Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bu at-44 de(veya diğer hatsan mamullerinde) ce damgası(veya tse iso veya muadili sertifikalar var mı?)yoksa bunların olmasını talep etmek en mantıklısı gibi geliyor bana.Kaderimiz en azından sertifikalı olsun ;şrofls;.

• bi dahakinde önceden haber veririm

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• bir ara bir abimiz buz dolabın motorundan pompa yapmış idi,ancak resim göremedik,ve aynısından bir tane daha yapıp sanırım İlker abiye gönderecekti,bir daha ses çıkmadı o ev pompasından,bir gelişme varmı acaba o pompadan :him:s
    keyifli sohbetler dilerim :)

• bir ara bir abimiz buz dolabın motorundan pompa yapmış idi,ancak resim göremedik,ve aynısından bir tane daha yapıp sanırım İlker abiye gönderecekti,bir daha ses çıkmadı o ev pompasından,bir gelişme varmı acaba o pompadan :him:s
    keyifli sohbetler dilerim :)

o ekovat motorundan bir hayır çıkmaz istenilen basıncı yakalamaz

• o pompayla ancak top şişirirsin...
    Bulunduğum tesiste soğutma sisteminde kullanılan ve buzdolabı motorlarınınyaklaşık 3-4 kat büyüklüğünde pompalar var ve üzerinde yazan pasınç değeri max 22 bar kiiiii

Buzdolabı motoru ne kadardır siz tahmin edin.....

Fakat bu pompa tipini hemen hemen her soğutma işi ile uğraşanlar kullanır... Soğurma sistemine gaz basmak, pompa içindeki yağı vakum yoluyla dışarı almak, ya da bakımını yaptıpığı motora yağ basmak gibi...

isterseniz bizim soğutmacıdan max ne kadar basınç üretebileceğini yarın öğrenebilirim..

• Bir kaç gün önce bir arkadaşımın dükkanında görüp, AT-44 (0,22) aldım. Silahta 150 bar basınç vardı. 60 atış yaptım. Pompası henüz gelmediği için boş tüpü, incelemek için söktüm. Saatlerce uğraşmama rağmen tüpü yerine takmayı başaramadım. Sorunu anlamak için kundağı söktüm. Silah üzerindeki tüp taklılacağı yerler aşırı çapaklı üretilmiş ve sanırım ilk yuvayı tıkadığı için tüp vidası boşa dönüyor.

• Selamlar;

Bir tane de ben aldım, Hatsan AT44WX-10 .22 caliblre pcp memnun kalacağımı düşünerek aldım, tüfek tarafıma ulaşınca Ankara Team deki arkadaşlar nasıl olsa buluşmalarda görürler, diğer arkdaşlar için de fikirlerimi kullandıktan sonra forumda paylaşır ve sorularına cevap vermeye çalışırım ;avci;

agt

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• hayırlı olsun çok iyi bir seçim. namlusuyla ,fiyatıyla bu fırsat kaçmazdı.

6-24*50 tasko

• en kıralı 50 bar basar saygılarımla

• ama bende hatsan tercih etmiyorum arkadaşlarım beş para etmez yaptıkları silahlar elimde bir tane mod 125 silah var başımın belası tam onun yüzünden her hafta son eğlenelim derken strese giriyorum sakın almayın ürünlerini x;.z:D;d;:thumbup:

ben at44 10 serisi dürbünlü silahtan bir hafta önce aldım 50 atış yaptım ve inanılmaz zevk aldım, airgun daki hatsan eleştirilerinin neredeyse tamamını okudum, çok fazla kötülenmiş olan bu silah bence bunu haketmiyor. alır almaz öncelikle tüpünü söktüm ve forumdaki uyarıları göz önünde bulundurarak inceledim yeni versiyonların tamamı anlaşılan düzeltilmiş. silahi elinize aldığınızda gerçek silah ağırlığında ve ebatlarında , atışlara gelince isabetlilik konusunda şimdilik çatıdaki çanak antenleri yan kesitlerinden vuruyorum (ön cepheden değil !!!) 100mt e kadar isabette sorun yaşamadım. pcp silahlarda tek sorun doldurma işidir. birde aldığım silah dürbünlü olduğu için sanırım, gez ve arpacık yoktu üzerinde. her atışta kurma kolunu çekmek ve emniyeti açmak zorundasınız. bunların dışında bir dez avantajını görmedim.

• çatıdaki çanak antenleri yan kesitlerinden vuruyorum

Başkasının malına zarar vermek suçtur ve siz bu suçu işlediğinizi itiraf ediyorsunuz. Lütfen atışlarda kimseye veya malına mülküne zarar vermemeye dikkat edin.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• +1 birisi sizin anteninizi delik deşik etse yada vursa hoşuna gitmeyeceği gibi sizde yapmayın lütfen.

• at44 ün bakımı nasıl yapılmalı daha doğrusu yapılmalımı_? yani ben tüfeği aldım bilmem kaç **** atışa kadarmı ömrü var??? illa içinimi açmam gerekecek? :S

• şimdi anladım at44 lere olan tutumdaki çekingenliği bende diyorum sebep ne acaba ...

bence bu konuyu at44 almayı düşünenlere göstermek lazım ihtiyar nickli abimize herkez adına teşekkürediyorum tabiki mustafa abimede çünkü deneyimleri paylaştıkalrı için.
    şimdi yeni nesil at44 incelemeleri varsa burada yazılsın isterim ama ben silahı almaktan vazgeçtim ben fx royale 400 ün peşindeyim =) yanlız at44 alıp başlangı yapıyım istemiştim şimdilik bu markayı düşünmüyorum.

birde eleştirmek istiyorum herkezin yorumları olabilir ama bu tarz incelemelerde inceleyen kişiye zaman bıraksanız ve yorumlarda geyikten veya düşüncelerden çok inceleme sonuçları paylaşılıp sabitlense süper olur gerçekten..

Gunpower SSS

• arkadaslar ben cok memnumum ne kurma kolu kırıldı ne arıza bi seneye yakındır kullanıyorum bence fiyatına göre cok iyi bi silah.tereddütsüz alın derim

• arkadaslar ben cok memnumum ne kurma kolu kırıldı ne arıza bi seneye yakındır kullanıyorum bence fiyatına göre cok iyi bi silah.tereddütsüz alın derim

benim takıldığım nokta bu silahı kullananlar gerçekten memnunum diyor birtaneside kötü demedi hatta kullanıp fxlere geçenler dahi silah iyidir fiyatıda güzel diyorlar...

Acaba aklıma şu geliyor HATSAN firması bu silahlarda bir güncelleme yapıp sonradan piyasaya sürdüğü silahları yeniledimi ?? Ne dersiniz ? Sanki bu firmada örneğin tüp değişimi gibi güncellemeler ve yenilikler oluyor gibime geldi

Gunpower SSS

• Bazı yenileme ve iyileştirmeler yapıldı. Kullanıp da kötü diyen niçin olmuyor, hemen açıklayayım.

Kullanıcı tüfeği alıyor, deniyor, kullanıyor. Tüfeği beğenmeyip kullanmak istemediğine karar veren kullanıcı tüfeği satacağını göz önünde bulundurarak kedi silahının değerini düşürmemek için kötü yorumlar yazmıyor. Bu da tüfek hakkında "ben kullanıyorum ve memnun değilim" diyenlerin sayısını çok çok azaltıyor.

AT-44 bence çok fena bir tüfek değil. Fakat Hatsan'ın kullanıcı yorumları konusundaki akıl almaz umursamazlığı ve kalite kontrol konusunda uyguladığı çifte standart kabul edilebilir şeyler değil. Makul bir tasarım yola çıkarak bir üretim yapıyorsun. Bunun güvenlik yönüne önem versen, saçma bir takım takıntılarla tasarımı bozmasan dabiz de koşa koşa alsak ürettiğin silahı.

Ama yok, Hatsan bu forumları okuduğu halde biz kullanıcı ve müşterilerin fikirlerini umursamamakta, bizleri adam yerine koymamakta ısrar ediyor. Ben de müşteri olarak bunun karşılığında Hatsan'ı üretici yerine koymayarak tepki veriyorum.

Tüfeğin somut kötü yanlarına gelirsem:
    Tetiği berbat.Çok ince ayarla makul bir hissiyata kavuşsa da çok ağır ve akıcılıktan uzak.
    Radier'dan kopyaladığı çekiç sistemi yeterli akıcılığa sahip değil.
    Kurma kolu anlamsız şekilde ağır ve namluya pelet sürerken hissedilir şekilde zorlanıyor ve dolayısıyla atış pozisyonunu bozmadan silahı kurmak çok zor bir hale gliyor.
    Bakım için en az bir defa fabrikaya gitmediği müddetçe çok kötü ayarlanmış oluyorlar.
    Kundak tasarımları estetikten yoksun.
    Emniyet mekanizması fazla basit ve güvensiz.
    Tüfeğin genelinde kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi oldukça düşük.

İyi yönleri ise:
    Fiyatı uygun.
    Güçlü.
    İyisi denk gelirse ya da fabrikaya bakıma giderse nispeten isabetli.
    Atış hızları istikrarlı.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bu mesajınıza katılmıyorum. Burada hatsan kullanıcılarını bozuk/kötü/kalitesiz mal satıp yinede malına laf ettirmeyen sattığı malı sürekli övüp diğer malları yerin dibine sokan kurnaz tüccarlar gibi nitelendirmişsiniz bu bence biraz ağır olmuş. Ayrıca saydığınız somut kötü özelliklerin bazıları da çok öznel yaklaşımlar. Örneğin kundak tasarımı kime göre neye göre estetikten yoksun. Ahşap/sentetik kundak tercihi çok kişisel bir tercihtir bence. Ağır olmasını göze alan ve ille de ahşap olsun diyen çok tüfek sever vardır bence. Kendimden örnek vereyim T12 yi hiç düşünmemin sebebi sentetik kundaklı ve manometresiz oluşuydu. Ve tabiki yüksek fiyatı. Bence at44 ün en güzel yanı görüntüsü. Emniyet mekanizması ise yine bence fazla bile emniyetli her atışta emniyeti tekrar açmak gerekmesi unutulunca bütün atış konsantrasyonunu mahfedebiliyor. Bu bence dediğim kısımları "somut gerçekler" adı altında yazarsam ne kadar doğru olur. Keza benim tüfeğim bakım için komple olarak hiç fabrikaya gitmedi bende üzerinde bir ayar yapacak kadar profesyonel bir kullanıcı değilim lakin atış istikrarı ve isabetinden oldukça memnunum. Tüplerinin değiştirilmesi konusunda bu tip forumlara müteşekkiriz. Buradan okuduklarımız sayesinde fabrikayla iletişime geçmek haklarımızı savunmak ve daha güvenli silahlara kavuşmak şansına kavuştuk. Ama ben bu forumda imzama "fx'ler eritilip demiryolu yapılsa trene binmem" yazarsam neler olabileceğini kestiremiyorum. Eğer forum kullanıcılarının çoğunda bir "hatsan düşmanlığı" düşüncesi oluyorsa bu forumla ilgili, bunu paranoya olarak kabul etmemek birazda altında gerçeklik payı olabilir mi acaba diye düşünmek gerekir kanaatindeyim. Herkese selam ve saygılar.

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40