hatsan mod 125 dürbün ayarı yapılmıyorrrrr

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ;( slm arkadaşlar bende mod 125 var ve dürbünlü ama dürbün ayarını hiç yapamıyorum bana yardımcı olabilirmisiniz ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;#^+. ;#^+. ;#^+. ;#^+. ;#^+. ;#^+. ;#^+. az kaldı tüfeği kıracağım bir günnnn deli oluyorum ya pazar günü çarpmama az kaldıııı yardım lütfennnnnnnnn

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Bu sorunu mod125 ve benim gibi mod 140 kullananların nerdeyse hepsi yaşıyor sebep yalnızca tüfeğin sarsıntılı olmasımı bilmiyorum ama kendimce tespit ettiğim sebepleri şöyle sıralayayım:
    1) mod125 ve mod140 gibi tüfeklere kundağa yandan monteli bipod şarttır hatsan özellikle mod140 gibi ağır bir tüfeğe fabrika çıkışlı olarak kunadağa monte bipod yapmalıdır (kendi tüfeğim için yaptığım kunadağa monte bipodla isabetllik çok artmıştı tabi yeterince sağlam yapamayınca eğildi ve şimdi daha sağlamını yapmam lazım youtube da videosu var bilmem izledin mi)
    2)bir kaç denemeden sonra 15 metreden sonraki hedefleri vurduğunu daha kısa mesafedeki hedeflerde dürbünün yanılttığını gördüm ayrıca namludan çıkan saçmanın sabit bir gidiş istikametine oturması 7-10 metreyi buluyor
    3) hatsan artık şu tüfekleri için namluya takılan boresight denilen dürbün sıfırlama cihazlarından mutlaka yapmalıdır
    özetle bu eksiklikler hallolmadan sıfırlama sorunun malesef sürüp gideceğini düşünüyorum herkese iyi atışlar.

HATSAN MOD140 .22 Cal. , Optima 3-9 x 32

• ARKADAŞIM ÇOK TŞK EDERİM BEN 10 METREDEN YAPIYOM ATIŞI BUNU 20 METREYE ÇIKARIP TEKRAR DENEYECEĞİM

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• arkadaşım selam bir mod 125 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim eğer dampa yani darbe emici dürbün ayağı almazsan dürbünü sağlıklı bir şekilde kullanmaya pek heveslenme , heleki tüfeğin yeni ise dürbünü tüfeğe hiç takmaya bile kalkışma , dürbünü patlatabilirsin

• arkadaşım selam bir mod 125 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim eğer dampa yani darbe emici dürbün ayağı almazsan dürbünü sağlıklı bir şekilde kullanmaya pek heveslenme , heleki tüfeğin yeni ise dürbünü tüfeğe hiç takmaya bile kalkışma , dürbünü patlatabilirsin

ahhh nerde o günyer patlasada bi çarpsam yere şöyle zevkle bidahamı hatsan alırsam beş para etmez bu silah kimse almasan hiç tavsiye etmiyorum arkadaşlar

• Burdurlu arkadaşım bence daha sakin olmalısın.(öfkeyle kalkan zararla oturur ) Ben iyi anlıyorum seni. Çünkü senin yaşadıklarını bende zamanında çok yaşadım. Arkadaşın dediği gibi Dampa ayak olmadan dürbünle sağlıklı atış yapman çok zor. Ama biraz sakin ol. Şimdilik dürbünsüz kullanmayı dene istersen. Daha sonra daha uygun bir kardeş alırsın yanına dürbününle birlikte güzelce kullanırsın !

Köksal 26.05.1984
    ANKARA A Rh (-)

ankarateam.png