Spoton solid 26 gr saçmalığı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese hayırlı bayramlar tüfeğim hatsan flash 101 5.5 mm pcp bugün spoton solid deneyeyim dedim 60 kadar saçma attım biri sağa gidiyor biri sola gidiyor kafayı yedi tüfekte sorun aradım dürbünü söktüm tekrar taktım , sağa şimledim sola şimledim olmadı sonrasında hatsan 18.13 lere geri dönünce anladımki solidler sıkıntılı 18.23 ile nokta atışı yaparken spoton solid te 5 metrede bile 10 cm sapma yaşadım hayatımda attığım en adi pelletti bidahamı tövbe :)

• Flash 101 26 grain solid atabilecek güçte bir tüfek değil hocam öncelikle bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor, Spoton Solid ise çok kaliteli olmamak ile beraber kutular arasında fark oluyor, ben şahsen kontrol ederek alıyorum, bozuk kalıp kendini belli ediyor kontrol ederek alırsanız daha az problem yaşarsınız, Spoton Solid'i Kral Jumbo Dazzle tüfeğim olduğu zamanlar ve Reximex Gen2 tüfeğimde bir hayli fazla kullandım ve isabette problem yaşamadım.
    En başta belirttiğim gibi Hatsan Flash 101 stok güçte solid için uygun bir tüfek değil, tüfeği modlarsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• anladım ama ne olursa olsun yivli namludan çıkan 200 bar pcp 5 metrede grup yapamazmı ya

• anladım ama ne olursa olsun yivli namludan çıkan 200 bar pcp 5 metrede grup yapamazmı ya

Tüfeğinizde modlama yok ise 200 bar doluyken fps düşük olur, çekiç ve yay 200 bar basıncın ittirdiği valfin iğnesini açmakta zorlanır, bar azaldıkça daha rahat açılmaya başlar, bu durumda fps in düşük başlamasına ve atış yaptıkça yükselmesine sonra da tekrar düşüşe geçmesine sebep olur, attığınız mühimmat solid olunca pellete göre bunu daha çok hissedersiniz ve grupmanda bozukluk meydana gelir.

Örnek veriyorum benim at44'üm de herhangi bir modlama yok, en düşük yay ayarında 200 bar 650 fps ile başlıyor 850 ye kadar yükselip tekrar düşüşe geçip 90 bar'a düşene kadar 750 lere geliyor.

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• anladım ilginiz için çok teşekkğr ederim 18.13 flash pellet ile devam edelim o zaman tüfeği fazla zorlamadan hafifi pelletlerke atış yapayım

• anladım ilginiz için çok teşekkğr ederim 18.13 flash pellet ile devam edelim o zaman tüfeği fazla zorlamadan hafifi pelletlerke atış yapayım

Hatsan torpedo pellet 20,5 grain ve piyasada el yapımı üretim olan 22 grain hollow point mühimmatları da deneyebilirsiniz.

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

Her pelletin sevdiği hız ve namlu uzunluğu var doğru hızı yakalarsanız namlu uzunluğu belli bir mesafeye kadar sorun olmaz ama uzun namlu her zaman uzak mesafeler için şart 101flash ta uzmanlaşıp daha iyi bir tüfeğe geçersiniz.

• Aldığım 4-5 kutu vardı saçma sapan ucuyor. Spot on 26 grain solid. Pellletleri güzelce yıkayıp, duruladım daha düzgün uçuyorlar 👍 hata payı azaldı.

-Havalı grubu

Crosman 1008 £tabanxalı$
    Crosman 1088 £tabanxalı$
    Gamo pr45 £tabanxalı$

Hatsan Mod 60 ;tufey#
    Hatsan mod 25 supertact 22 cal. Vortex 1x40 Red dot / 4x32 Scope ;kovboys;
    Hatsan At44 Tact 22 cal. 3-12x50 scope/ harris bipod ;tufey#

-Ateşli grubu

Huğlu 101B Trap/Skeet special ed. ;avci;
    Sarsılmaz Concorde 12 GA bs,;s
    Hatsan Mpa Ts 12 GA f;s;s
    Baikal izh 18m Slug 410. ga 3-9x40 scope / harris bipod ;tufey#
    Safir t14 410.GA / +;tuftabV#

-Yaylar

Samick mind 10 30lbs. ;duello;
    Samick sage 60 lbs. ;izci;

Şimşek Hybrid 20,30,40 lbs ;d;

Flagela Dei 60 lbs;keyf;

agt

• herkese hayırlı bayramlar tüfeğim hatsan flash 101 5.5 mm pcp bugün spoton solid deneyeyim dedim 60 kadar saçma attım biri sağa gidiyor biri sola gidiyor kafayı yedi tüfekte sorun aradım dürbünü söktüm tekrar taktım , sağa şimledim sola şimledim olmadı sonrasında hatsan 18.13 lere geri dönünce anladımki solidler sıkıntılı 18.23 ile nokta atışı yaparken spoton solid te 5 metrede bile 10 cm sapma yaşadım hayatımda attığım en adi pelletti bidahamı tövbe :)

Hocam ilk önce namlunuzun solidi sevip sevmediğini anlamamız lazım. Başka FLash kullanıcıları solid atıp isabet almışmı. Belki namlunuz solide uygun değil. Almış ise belki spot on 26 GR solidi sevmedi namlu. Biraz araştırma deneyimli hobidaşlardan bilgi ile çözersiniz. Sevdiği solidi bulursanız hızlı atabilmek için mod yoluna girebilirsiniz. Namlu solide uygun değilsede zorlamaz pellet ile yolunuza devam edersiniz. Pellet içinde modlamaya gerek yok bence.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Sağ ol hocam açıklamaların için sizden önceki arkadaş tüfeğin gücünün yetersiz olabileceğini söylemişti Ben de tekrardan Hatsan Flash 18 13 grain dönüş yaptım Şimdilik bundan gayet memnunum Solid pellete sadece merakımdan denemek istemiştim sonuç başarısız oldu