fx revolution krono olcumleri ve hızı etkileyen faktorler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese selamlar
    dun rev.la yaptıgım krono olçümlerinde :
    16 gr. fx pelletile ortalama 940 ft/s (5 atış)
    18 gr. ts18 ortalama 890ft/s (5 atış)

ortalama oynama 16 gr. için 4 ft/s 18 gr. için 9ft/s
    dikkat edilmesi gereken en onemli faktorlerden biri şarjör. sert plastik malzemeden yapılmış dolayısıyla ufak tefek hatalar olabilir .kullanmadan once şarjoru mutlaka mumkunse kontrol edin.
    atış zevki için birşey söylemeye gerek yok. bir gunde 1 kutu bitti varın gerisini siz anlayın galiba her ay bir orta sınıf tufek parası katresu'ya pellet için gidecek helal olsun.
    not:Mustafa bey acil şarjore çözum bul tufekle birlikte 5 6 şarjor hediye et(yalnızca revo için) yalnızca pellet satışı bile katresuyu ayakta tutar.
    keyifli atışlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Resmi Gönderi

Osman bey tekrardan hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın. :thumbup:

• hayırlı olsun, hız değerleri güzel ve değişimler az, o da güzel. isabetli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Fx Revolution da regülator olduğunu ve bu nedenle tüm atışlarında aynı hızların elde edilebildiğini biliyorum ama pratikte tam dolu tüple 60 atış yapılabiliyor.peki oas 60. atışın sonuda 16 gr.bir pellet yine 940 fps/sn sağlıyormu acaba ? bende revolution var fakat crono yok.ölçme imkanın olurda paylaşırsan sevinirim. ^^

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• cronoyla ölçümü 200 barda degil 140 bar seviyesinde yaptım.ilk dolum 210 bar idi dolayısıyla hız değerleri 40 50 atıştan sonra yapıldı.tahminimce her atış aynı degerde.gonul rahatlıklığıya atışlarını yapabilirsin.
    selamlar

fx revo.

Sumatra 500 .25
    Recluse .357
    mk-390 paladin

• Fx Revolution da regülator olduğunu ve bu nedenle tüm atışlarında aynı hızların elde edilebildiğini biliyorum ama pratikte tam dolu tüple 60 atış yapılabiliyor.peki oas 60. atışın sonuda 16 gr.bir pellet yine 940 fps/sn sağlıyormu acaba ? bende revolution var fakat crono yok.ölçme imkanın olurda paylaşırsan sevinirim. ^^

Crononuz yok ise belli bir mesafeye hedef (kağıt) koyunuz ve sabit tutarak üst üste atış yapınız. Kabaca ve biraz zorda olsa , hedef kağıdındaki mermiler arasındaki mesafeden de hız farkı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

• chairgunı kullanıyorsan, silahı 10 metreye sıfırla, sonra aynı düzeyde hedefi 40m vs. koy, attığın yerin kaç cm altını vurduğunu görüp, chairgunda sonucunu incele, böylece silahın atış hızını bulabilirsin.

.

ankarateam.png

• sonunda bugün FX Revolution'ı da deneyebildim. Emre ile Göktuğ'u tatilden dönüş yollarında taciz edip, Ankara'ya gelince atışa gidecekmisiniz diye sorarak yorgun-argın 8-10 gündür ayrı kaldıkları silahlarını akıllarına soktum, aslında belliki hiç akıllarından çıkmamıştı ;şrofls;. neyse beni arayıp "yarım saat sonra Paintsign'da oluruz" dediler. Lafı uzatmayayım, bende işten çıkıp doğruca oraya gittim.
    onlar attılar, sağolsunlar bol bol bana da attırdılar, Serdar attı vs. sonuçta düşüncelerimi özetlersem: Revolution tamamen sınıf dışı bir silah, yani havalısilahları sınıflarsam:

1. pistonlu
    2. PCP
    3. FX Revolution

diye ayırabilirim :thumbup: insan kırdığı şişenin parçalarını yere dökülürken bir daha vurabiliyor :!: üstüne bir red-dot takılsa trap falanda yapılır (reklamında vardıda, hakkaten yapılabileceğini bizzat yaşadım)

alan kullanan herkeze tekrar hayırlı olsun.

.

ankarateam.png

• elinize sağlık Erdem bey bu tüfeği alamayı planlıyorum biraz param biriksin:) hiç bir yazıda tamamen göremedim kendi revosuna krono ölçen varmı tam güçte

• herkese selamlar
    dun rev.la yaptıgım krono olçümlerinde :
    16 gr. fx pelletile ortalama 940 ft/s (5 atış)
    18 gr. ts18 ortalama 890ft/s (5 atış)

ortalama oynama 16 gr. için 4 ft/s 18 gr. için 9ft/s

elinize sağlık Erdem bey bu tüfeği alamayı planlıyorum biraz param biriksin:) hiç bir yazıda tamamen göremedim kendi revosuna krono ölçen varmı tam güçte

Serkan hayırlısı olsun, ama okumuyorsun Serkan? bu konunun başlığına bi baksan? Osman bey yazmış krono ölçümleri diye ?(

.

ankarateam.png

• Yok hocam orasını baktım benim merak ettiyim tam güçtemi yoksa revoda yokmu ayar bölümü ;şrofls;.

bu soruyu yine okumadığından soruyorsun ;şrofls;. Revo'da güç ayarı yok, yani hepsi tam güçte :thumbup:

.

ankarateam.png

• Tatil yapamadım aklımdan çıkmadı kara şişeler nispet eder gibi sagda solda ee tatil yeri atık çok.. 21 Ağustos oldu. E kibe dedim sabah 10 da hareket bastır Allah bastır.Kemer den 6 saatte indik yolda tuvalet molasından başka birşey yok.Eve attım valizleri Emre ile kaptım tüfeği açlıktan ölecez hemen bir yemek doğru atışa gerisi malum.Atışta 300-350 pellet yaktık..Sedar ben Emre ve Erdem hoca.. Harika birşey yaw bu fx Revolution güzel bir gündü mekandan ayrılasımız gelmedi.Hatta karanlık oldu Erdem hoca nın farlarından yararlandık Fx Revolution için hedefin silüetini görmeniz yeterli.Gönderin hedefe 3-5 mermi ;şrofls;. Artık Ankara team olarak 150-200+ mt atışlarına başlayacağız.O zaman fxleri daha detaylı inceleme fırsatımız olacaktır.Mustafa Serdar Bey bu arada hesaplı bir grup pellet imkanımız olsa dağa taşa bunları kullanırız... :thumbup: Yoksa ocağımıza fx ağacı dikecez.. ;şrofls;.;şrofls;.

ankarateam.png

• Çamlıklara mı gittiniz? :) Güzel bir gün olmuş ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Revoyla ince memet atın gayet ucuz oluyor, nasıl olsa salvo atışlardan kara şişeler kurtulamaz ;rofl.;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Arkadaşlar bugün Emporto-Serdarhavsut ve ben atışa gittik fx Revoyu 25 mt ye sıfırladık ve lazar metre ile tam 120 metre olarak ölçüm yaptıgımız yere diktiğimiz hedefe FX Revolution ile 200 bar dolumdan sonra arka arkaya 2 şarjör toplamda 24 adet gamo pro hunter pelet ile 40 x 50 x 2 cm ebatlarında suntaya atış yaptık.. ve sonuç ortada tüm pelletler delip geçti.Bir hususu daha belirtmek isterim nişan alınan nokta ortada yerleştirilmiş kağıt parçasıydı hiçbir düzeltme yapmadık.Dürbün ise 3x9x40 gamo idi 25 metre sıfırlaması 9 yaklaştırmada yapıldı. 120 mt yine 9 yaklaştırmada atış yapıldı ama inanılmaz paralax bir görüntü oluşturdu bu dürbünü acilen değiştirmeliyim.Duydun mu Emporto.... ;şrofls;.;şrofls;.

http://img379.imageshack.us/my.php?image=120mtoa3.jpg

ankarateam.png