Protector dampa sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkese merhaba hatsan protector dampa ayakla 3.9.40 dürbün kullanıyorum dampa dürbünü çok yüksekte tuttuğu için mesafe atışlarında pellet çok düşüş yapıyor kule sonuna kadar aşşağıda ama 150 metrede pellet neredeyse optik dışına düşüyor bunun bir çözümü varmıdır acaba? :?:

• Official Post

Merhaba sorununuz dürbünün ayağının yüksek olması değil gibi.
    yaylı tüfeğin sanki gücü yetmiyor gibi.

agt agtagt

• Merhaba sorununuz dürbünün ayağının yüksek olması değil gibi.
    yaylı tüfeğin sanki gücü yetmiyor gibi.

Yok hocam yakın mesafelerde de kule en alttayken anca nokta atışı oluyor hatta bazen olmuyor yükseklikten gibi. Ve sağ sol ayarını değiştirince baya saçmalıyor dürbün ucuz olduğu için mi anlamadım ki

• Yok hocam yakın mesafelerde de kule en alttayken anca nokta atışı oluyor hatta bazen olmuyor yükseklikten gibi. Ve sağ sol ayarını değiştirince baya saçmalıyor dürbün ucuz olduğu için mi anlamadım ki

Dürbünü optik merkezine alın ve tekrar sıfırlamayı deneyin. Dürbünü öncesinde dampa ayak olmadan kullanmış mıydınız?

• Dampa ayağı ters takmış olabilirsiniz ,çünkü hatsanın ve diananın ayağı ön taraftan 1mm aşağı eğik yani eğimli ,üst atma şansınız var ama alt atma ihtimali daha düşük,

hatsan striker 1000s 5.5
    Hatsan torpedo 105x-yatagun dampa +remington 3-9x40

• Birde daha önce hatsan torpedo 105 kullanmıştım ,onda namlu düşüklüğü vardı ,sizinkindede olabilir,

hatsan striker 1000s 5.5

• Dampa ayağı ters takmış olabilirsiniz ,çünkü hatsanın ve diananın ayağı ön taraftan 1mm aşağı eğik yani eğimli ,üst atma şansınız var ama alt atma ihtimali daha düşük,

Dampa yönü doğru ve keşke çift eksenli çift yaylı dampa üretseler

• Çift yaya gerek yok aslında ,yaylı tüfekler ilk geriye daha sonrada öne doğru hareket eder,öne doğru olan hareketi daha fazladır,alt atma sıkıntısı için kutu koladan ufak parça kesin , gözünüze yakın olan tarafa ayak ile optik arasına yerleştirin ,yani dürbün arpacığa doğru eğimli olcak

hatsan striker 1000s 5.5

• Çift yaya gerek yok aslında ,yaylı tüfekler ilk geriye daha sonrada öne doğru hareket eder,öne doğru olan hareketi daha fazladır,alt atma sıkıntısı için kutu koladan ufak parça kesin , gözünüze yakın olan tarafa ayak ile optik arasına yerleştirin ,yani dürbün arpacığa doğru eğimli olcak

Güzel birşey yapmışlar ancak kesinlikle çift eksenli yay olması lazım o zaman 0 tepme hisseder dürbün ancak o kadar dayanıksız dürbünlerde her türlü başka sorunlarda olur en mantiklisi kalite dürbün almak. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam