Kendi pelletini kendin yap. Video

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Dun bende izledim bu videoyu ama 10 tane pellet icin ugrasilmaz diye dusundum. Kendi yaptigin pelleti atmanin tabiki zevki farkli olur ama 2 dakikada biticek pellet icin cekilen eziyet yani bilemedim.

• Eritme dökme gibi işler olmadığı için daha temiz görünüyor ama o kalıba göre olan kurşun hazır değilde işlemle elde ediliyorsa yine zahmetli olacaktır.

Bir kaç ay hatta daha fazla atış yapmadığımız olabiliyor. O zamanlarda stok yapılabilir. Hoş bu kalıbı yaptırmakta güzel maliyet ister, meslekten değilsek.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Atis yapmadigimiz gunlerde gunde 2 lira biriktirsek 10 gunde spoton pellet alicak paramiz olabilir diye dusundum smdi. Ayrica o kalibi hazirlamak maliyetli olur tahminim. Ve yapilsa yapilsa 1000 pellet sonra adamin canı sıkılır diye dusundum :)

• Ben domuzda kullandığım misket, gualandi, breneke ve foster kurşunları kendim döküyorum. Böyle bir kalıp yaptırmak 500tl civarına mal olur, baskı aleti internete satılıyor 130tl, o çubuk kurşunlarıda hazırıda satılıyor kendinizde dökebilirsiniz. Ama uğraşmak büyük zevk olur

Volkan URAS

• havalı ile av serbest olsa haklısınız uğraşmak zevkli olur ama hedefe atacağım pellet için bu kadar masraf etmek ve zaman harcamak emekli işi değil mi sizce de :)

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Bu kalıp bı yaptırıp satan Çinli arkadaş 800 dolar istiyor. Tahmini 400 dolar da kargosu tutuyor. Kalıbı sıkmak için tork anahtarı 1000 TL civarında. Kullandığı presde 2000 lira civarı ülkemizde. Kurşun çubuk kesme aparatını geçelim. Yan keskin ile hallederiz. Hepsi ni göze alsak bile ödemeyi paypal ile kabul ediyor. Yani zor iş :)

• Bu iş hobi işi, zamanı olan, parası olan, keyif alan severek yapar. Yoksa piyasada 300 çeşit yaylı/pcp tüfek tonla aksesuar olmazdı veya 50 atış yapmak için 500cc tüpü bisiklet pompasıyla doldurmaya çalışmak ne kadar mantıklı ^^ buda birilerine mantıklı gelmiş zevkle yapıyo, helal olsun bence.

Volkan URAS

• Ben domuzda kullandığım misket, gualandi, breneke ve foster kurşunları kendim döküyorum. Böyle bir kalıp yaptırmak 500tl civarına mal olur, baskı aleti internete satılıyor 130tl, o çubuk kurşunlarıda hazırıda satılıyor kendinizde dökebilirsiniz. Ama uğraşmak büyük zevk olur

Barut ve kapsül bulabiliyormusun.