fx gladiatorüm ile sonunda kavuştuk

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.

• Selamlar Erdem bey kardeşim Öncelikle silahın tekrar hayırlı olması dileğimle silahında yada diğer FX lerde regülatör varmıdır.

• Revolution regülatörlü, T12 ve Gladiatör regülatörsüz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bu kadar hızlı cevap için ayrıca teşekkürler...
    Tekrar güle güle kullan.

• :thumbup: gladiatorda regulatöre ihitiyaç yok zaten güç ayar düğmesi var orta güce ayarlarsanız diana 54 gücünde 200 kadar atış yapar sanırım buda 100 metrede gayet isabetli olur ve şişe patlatır anlamına gelir diye düşünüyorum.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Regüle nin görevi o demek değil, atışların fps yada m/sn cinsinden namlu çıkış hızlarının hep aynı yada yakın düzeyde stabil olmasını sağlamaktır

• Güç ayar düğmesi olupta regulesi olan pcp görmedim regüle takıldıında ise güç ayar düğmesi devre dışı kalıyor çünkü regüle demek belli bir basınç aralığında tüfeğin çalışması demek zaten gücü önce kısıp sonra açtığınız da aynı ayarda regulatörden daha stabil atış imkanı yaşanıyormuş .

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Güç ayar düğmesi olupta regulesi olan pcp görmedim regüle takıldıında ise güç ayar düğmesi devre dışı kalıyor çünkü regüle demek belli bir basınç aralığında tüfeğin çalışması demek

Yusuf , Bu tanımda doğru.
    tabiiki. Dolayısıylada atışların hız cinsinden stabil olması demek değilmi.
    Ayrıca bu konuda dahada uzman arkadaşlarımız var ne dersin Erdem bey..

Mesaj 4 düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• merhaba arkadaşlar. bizim kargo da yolda olduğu için soruyorum.Atış istikrarını yakalamak için dolum yaptıktan sonra ilk önce ayarı kısıp sonramı açmak gerekiyor?Acaba bilenler bizi biraz bilgilendirebilir mi? Teşekkürler.

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love:

• Official Post

Regülatör her zaman avantajdır ama unutulmamalıki, 175 cc lik tüpe sahip bir HW100 regülatörsüz olsa her atış aralığında 8 - 10 fps ler görülürken, Gladiatorde ilk 60 atış toplamında her atış aralığı 1 - 2 fps hareket var yada bazen hep aynı fps hızlar, ki 10 fps lik hız aralıklarında bile 100 metrede merminin düşmesine etkisi 2 - 3mm bile etmez.

• Regülatör her zaman avantajdır ama unutulmamalıki, 175 cc lik tüpe sahip bir HW100 regülatörsüz olsa her atış aralığında 8 - 10 fps ler görülürken, Gladiatorde ilk 60 atış toplamında her atış aralığı 1 - 2 fps hareket var yada bazen hep aynı fps hızlar, ki 10 fps lik hız aralıklarında bile 100 metrede merminin düşmesine etkisi 2 - 3mm bile etmez.

Mustafa bey;
    Güzel ve net açıklamalarınız için teşekkürler.
    200 cc lik AAS410 lar içinde her atış aralığında yaklaşık 10 fps oynuyormudur.

• Official Post

Mustafa bey;
    Güzel ve net açıklamalarınız için teşekkürler.
    200 cc lik AAS410 lar içinde her atış aralığında yaklaşık 10 fps oynuyormudur.

Öncelikle bir hatalı bilginizi düzeltelim, Sizin silahınız 200cc değil 278cc dir,

Benim burada bahsettiğim, 10 fps ilk 30 larda belirginleşmeye başlar, Orijinal oynanmamış AirArms önce yükselir sonra düşüşe geçer.

• teşekkürler..
    Ayrıca 200cc değil 278 cc olduğunada sevindim nerden aklımda kaldıysa hep 200cc olarak kalmış neyse düzeltme içinde sağol.

• Hayırlı Olsun, güle güle kullanın, darısı başıma :))

Mercek çapı 50 olduğu için mi sığmadı? yoksa büyütme ile mi alakalı? 6.18.50 bi dürbün sığar mı mesela?

Bi de en önemlisi Susturucuyu nerden ne kadara temin ettiniz? Ben de gladiator düşünüyorum da susturucu harika olmuş :) Yardımcı olursanız sevinirim ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Bi de kaç mm'lik ayak kullandınız?

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Biraz önce araştırırken yarı modifiye edilmiş AAS410 extra nın basınç ve hız skalasına ait tabloyu buldum değerler her atışda atışlararası hiç 10 fps fark görünmemektedir 1-2 değerde olağan dışı değerler var ama o da istatistiksel olarak aradan çıkarılabilir. bu tablo airgunsnipers dan bir arkadaşımızın çalışması sonucu oluşan tablodur. İlk 30 atışa kadar atışlararası fark genelde 3-5 fps oynamaktadır 30 dan sonraki atışlardada kendi aralarında her atış arasındaki fark yine 3-5 fps ama ilk atış hızları ile 30. atışdan sonraki atış hızları arasında daha fazla hız farkları olabilmektedir . max. 50-60 fps ye bile çıkmaktadır. özetle 1-30 atış arası hızlar nerdeyse stabil hız farkları ort.5 fps civarı, 30 .atışdan sonra atış hızları birden düşmektedir.
    [Resim Engellendi: http://img177.imageshack.us/img177/7907/basnhzdeimetabosulba4.th.jpg]
    Selamlar, saygılar...

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• Official Post

Bu şartlarda AirArms ın 2,5 katı bir tüpe sahip FX Gladiator ün değerlerini tahmin etmek zor olmasa gerek.

• Bu şartlarda AirArms ın 2,5 katı bir tüpe sahip FX Gladiator ün değerlerini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Tabiiki. süper bir şey.
    Zaten, düşünsenize hemde tam güçte 100 stabil atış yapabiliyorsunuz arazide zırt pırt scubaya müracat etmiyorsunuz işte onun için en çok aradığım özelliklerden bir tanesi (büyük tüp hacmi ) bu silahda mevcut. Birde modifiye ile hız sınırları artırılırsa tadından yenmez sanıyorum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen strong ().

• o tablo degerleri yanılmıyorsam 16 gr. aa pellet içindir.benim airarms ile fark 16 gr. için kabaca +-4 ft/s 18 gr. için +-8ft/s 21 gr. için +-12-15 ft/s (optimum basınc 180-140 bar)
    tup hacminin buyumesi ile bu aralık azalır.dolayısıyla glad. tam bir uzun mesafe +100 mt. silahıdır.
    selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• o tablo degerleri yanılmıyorsam 16 gr. aa pellet içindir.benim airarms ile fark 16 gr. için kabaca +-4 ft/s 18 gr. için +-8ft/s 21 gr. için +-12-15 ft/s (optimum basınc 180-140 bar)
    tup hacminin buyumesi ile bu aralık azalır.dolayısıyla glad. tam bir uzun mesafe +100 mt. silahıdır.
    selamlar

Çok doğru, her şeye aynen katılıyorum.
    selamlar saygılar..