Forumda gördüğünüz eksikler

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar arkadaşlar

Forumdan bir arkadaşımız in babası için kan ihtiyacı gördüm aklıma geldi kan gurubu paylaşım bölümü yapılabilir bir birimize yardımcı olabilir iz

• foruma son kaydolan üyelerden biriyim belkide en sonuncusu, yaklaşık bir aydır forumu inceliyorum. İlk olarak ve en büyük eksik olarak gördüğüm konu yeni başlayanlar için konusunun olmaması yada bulunamaması, böyle bir konu varsa başa sabitlenmeli ve kullanılan terimlerin anlamlarına yer verilmesi gerekliliği. Mesela kendi adıma konuşursam ilk tüfeğimi alırken (airtact turcar) 2x7x32 dürbünle aldım ancak dürbünle beraber verilen11 mm ayakların dürbünü tutamadığını ilk birkaç atışta fark ettim, sonrasında 22 mm çift ayak aldım ama oda hüsran oldu. İnternette yaptığım çeşitli araştırmalarla dampa ayak terimiyle karşılaştım.nedir ne değildir derken protektor tarzı yaylı dampaları öğrendim vs vs. Şimdi iki tüfeğimde de 22mm yaylı dampa ayak mevcut. Ve yaklaşık 750 civarı pellet kullandım her iki ayaklada ve ikisinde de sallanma oluşmaya başladı.

Konuyu çok dağıtmadan toparlamam gerekirse;

Yeni başlayanlar için ne nedir ne işe yararı anlatan bir konu açılması, başa tutturulup tecrübeli kişilerce ilgili bilgiler yazılıp konunun kilitlenmesi ve gereksiz yorum kalabalığı olmaması gerekli. Ben yeni üye olarak özellikle aradım ama bulamadım maalesef.

Konuyu açmayı düşünürseniz ve şimdiye kadarki görebildiklerimle olması gereken terimlerin benim öğrendiklerimi/detayını merak ettiklerimi listeliyorum:

Havalı-yaylı-vorteks/pistonlu

Dürbün ayağı-dampa

Dizelleme

Bipod çatal ayak

Mildot

Paralax (önden sağdan soldan¿)

Reddot

Grupman

Fps çıkış hızı vs... gibi teknik terimler şimdilik aklıma gelenler ve tabii olarak daha nice benim henüz bilmediklerim

• Official Post

Öncelikle hoşgeldiniz. müsait bir zaman da tek tek ilgileneceğim.

• Hobinin en güzel yanı okuyarak, araştırarak, soruşturarak, deneyimlenecek, hatta bazen yanılarak öğrenmektir. Yok öyle armut piş ağzıma düş…

😁

Değerli arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Armut olayı işin nüktesi elbette, ancak bu forum tam bir derya deniz. O kadar çok bilgi, o kadar çok deneyim var ki burada Havalı hobisi ile ilgili… bu bilgileri ana başlıklarda toplamak çok ama çok zor. Biraz vakit ayırıp, forumdaki eski konulara eğlenceli bir gezinti yaparsanız inanın çok şeyler öğrenirsiniz, hem de inanılmaz güzel vakit geçireceğinizi garanti ederim.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Hobinin en güzel yanı okuyarak, araştırarak, soruşturarak, deneyimlenecek, hatta bazen yanılarak öğrenmektir. Yok öyle armut piş ağzıma düş…

😁

Değerli arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Armut olayı işin nüktesi elbette, ancak bu forum tam bir derya deniz. O kadar çok bilgi, o kadar çok deneyim var ki burada Havalı hobisi ile ilgili… bu bilgileri ana başlıklarda toplamak çok ama çok zor. Biraz vakit ayırıp, forumdaki eski konulara eğlenceli bir gezinti yaparsanız inanın çok şeyler öğrenirsiniz, hem de inanılmaz güzel vakit geçireceğinizi garanti ederim.

Teşekkürler,

Ağzıma düşmesine gerek yok iyi armut veren ağacı gösterin ben toplarım 8o

forumdaki bilgilerin genişliği konusunda şüphem

yok, kaldı ki literatürden birşeyler gördükçe forumda ilgili konuları arama sekmesinden buluyorum. Ancak benim gibi yeni başlayanlar için terimleri basit bir tabirle bir ana başlık altında toplayıp forumda kullanılan dili yeni başlayanlar için anlaşılır hale getirmek, sonrasında ilgili konularda yazılanlar, kullanıcılar için daha akıcı olacak ve olası zararları birazda olsa azaltacaktır :thumbup: