeleri tuz buz etsin paramparça olsun isteği varsa hatsan mod55s 'yi öneririm (fiyat performans ürünü olarak ben bunu bulup aldım)
    Kesinlikle zoraki hp 01 ultra için jsb 8.44 'ü öneririm diğer arkadaşlar gibi. En güzel yanı gamo markalar gibi saçma haznesine parmağını zorlayarak sokmuyorsun. boyutu birebir- rahatlıkla giriyor.

şimdi araştırdığım konu ise hatsan mod 55s tüfek için en iyi saçma markası.

tabi gene jsb .yi deneyeceğim öneri bulamazsam.