Hatsan Mod 135 Klasik 22. Cal Sıfırlama Hk:

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba,

Yeni aldığım Hatsan mod 135 Klasik tüfeğim ile atış yapmak istedim ancak hevesim kursağımda kaldı ve daha ilk günden soğudum diyebilirim.

Tüfeğin gücünü, ağırlığını, yay sertliğini bir kenara bırakarak, isabet oranı hakkında problem yaşamaktayım.

Gruplama, sabitleme vs hk net bilgim yok. İnternette araştırmalarım dürbünle gruplamaya yöneltiyor ancak ben dürbün kullanmıyorum.

Kısaca sorularım şunlar:

1- Tüfeğim ortalama 7 metrede 3 cm kadar yukarısına atış yapıyor. Hediye edilen dandik mermilerle ve Spot-On Solid 26 grain ile atış yaptım.

Tüfeğin gez ayarıyla oynama yaptım ancak yine de düzelme olmadı. Ayarlamalar doğrultusunda tüfeğin sağa - sola çekişini yapabiliyorum ama yukarı aşağı ayarını yapamıyorum. Yukarı aşağı ayar yapsam da yine de yukarı atıyor.

Tüfekte, namluda sıkıntı olabilir mi ?

2- Dandik plastik kutuda hediye edilen mermi ve Spot-On Solid 26 grain. mermi tüfeğe uygun olmayabilir mi ? Gruplama için özel mermi kullanmalı mıyım ? Ör : Spot-On 18.16 Dome vs.

3- 7 metre gruplamada attığım tüm mermiler nokta atışı gidiyor. Ancak hedefin 3 cm yukarısına. Sanırım tüfeği henüz tam tanıyamadığım için ben de yanlış ayarlama yapmış olabilirim. Bu tüfeğe özgü, çekmem gereken özel bir ayar var mıdır ?

4- Tüfek halen dizelleme yapıyor. Dizelleme sonrası mı gruplama yapılmalı ?

Güçsüz biri de değilim ama tüfeğin kurulumu beni aşırı zorladı. Yaklaşık 70-80 atıştan sonra kaslarım pelte olduğu için devam edemedim

Umarım tüfek düzelir ve yay alışır.

Uzman görüşlerinize ihtiyacım var.

Teşekkür ederim.

Hatsan Mod 135 Klasik

Hatsan Mod 25 SuperTact VORTEX QE (ARANIYOR)

• Öncelikle hayırlı olsun gezi sonuna kadar sıkıp deneyin 7 metreden normalde vurabilirsin fakat değişik mesafelerde de denemelisin birde neden 7 metre çok yakın o tüfeğin 50 metre sıfırlamasının 18.13 e göre tahmini 1. Kesişim noktası 9 veya 10 metre civarı olur sabırlı olmalısınız soğumayın kırmalı iyidir bitmeyen enerji ve bağımsız mermin olduğu müddetçe hazır techizat

• Merhaba tüfeğiniz yeni burdan gördüğüme göre, acele etmeyin lütfen, biraz daha tanıyın, şans verin.

şanslısınız bir mod 135 buldunuz,

daha biz bulamadık aradığımızı sıfır olarak:)

• Öncelikle hayırlı olsun gezi sonuna kadar sıkıp deneyin 7 metreden normalde vurabilirsin fakat değişik mesafelerde de denemelisin birde neden 7 metre çok yakın o tüfeğin 50 metre sıfırlamasının 18.13 e göre tahmini 1. Kesişim noktası 9 veya 10 metre civarı olur sabırlı olmalısınız soğumayın kırmalı iyidir bitmeyen enerji ve bağımsız mermin olduğu müddetçe hazır techizat

Gez sonuna kadar sıkılacak. Bunu denememiştim. En kısa zamanda kontrol edeceğim.

İlk önce 7 metrede fazla sarsıntı olmadan istediğim hedefe nokta atışı yapabilirsem sırasıyla 25-50 metre deneyebilirim diye düşündüm. Ancak 7 metrede 3 cm ıska varken uzağa attığım atışlarda malesef 1 şişe dahi vuramadım.

Denemeye devam. Mermi siparişi verip ortalama bir grainle deneme yapmam lazım.

Teşekkür ederim.

Hatsan Mod 135 Klasik

• Merhaba tüfeğiniz yeni burdan gördüğüme göre, acele etmeyin lütfen, biraz daha tanıyın, şans verin.

şanslısınız bir mod 135 buldunuz,

daha biz bulamadık aradığımızı sıfır olarak:)

Tüfeği yeni aldım ancak 0 olduğunu düşünmüyorum.

Aldığım tüfek raflarda bekliyordu. Dolayısıyla teşhir ürünüdür muhtemelen.

Bu arada, ben güç istediğim için 135 tercih ettim. Ancak cidden ağır 4 kiloyu geçen bir tüfek. Yay çok sert. Bana biraz dengesiz geldi. 80 - 90 atış sonrası çok yordu. Ayakta hedef almak zorlaşıyor.

Eğer deneme imkanınız varsa, lütfen tüfekleri deneyerek alın. 135 QE versiyonu nedense elime bir türlü oturmadı. Bana çok garip geldi ve rahatsız etti. VORTEX zaten bildiğimiz gibi hiçbir yerde yok.

İade etme ya da değiştirme bana yakışmayan bir hareket. Dolayısıyla bu tüfeğe alışacağım.

Sanırım ikimiz de aynı yapıda tüfek istiyoruz.

İmkanınız olursa Mod 87 Vortex QE modelini deneyin. Ağırlığı çok iyi. Ele oturması da çok güzel.

Şimdiki aklım deyip hemen pişmanlık belirtmek istemiyorum ama yeniden girsem dükkana Mod 87 Vortex QE alır çıkardım.

Çünkü çok kısa sürede anladım ki; tahribat ve güç tek başına yeterli değildir. :)

Hatsan Mod 135 Klasik

• Bence biraz tecrübe edince farklı da düşünebilirsiniz. veya ilerleyen bir zamanda satıp başka bir tane denersiniz..

Sanırım böyle oluyor, en sonunda bir yada bir kaçında insan karar kılıyor:)

Çok sağolun, ben de tecrübesizim bu konuda, Hatsan Dominatör 200w Elite'i gözüme kestirdim, tabi vortex olsun istiyorum ama yok yani hiç bir yerde..5-6 bayi aradım yok, Hatsan ara ara dağıtım yapıyormuş ama genelde benim gibi olduğu için önceden rezerve edenlere anca yetiyor bu dönem sanıyorum.

• Mod135 güçlü ve güzel bir tüfek. En az 200 atış yapın sonra alışacaksınız. O peletler de inanılmaz kötü. Hele ki o sivri uclu peletler. Direk çöpe atın onlarla grupman yapamazsınız. SpotOn ile 16 grain kullanabilirsiniz ama çok iyi bir grupman beklemeyin. Diana ucu düz pelet kullanın bakın o zaman nasıl değişecek grupman. Ayrıca 7 m çok yakın. En az 15 m olmalı. Bu arada Mod87QE den de çok birşey beklemeyin. Mod 135 gayet güzel. İlla değiştireceğim diyorsanız Hatsan ailesinden Mod 99 Limited Edition ya da Mod 95 tavsiye ederim. İsabetleri çok güzel.

Benim gibi zamanla çok tüfeğiniz olursa Hatsan modellerinin inanılmaz hantal olduğunu fark edceceksiniz. Uzunlar ve rakiplerine göre 1 kg daha ağırlar. Ayrıca yayları çok sert dolaysıyla kurulması zor. Ben yine de yerli silah sanayisini destekliyorum ve ürünleri alıyorum. İnanıyorum ki zamanla zirveye yerleşecek.

Yanlız Diana ile tanıştıktan sonra gerisi yalan olduğunu anlayacaksınız. Güç ve isabet muhteşem. Wheirauch kullanma şansım olmadı ama gücünün az ama inanılmaz bir isabet olduğu söyleniyor.

Denediklerimde: Gamo bence tam bir balon. Evet çok iyi modelleri var. Ama her Gamo iyidir diye birşey yok. Çok şişirilmiş modelleri fazla. Crosman da çok güçsüz. Teknik değerler tutmuyor. Benjamin e laf yok. Güç ve isabet bir arada. Ama o da hafif değil. Cometa hem hafif hem çok isabetli. Cometa sayesinde güçün her şey demek olmadığını anladım. OLay isabet. Bulursanız kaçırmayın. Norica da çok güzel. Fiyat/performans ürünü ama tetiği çok sert. Yinede parasını hak ediyor. Stoeger güzel bir tercih kesinlikle alınabilir ama ATAC olanından kesinlikle uzak durulmalı. Bu Hobby den zevk alırsanız mutlaka bir Zoraki Ultra deneyin derim.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen ebiktim ().

• Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Göz kısmını inebildiği kadar indirdim. İnce kablo bağıyla da silaha sabitledim.

18.13 grain spoton aldım.

atışlar güzel. Silahtan keyif almaya başladım.

Ama her kurma esnasında bu kadar da fazla diyorum. çok sert ama...

bir düşünürün söylediği gibi; Napim :)

Hatsan Mod 135 Klasik

• Tek çare pcp yada daha düşük güçte kırmalı ben gamo kullandım kurulumu çok kolay menzili de tatminkar dı uzun süre hatsan straker kullandım 135 e göre çok daha kolay ve isabet konusunda daha iyiydi