Hatsan Blitz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar bayadır takip ettiğim Hatsanın Amerikada bolca sattığı Blitz modeli Türkiyede ruhsat almış gibi görünüyor, ön spariş almaya başlamışlar:

En ucuz Hatsan Blitz Full & Semi AUTO PCP Havalý Tüfek Hatsanstore.com'da..
    Hatsan Silah Sanayi tarafýndan üretilen Hatsan Blitz Full & Semi AUTO PCP Havalý Tüfek en ucuz fiyatlar ve en uygun ödeme seçenekleriyle Hatsan Store'da…
    www.hatsanstore.com

Tabi onlarda 1000 USD bizde 17.500 TL (oysa ki ben 8.000-9.000 TL civarı bekliyordum ;(), buda onlardaki:

Hatsan Blitz | Pre-charged pneumatic Air Rifle | Airgun Depot

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Şu arkadaş .30 (7,62) versiyonunu deniyor, dakkada 1000 mermi gibi bir rakam söylüyor videoda, 16 atış sonunda (şarjör kapasitesi 16 bu arada 7,62 için) 250 bardan 225 bar basınca düşüyormuş bu kalibre için.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Şu arkadaşda 0.30 kalibre ile ortalama 730 fps (225 m/s) gibi bir namlu çıkış hızı ölçmüş, ancak kaç grain ile onu yakalayamadım videoda

Birde Türkiye'de 0,22 ile 0,25 kalibreler var 0,30 yok (zaten 0,30 pellet te yok).

Hatsan sitesinde "en geç 25.07.2022 kargoda" gibi bir ibare var buda bedne acaba yurt dışndan mı geliyor yerli fabrikada üretimi yokmu gibi bir kuşku uyandırdı. Durum gerçekten böle ise değişim, bakım ve yedek parça çok büyük sıkıntı.

Fiyata gelince huğlu ovis ile aynı (10.000 TL harç olmasa blitz yerine direk gider huğluyu alırdım, Ankara'ya yakacağım mazot bile vızz gelirdi ;tacli# )

MKE A.Ş. - SİLAH DETAY

Genede alan olursa bir ineceleme videosu bizlerede bahşedin lütfen :) .

• Fiyata gelince huğlu ovis ile aynı (10.000 TL harç olmasa blitz yerine direk gider huğluyu alırdım, Ankara'ya yakacağım mazot bile vızz gelirdi ;tacli# )

Genede alan olursa bir ineceleme videosu bizlerede bahşedin lütfen :) .

ateşli yivli de çok güzel ama farklı kategoride silahlar. 10.000 tl. 7.62 mm olsaydı hemen alırdım. geçen hafta arkadaş ziyaretine sanayiye gittim. pcp silahlardan haberdar olmayan bir arkadaştı. silahları seviyor. akşam oldu atış yapamadık. dükkan uygundu içerde atış yapabiliriz dedim. atışlar çok eğlenceli geçti. atışların sonunda arkadaş şu kritik cümleyi kullandı. "benim otomatik tüfek olsa böyle dükkan içinde sanayide atış yapamazdık. benim de bundan bir tane almam lazım." 300 m üzeri ve av için alınacaksa pahalı da olsa ucuz da olsa ateşli yivli almak gerek. canım sıkıldı yağ tenekesini kevgir yapayım diyorsan havalı almak gerek. piyasada o kadar havalı varken forumda bazı sohbetlerde pistonlu mu yaylı mı sohbeti geçiyor. yani herkes kendine göre uygun olanı seçiyor.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen barutsuz ().

• Kimse alınıp gücenmesin ama bir PCPnin tam otomatik olmasının bana göre bir esprisi yok. Pellet israfı bir yana namluda sık sık pellet sıkışmasıyla uğraşmak zorunda kalmak da oldukça mümkün...

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Kimse alınıp gücenmesin ama bir PCPnin tam otomatik olmasının bana göre bir esprisi yok. Pellet israfı bir yana namluda sık sık pellet sıkışmasıyla uğraşmak zorunda kalmak da oldukça mümkün...

evet pellet sıkışması olabilir ayrıca şarjörde de sıkışma olabilir. ama diğer yandan çoğu pellet israfı. keskin nişancı değiliz. 150 metreye bozuk para koyup atıp alıştırma yapmıyoruz. avcılık zaten yapamıyoruz. lunaparklarda atış yaptırıp para kazanmıyoruz. yani bilmiyorum atış yapıp veya yaptırıp para kazanan birini bilmiyorum. maddi anlamda katma değer elde eden birini bilmiyorum. şunu vurabilir miyim. şu uzaklıktakini vurabilir miyim. şu kadar zamanda vurabilir miyim... yani çoğu gönlümüzü hoş etmek için. tam otomatiği beğenen arkadaşlar da ondan zevk alıyor.

bir de şu var tabi. sportif balıkçılık var. tekneye binip açığa gidip balığı bulup tutup geri bırakma sporu. günün sonunda elde ne var sıfır. onlar da gönlünü hoş etmek için bunu yapıyor. her bir günleri bizim kaç tane pcp tüfeğimize denk gelen mali bir yükü var.

sonuç olarak küçük şeylerle mutlu olabilecek insan büyük olaylara girmesin. konuya bağlarsak; kırma tüfek seven birisi pcp olayına girmesin. sık-kur pcp den zevk alan birisi de tam otomatik almasın.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Havalıyla avcılığın yasal olduğu ülkelerde çok tutar gibi bu model. Amerikalılar bullpup modelini radara alır bence. Namludaki hayvana mermi kusmak, avcıları etkileyebilir :)

• Bende çok beğendim ama mantığıma ters öncelikle fiyatı bu olmamalı illaki zevkli ama pcp de tam otomatikten ziyade yarı otomatik daha cazip seri atış yapmak isteyen için

• Havalıyla avcılığın yasal olduğu ülkelerde çok tutar gibi bu model. Amerikalılar bullpup modelini radara alır bence. Namludaki hayvana mermi kusmak, avcıları etkileyebilir :)

Tam Amerikalılardan beklenen bir hareket.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Yabancı sitelerden okuduğum kadarı ile Amerika da çokça satmış zaten, bizim ülkeye yeni geliyor. Av bayindeki arkadaş 2021 fuarında yarı otomatik model var idi diyor demekki tam otomatiğe yeni ruhsat alabildiler.

• ateşli yivli de çok güzel ama farklı kategoride silahlar. 10.000 tl. 7.62 mm olsaydı hemen alırdım. geçen hafta arkadaş ziyaretine sanayiye gittim. pcp silahlardan haberdar olmayan bir arkadaştı. silahları seviyor. akşam oldu atış yapamadık. dükkan uygundu içerde atış yapabiliriz dedim. atışlar çok eğlenceli geçti. atışların sonunda arkadaş şu kritik cümleyi kullandı. "benim otomatik tüfek olsa böyle dükkan içinde sanayide atış yapamazdık. benim de bundan bir tane almam lazım." 300 m üzeri ve av için alınacaksa pahalı da olsa ucuz da olsa ateşli yivli almak gerek. canım sıkıldı yağ tenekesini kevgir yapayım diyorsan havalı almak gerek. piyasada o kadar havalı varken forumda bazı sohbetlerde pistonlu mu yaylı mı sohbeti geçiyor. yani herkes kendine göre uygun olanı seçiyor.

Maksadımız av değilde insan bi 800-1000 metreden hedef vurmak istiyor illaki, onada havalılar yetmiyor.