Pcp Pompa Kullanımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba;

Pcp tüfek pompalarının dolum uçlarında, aramızda nem alıcı filtre kullanan var mı? Her konuda olduğu gibi bütün ürünleri titizlikle kullandığım için dolum sırasında tüp kısmına nem gitsin istemem.

:thumbup: WEIHRAUCH HW 77

:thumbup: Element helix 4-16x44 ffp apr-2d Optik

:thumbup: Sportsmatch DM70 Dampa

• Ben hortumun ucuna tornacıda ara parça yaptırdım ve içine selika jel granül koyuyorum bir gram nem kaçmıyor çok memnunun selika jel stelerde satılıyor ama eğer evde ilaç kapaklarının içinde toz bulunur varsa bunları kullanabilirsin elektronik eşyaların yanına poşet içerisinde koyarlar bunları atmayın çok değerlidirler ara parçaya bir tatlı kaşığı yetiyor arasıra kullanım sıklığına göre boşaltıp yenileyebilirsin veya bir gün açık şekilde kurutup tekrar kullanabilirsin

Neka Kozmetik 1 Gr. Silikajel - Nem Alıcı Rutubet Giderici - Küf Önleyici Silika Jel (25 Adet) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
    Neka Kozmetik 1 Gr. Silikajel - Nem Alıcı Rutubet Giderici - Küf Önleyici Silika Jel (25 Adet) yorumlarını inceleyin, Trendyol'a özel indirimli fiyata satın…
    www.trendyol.com

• Ben hortumun ucuna tornacıda ara parça yaptırdım ve içine selika jel granül koyuyorum bir gram nem kaçmıyor çok memnunun selika jel stelerde satılıyor ama eğer evde ilaç kapaklarının içinde toz bulunur varsa bunları kullanabilirsin elektronik eşyaların yanına poşet içerisinde koyarlar bunları atmayın çok değerlidirler ara parçaya bir tatlı kaşığı yetiyor arasıra kullanım sıklığına göre boşaltıp yenileyebilirsin veya bir gün açık şekilde kurutup tekrar kullanabilirsin

https://www.trendyol.com/neka-…a-jel-25-adet-p-143592997

aklıma gelmişti de nasıl siteme dahil edeceğimi bulamamıştım. teşekkürler.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Böyle bir ürün buldum ama bizim pcp pompalara nasıl eklenir bilemedim. Bunun ucu geçmeli gibi karşıda bir dişisi olmalı.

Yong Heng kompresör Türkiye distribütörü Serkan abi ile irtibata geç 05555272205 hem filtre hem erkek ve dişi uçlar hem de basınç hortumları kendisinde bulunuyor.

Tavsiyem

Filtreyi 2 tane hortumla ortada tutup pompa veya PCP ile birleştirip kasma germe yaptırmamanız.

Pompa Pompanın kendi Basınç hortumu + ekstra satın alınacak dişi uç + 2 tarafı da erkek uç filtre ( Pompaya filtreyi bağlamış olduk. Bir tane daha basınç hortumu ile Filtreden Effectonuz a havanın taşınması için ) Effectonun ucu ve ekstra dişi veya erkek uç lazım.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Yong Heng kompresör Türkiye distribütörü Serkan abi ile irtibata geç 05555272205 hem filtre hem erkek ve dişi uçlar hem de basınç hortumları kendisinde bulunuyor.

Tavsiyem

Filtreyi 2 tane hortumla ortada tutup pompa veya PCP ile birleştirip kasma germe yaptırmamanız.

Pompa Pompanın kendi Basınç hortumu + ekstra satın alınacak dişi uç + 2 tarafı da erkek uç filtre ( Pompaya filtreyi bağlamış olduk. Bir tane daha basınç hortumu ile Filtreden Effectonuz a havanın taşınması için ) Effectonun ucu ve ekstra dişi veya erkek uç lazım.

maşallah tren olmuş. isviçre çakısı gibi yok yok. silah bozulursa aradan bişeyler çıkarıp silah tamir edilebilir.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Yong Heng kompresör Türkiye distribütörü Serkan abi ile irtibata geç 05555272205 hem filtre hem erkek ve dişi uçlar hem de basınç hortumları kendisinde bulunuyor.

Tavsiyem

Ula neee ettin :D :D itfaye hortumu gibi oldu nasıl taşıyacağım? Şaka bir yana tek hortum ve filtre çok sıkıntı olmaz gibi zaten pimpirikli ve titiz biri olduğum için asla kasma, bükme yapmadan kullanacağıma eminim. Bu yüzden taşıma açısından kısa olanı tercih ederim. Kaynakta güzel olmuş iletişime geçerim. Çok hareketli olmaması açısından FİTRE pompa kısmına takıp sonra mı hortum taksam? hortumun ucuna mı? Bilemedim ama pompa ucu çok uygun değil sanırım hem çalışma hem yer açısından.

• Ula neee ettin :D :D itfaye hortumu gibi oldu nasıl taşıyacağım? Şaka bir yana tek hortum ve filtre çok sıkıntı olmaz gibi zaten pimpirikli ve titiz biri olduğum için asla kasma, bükme yapmadan kullanacağıma eminim. Bu yüzden taşıma açısından kısa olanı tercih ederim. Kaynakta güzel olmuş iletişime geçerim. Çok hareketli olmaması açısından FİTRE pompa kısmına takıp sonra mı hortum taksam? hortumun ucuna mı? Bilemedim ama pompa ucu çok uygun değil sanırım hem çalışma hem yer açısından.

Pompa+Hortum+Filtre+Tüfek şeklinde bir deneyin effecto 5 nereden doluyordu bir resim atarmısın.

Ben Maverick dolum ucu yandan erkek olduğu için direk filtreyi kesinlikle bağlamazdım. Pompayı kullanırken basınç ve benim el streslerim dolum ucuna zarar verebilir diye düşünüyorum.

Pompa+hortum+Filtre+Hortum+Tüfek şeklinde kullanırdım.

Gene dene baktın olmuyor tüfek bağlantı kısmı zorlanıyor 2. hortumu alırsın en kötü.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

• Pompa+Hortum+Filtre+Tüfek şeklinde bir deneyin effecto 5 nereden doluyordu bir resim atarmısın.

Ben Maverick dolum ucu yandan erkek olduğu için direk filtreyi kesinlikle bağlamazdım. Pompayı kullanırken basınç ve benim el streslerim dolum ucuna zarar verebilir diye düşünüyorum.

Pompa+hortum+Filtre+Hortum+Tüfek şeklinde kullanırdım.

Gene dene baktın olmuyor tüfek bağlantı kısmı zorlanıyor 2. hortumu alırsın en kötü.

Olur gibi sanki ama her zaman deneyimli arkadaşlarımın fikirlerine önem veririm. Huğlu Effecto nun dolumu şöyle;

Huğlu Effecto

Tek sıkıntım, hortumun uzun oluşu saklama sırasında sıkıntı yaratır mı sorusu. Resime göre daha net bir fikir verebilirsin, büyük olasılıklada seni dinleyeceğim olası tecrübelerin doğrultusunda.

• Resim 11 ve 12 de hortumun dolum ucunu aşağı doğru gerdiğini görebilirsin aslında orada 15 cm alüminyum filtrenin olduğunu gözünün önüne getir.

filtrenin ekstra ağırlığı ve boyunu da hesaba kat. Daha dik açıdan daha ağır dolum uç kısmını hortum daha dik açıyla gerdirecek telefondan parmakla çizeceğim resmim iyidir ama. :)

8195C46D-538F-4004-BC25-63B4EA2DFF4C.jpeg

Pompaya basma işlemi uygularken doğru bir açıda sabit duramıyoruz ki güç uygularken öne arkaya sağa sola pompayı çekiyoruz. basınçtan çelik halata dönen hortum tüm bu kuvveti silaha veriyor.

Pompa ile gelen basınç hortumları hem kalın hem ağır hemde esnemede sorun yaşıyorlar.

Ekstra ince hortumlar var. Onlar çok daha az gerer diye düşünüyorum.

FX Maverick Sniper

Yong Heng Air Kompresör

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Resim 11 ve 12 de hortumun dolum ucunu aşağı doğru gerdiğini görebilirsin aslında orada 15 cm alüminyum filtrenin olduğunu gözünün önüne getir.

filtrenin ekstra ağırlığı ve boyunu da hesaba kat. Daha dik açıdan daha ağır dolum uç kısmını hortum daha dik açıyla gerdirecek telefondan parmakla çizeceğim resmim iyidir ama. :)

Pompaya basma işlemi uygularken doğru bir açıda sabit duramıyoruz ki güç uygularken öne arkaya sağa sola pompayı çekiyoruz. basınçtan çelik halata dönen hortum tüm bu kuvveti silaha veriyor...

o deliğin tam karşısında aşağı yönde bir delik daha olabilir diye düşünüyorum. eğer bağlantı oradan yapılırsa hem açısal hem de ağırlık dez avantajı ortadan kalkacaktır.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• o deliğin tam karşısında aşağı yönde bir delik daha olabilir diye düşünüyorum. eğer bağlantı oradan yapılırsa hem açısal hem de ağırlık dez avantajı ortadan kalkacaktır.

Bende öyle hatırlıyorum akşam silahın üzerinde bakıp duruma göre bir yol çizmekte fayda var. Fakat bu görselde yanlış var yada daha net gözükmesi için yukarı konumlandırıldı. Bildiğim kadarı ile tam sağ ve sol yana gelecek şekilde delikler oluyor. Hatsan vs de olduğu gibi.

• Dün akşam inceledim. Firma güzel bir konumlama yapmış. Tam paralel yaparak sağ ve sol olacak şekilte tek bir konumda delik elde etmek yerine. Hafif açılı koyarak iki farklı bağlama imkanı vermiş, birisi üst taraftan aşağı doğru. Diğeri alt çaprazdan olacak şekilde.

Huğlu Effecto

Bu doğrultuda çift hortum mu daha iyi olur, yoksa tek mi?