Dürbünü sıfırlayamıyorum yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yeni aldığım hatsan flash 101 tüfeğim var üzerinde optima 4x32 dürbün var ancak ben sağ sol ayarıyla oynamadan shimleme ile sıfırlamak istiyorum fakat olmuyor sağ vuruyor sürekli optik merkezleme de yaptım. Dürbün altına karton koyarak shimleme yapmaya çalışıyorum ama olmuyor sök tak canım çıktı ne yapmamı önerirsiniz

• Yeni aldığım hatsan flash 101 tüfeğim var üzerinde optima 4x32 dürbün var ancak ben sağ sol ayarıyla oynamadan shimleme ile sıfırlamak istiyorum fakat olmuyor sağ vuruyor sürekli optik merkezleme de yaptım. Dürbün altına karton koyarak shimleme yapmaya çalışıyorum ama olmuyor sök tak canım çıktı ne yapmamı önerirsiniz

1.optik merkezlemeyi nasıl yaptınız

2.sıfırlamayı 2 ayrı mesafede yapınız

3.şihmleme den ziyade abartılı bir fark yoksa dürbün halkalarından ayar çekiniz eğerki abartılı bir fark varsa namlu tutucuyla alakalı oda teknik bir konu

4.her daim vuruş noktan sağa atacaktır spin dirift olayı var ama çok azdır ve çok istikrarlı olsun diye kendinizi yormayın ayar değiştirerek tadını çıkarın bu ekipmanla kusursuz bir istikrar beklerseniz hobi den çok çabuk soğursunuz

• Arkadaşıma aldırdım aynı tüfek aynı dürbün 30 metreye taretlerden sıfırladım Uzak mesafede beni şaşırtan isabetler yakaladım.

Karton değilde daha sert birşeyle deneyin

röntgen filmi yada çok ince küçük metal cisimlerle deneyin

simleme yaparken ayakların havada kalmamasına dikkat edin

merkezleme yaparken ayna haricindeki diğer metodları deneyin.

Ayna ile merkezleme yaptığım zaman taret neredeyse sona gelmişti o yüzden dürbün merkezi ile bir sorun olabilir.

Sıfırlama konularını tekrardan okuyun gözden geçirin

Ayakları sıkarken çok fazla sıkmayın vurduğu yere göre simleme yaptığınız ayaktan azar azar sıkarak hedefi yakalamaya çalışın.

Hocam tüfeği değiştirin :D Hatsan güç konusunda 1 numara fakat isabet konusunda çöp. Yıllarca çektirdi bana kendisi en son kafayı yiyecektim sorunun tüfekten oldugunu anladım değiştirdim.

RİFLES :

HATSAN BT65 SB 6.35

REXİMEX DAYSTAR WOOD REGULATED 5.5

HATSAN AİRTACT 5.5

SCOPES :

OPTİMA 3X12-44 AOE

DİSCOVERY VT-T 3X18-50 SVFP

PİSTOLS :
    HATSAN H 1911 4.5

HATSAN MOD 25 4.5