Slikonlu Gres

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Slikonlu gres ile yaylı tüfeklerin piston bloğu yağlandığında keçenin ve oringin ya da tüfeğimizdeki contaların ömrü yeşil gres ile yağlamaya kıyasla daha uzun olurmu.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Official Post

Slikonlu gres ile yaylı tüfeklerin piston bloğu yağlandığında keçenin ve oringin ya da tüfeğimizdeki contaların ömrü yeşil gres ile yağlamaya kıyasla daha uzun olurmu.

Evet daha uzun olur, AMA silahının gücü %30 civarı düşer.

• Alıntı

CEVAP: Slikonlu Gres

Alıntı sahibi "kartalcin"
    Slikonlu gres ile yaylı tüfeklerin piston bloğu yağlandığında keçenin ve oringin ya da tüfeğimizdeki contaların ömrü yeşil gres ile yağlamaya kıyasla daha uzun olurmu.

Evet daha uzun olur, AMA silahının gücü %30 civarı düşer.

+1

• Piston bloğunda yanma olmayacak sanırım.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Official Post

Piston bloğunda yanma olmayacak sanırım.

+1

sıfıra yakın disel

• Mustafa abi ben 97k da toplarken Loctite 8104 silikon gres kullandım. Yayında da maccari black tar var, dizel sıfır, güç düşmüş olabilir ama isabeti mükemmel :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Official Post

Yaylı ve GasRam silahlarda disel 0 a yakın düşürüldüğünde, atışlar arası hızlarda dengelenmiş olur, sonuç olarak dediğin gibi güç düşer ama stabilite gelir, bu durum yakın mesafe atıcılık çalışmaları için güzel olsada, Kara şişeler için disel faktörü çok önemlidir ;kihhik,

• peki tepmeyi değiştirir mi bu gres yağı? mod 125 i göz önüne alırsak?

• Official Post

peki tepmeyi değiştirir mi bu gres yağı? mod 125 i göz önüne alırsak?

Bir miktar azaltır ama güç ciddi azalır, ayrıca yay önündeki ağırlığında silahtan sökülüp çıkarılması gerekir, 2 spirde yaydan keserek kısalt, oldukça tepmesi az bir silahınız olur.

• mod 125 in yayını ve piston demirini yeşil gresle yağlayınca patlama sesi çıkıyor bazen yanlış nerede yoksa normal mi dir bu patlama sesi? bazen patlıyor sonra 5 atış sonra patlıyor hep patlama olmuyor yani :him:s

• Official Post

mod 125 in yayını ve piston demirini yeşil gresle yağlayınca patlama sesi çıkıyor bazen yanlış nerede yoksa normal mi dir bu patlama sesi? bazen patlıyor sonra 5 atış sonra patlıyor hep patlama olmuyor yani :him:s

Bunun nedeni piston keçesinin sağlıksız olması, yani bazen piston önüne gres alıyor ve patlıyor.

• zaten namluyu temizlediğimde yeşil renkte yağ çııyordu. demek ki keçenin ömrü tükenmiş sağolun Mustafa bey :love:

• ben valla silikonlu gresi pellet yükleme yerindeki o-ringe sürüyorum iki gün sonra çatlamasın, yırtılmasın diye herhalde bir işe yarıyordur.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• ben valla silikonlu gresi pellet yükleme yerindeki o-ringe sürüyorum iki gün sonra çatlamasın, yırtılmasın diye herhalde bir işe yarıyordur.

Doğru yapıyorsun zaten bu gres o-ringler için tasarlanmış ve koruma sağlanması amaçlanmıştır yaylılardada pellet yükleme ağzı o -ringi tam bu tür yağlama için uygundur.