Safir T14 Atış Buluşması..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Süper görüntüler ve silahın çalışması mükemmel gözüküyor.İsabet durumunu da başka topiklerde gördük.Yerli en iyi silah bence bu hatta batı kalitesinde tahminim.Ve tepme çok az, magnum havalılar çok daha fazla tepiyor.

• Bu tamam iyi güzel de ben bugün Safirle arka arkaya duran su dolu 5 LT petlere attım Box'o Truth'daki gibi ama bizimki sadece bir peti delebildi, diğer tarafından çıkamadı bile. Acaba ben mi hata yaptım deyip ıslanmak pahasına dibinden attım yine sonuç aynı. Şimdi anlamadığım şey, Box'o Truth sitesindeki testlerde tabanca mermisi bile 15 cm lik 4 bidonu delebiliyor. Hadi bizim pet 30 cm çapında desek iki bidona karşılık gelir. Ben çıkamadım bu işin içinden. Geçen gün de köyde standart demir su borusuna (3-4 cm çapında) attım, delmelik oldu, epey eğerek içine gömdü ama delemedi.

Bir de 25 metrede yaptıgım dürbün ayarı 100 metrede 50 cm alt vuruyor bunu gördüm. Ayarı yaptıktan sonra 25 metrede soda şişelerini birer atışta kırdım.

Saygılar...

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• O grupmanları exador yapmıştı. Ancak 25 metredeki dürbün ayarıyla 100 metrede o sonucu nasıl aldığı konusunda sevgili exador bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Belki 100 metre için yeni bir dürbün ayarı yapmış olabilir atmadan önce. Yoksa taa 50 cm üstüne nişan alarak o küçük grupmanı yapmak cidden zor. Bir de exador Victory Sport kullanmıştı, belki onlar Zubert'ten daha hafif ve tutarlı olabilir bilemiyorum. Ben bir de onlarla deneyeceğim ilk fırsatta. Saygılar...

• O grupmanları exador yapmıştı. Ancak 25 metredeki dürbün ayarıyla 100 metrede o sonucu nasıl aldığı konusunda sevgili exador bizi aydınlatırsa çok sevinirim. Belki 100 metre için yeni bir dürbün ayarı yapmış olabilir atmadan önce. Yoksa taa 50 cm üstüne nişan alarak o küçük grupmanı yapmak cidden zor. Bir de exador Victory Sport kullanmıştı, belki onlar Zubert'ten daha hafif ve tutarlı olabilir bilemiyorum. Ben bir de onlarla deneyeceğim ilk fırsatta. Saygılar...

bende boresight var ayar yapmak çok kolay oluyor .sağ sol ayarını bore sightla yapıyorum.ve dürbünü ayaklara takarken ön ayağın altını biraz besliyorum.Aslında bu iş için ayak yüksekliği ayarlanabilir ayaklar var.
    benim 100 m grupa gelince ; 1. Benim silah biraz istikrarlı :thumbup:
    2. Ben o 100 metre atışını sırf silahın isabetliliğini göstermek için tüfeğin ön kısmını mengeneyle sabitlemek suretiyle yaptım 6x24x50 dürbünle

bu hafta sonu gene yapıcam bu sefer videyo alıcam canlı canlı izleriz

Safirin deliciğini arttırmak istiyorsan şunu dene ;

Kurşunun ön kısmına çelik vida yerleştir ve at sonra seyret :thumbup:

• Abi kusura bakmayın o mesajınızda "Atışlar yatarak her tür destek alınmış vaziyette yapıldı yani bana sadece tetiği hafifçe düşürmek kaldı bir nevi mengenede atış yaptım sanki" yazmıştınız. Şimdi mengeneyle sabitlediğinizi söylüyorsunuz, doğrusu kafam karıştı. Yanlış anlamayın, amacım sizi yalancı çıkartmak değil ama cidden çelişkiye düştüm.

Su bidonunda havalıyla yaptıgım testte sert ve delici paletlerin yumuşak ve ağır paletlere göre daha başarısız oldugunu görmüştüm. Zubert'in de delicilik özelliği fazla bir mermi olduğu söyleniyor, belki nedeni budur kim bilir... Örneğin, demir çay tabağını delen çelik uçlu Gamo Rocket suda çok kötü bir sonuç vermişti.

• hafta sonu videoları yayınlıyim nasıl attığımı görünce kafandaki soru işaretleri kalkar
    mengeneden kastımıda görünce oldukça güleceksin
    şimdi ellli saat silahı nasıl sabitlediğimi anlatmamak için mengene dedim bu kadar dedektif olmayın
    resimleyince anlarsın biraz komik bir pozisyon ama olsun tam bir exador klasiği ;rofl.;;kihhik,;kihhik,
    zubert yada diğer 410 mermilerin aralarında her hangibir fark yok, atla deve değil ikiside kurşun
    silahı sert bir metale atınca kurşun yapışıp kalıyor .Ucuna sert bir cisim takarsan delip geçiyor.
    ama suyu bilemem su çok farklı bir şey

• ekleyeyim ayrıca birde sihir var silahta ama onu söylemem
    bugün akşam atıcam fotoları :thumbup:

• ne sihiriymiş bu merak ettim valla fatih çatlatma adamıda süyle bakem. ;kihhik,

hamdım piştim yandım oldum.

• ayıp ama fatih biz ağzını yüzünü boyuyoruz resmini çekip gösteriyoruz ama sen sihri söylemiyorsun doğru söyle naaptınn tüfeeeee konuş çatlatma bizi

[size=10]CZ- 75B
    Hatsan mod. 125 Leupold Mark4 3.5-10X40 ( Digital Camo made in S.D.)
    Safir T14 Magpul DE - Vertigal Grip - Aimpoint Red dot sight :thumbdown:

Safir Tactical Atış http://www.metacafe.com/watch/1673132//

• okuyup uflemiştir... ;lol;#hims;lol;

Hainlere verecek canımız cok ama toprağımız YOK...

BERETTA Px4 STORM F 9mm
    M4 MARINE (AEG Airsoft)

;tufey#egeteam.png ;tufey#

• Yoksa yiv set mi çektirdiniz? ;keyf;

• Anladım ben onu anladım :thumbup:

• Bir merminin tahtayı yada bi kaç mm demir sacı delip geçmesi suyun içinde 10 20 cm ilerlemesinden daha kolaydır. Heleki bu mermi bildiğimiz tüfek mermisi olunca suyun içinde yavaşlama hızı çok daha hızlı oluyor.

Discovery Channel da belgesel tarzı bişey vardı. Suyun ne kadar altında mermi öldürebilir onu deniyolardı. En ufak silahtan, iki metre boyuda işaret parmağım kadar çekirdek atan tüfek dahil herşeyi denediler sonuç: ilk 20-30cm gibi bişeyde o etkiye sahipti yanlış hatırlamıyorsam.

Saygılar...

Her Türk Asker Doğar... X]#+,

Webley Patriot 5.5mm (1. nesil)

• Anladım ben onu anladım :thumbup:

sadece rodajı iyi yapmış ondan öyle di mi ;rofl.;

[url=http://img517.imageshack.us/my.php?image=letsseefd7.jpg][img=http://img517.imageshack.us/img517/8830/letsseefd7.th.jpg]

• Bu buluşmayı kaçırdığıma çok üzüldüm yaa...Hem sizlerle tanışmak hem safiri doyasıya kullanmak için iyi bir fırsattı,daha hala hakkını verip 1 sarjör bile atamadım arada çıkarıp seviyorum sonra tekrar kutusuna...:(

--------------------------YUMUŞAK BAŞLI İSEM KİM DEDİ UYSAL KOYUNUM,KESİLİR BELKİ AMA ÇEKMEYE GELMEZ BOYNUM-----------------------

SAFİR T14 / RED DOT...

GAMO CFX ROYAL / 3X9X32