Hatsan Mod 25 SuperTact VORTEX

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar, Hatsan Mod 25 SuperTact VORTEX havalı tabancam ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Bozkurtav dan aldım. Ben yaylı olanı değil vortex olanı tercih ettim. Hızı daha fazla olsun diye 4.5 olanını aldım. Dipçik sökülüp takılabiliyor. Söktüğünüzde kocaman bir tabanca dipçiği taktığınızda ise küçük bir tüfek oluyor. Çok sevimli ve aynı zamanda gücü yerinde bir alet. Uzun uğraşlar sonunda sıfırlamasını yaptım. Baştan almaktan vazgeçip daha güçlü diye mod 125 vortex almıştım. Ama dayanamayıp mod 25i de aldım iyiki almışım çok memnunum. Dipçiği ve kurma aparatını taktığınızda çok güzel bir görünüme dönüşüyor.

Birazda alım sürecinden bahsedeyim alıpta kullanmaya başladıktan sonra sorun farkettim hatsana gönderdim ve sorunu hallettiler. Şöyleki, kapatırken vuruntulu bir şekilde kapanıyor ve pelletin yerleştirildiği yüzeyde yarım dairesel şekilde izler oluşmaya başladı. Bayiye bu durumu ilettim onlarda kutunun içine açıklama kağıdı ve fatura fotokopisi ile hatsana kargo ile gönderin dediler ve gönderdim. Hatsana ulaşıp ulaşmadığı ve sorunu tespit edilip edilmediği tamire başlanıp başlanmadığı konusunda hatsan bir bilgilendirme yapmıyor. Telefonla durumu sormak istediğinizde görevliler hemen beklemen gerekir şeklinde telkinde bulunuyorlar iki hafta sonra yine aradım bu defa telefon ve adres bilgilerinin karıştığını ve tamirinin yapılıp gönderileceğini söylediler. Kısacası garanti kapsamında tamire gönderdiğinizde yoğunluktan dolayı biraz zaman alıyor. Hemen bir hafta içerisinde arayıp sormaya gerek yok çünkü halden anlamak lazım. Büyük fabrika ve yoğunlar. Fakat gönderdikten sonra ve bir hafta geçtikten sonra arayıp durumu sormak gerekiyor yoksa bekler durursunuz. Ortalama 3 hafta geçtikten sonra nihayet ürünü gönderdiler. Baktım yenisini göndermişler. Benim için daha iyi oldu. Birde açıklama kısmına gücünü de kontrol etmelerini söyledim. Minik bir test sonuç kağıdı göndermişler. Ortalama 580 fps olarak görünüyor yani 600 fps civarı. Fabrika verileri ise 4.5 olanlar için 700 fps yazıyordu. Hatsan yetkilisini aradım ürün tanıtımında 700 fps yanlış olduğunu ve doğrusu 4.5 olanları 600 fps dediler ilginç. Fakat güç olarak iyi ve yeterli tatmin edici bir gücü var.

Sonuç olarak üründen memnunum. Pellet olarak 9,72 gr Spoton hunter ve 10,34 spoton dome kullandım. 10,34 dome oldukça isabetli 20-30 metrede.

• Az önce rüzgarsız sakin bir havada spoton hunter 9,72 gr pellet ile yaklaşık 35 metreden atış yaptım oldukça isabetli atışlar yapabildim. 1,5 Litrelik kalın boş kola şişesini deldi bazı pelletler şişenin içinde kaldı.

• Bende aynısı var. Teknik servise yolladım gücü çok dengesizdi. Meğerse Vortex patlamış. 3 Hafta sürdü. Gelince testi yaptım. 8 grain pelet ile 630 fps 7 grain ile 660 fps ve Gamo platinum ile 780 fps elde ettim. İsabeti yaylı modeline göre çok çok daha iyi.

Bu modelin yaylısında isabet kötü ( 2 tane vardı 5.5 mm ikisi de kötü grupman veriyordu) Dayanamayıp 4.5 mm Vortex olanı aldım (2. el) isabeti çok başarılı. Buna en güzel ve tam uyan dürbün ise yüksek ayaklı Stoeger 4x32.

Hatsan ın kendi sitesinde yazıyor 4.5 mm 700 FPS, 5.5mm model de 600 FPS teknik değeri var. https://hatsan.com.tr/product/mod-25-supertact/

Öyle yanlış yazılmış felan da değil.

Hatsan

Mod135 Vortex QE 6.35

Mod150 5.5

Mod 99 LE 5.5

Striker 1000S Camo 5.5

Airtact 5.5

Mod25SE 4.5

Diana

Mod 470 TH 5.5

Mod 460 Magnum 4.5
    Mod 48 5.5

Crosman

Benjamin NP XL 1100 5.5

Benjamin NP XL 1500 4.5

Nitro Venom Dusk 5.5

Vigilante

C41

1322

1377

2240

Gamo

Hunter 1250 5.5
    Hunter DX 5.5

CFX 4.5

PT-85 Tactical

AF-10

Stoeger

X50 5.5

Umarex

Morph 3X

Ruger Superhawk 8''

Cometa

Mod 220 5.5

Mod 300 5.5

Fenix 400 5.5

Norica

Dragon 6.35

Dragon 5.5

Dream Hunter 5.5

Zoraki Ultra HP02 4.5/5.5

KWC M712

P320

Daisy 15XT

Beeman P17

Blow H01

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ebiktim ().

• Ben henüz dürbün alamadım dürbünsüz kullanıyorum ileride almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi vortex daha isabetli olduğunu duymuştum. İsabetli atışlar yaptıkça daha da keyif veriyor. Birde pelletlerin dilinden anlamak lazım hangi pellet nasıl yol alıyor. Mesela ağır pelletlerde hedefin üst noktasına hafif pelletlerde hedefin alt kenar orta noktasına nişan almak gibi.

Fps değeri için bana hatsan teknik servisinden görevliyle konuştum o demişti 4,5 olanlar 600 fps diye. Ama demekki özel pelletlerle 700 fps değere çıkabiliyor.

• Hatsan Mod 25 SuperTact vortex imin tam keyfini sürecekken bu defa da tetik arızası başladı 10 atışta bir tetik basmıyor yine Hatsan a gönderdim bakalım ne zaman gelecek