Mod 95 QE hakkında

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar

1 haftadır falan tüfek arıyorum ve bayiiler çeşit olarak çok azaltmışlar ürünleri. Konumuza gelecek olursak, yurtdışında Mod 95 QE diye bir tüfek var. Acaba bu ürün yurtiçinde hiç satışa çıktı mı, bilginiz var mı? Satılmadıysa hatsana ön ödeme yaparak ürettirme şansımız var mı?

Hatsan Mod 95 QE

• Bu tüfek Mod 135 vortex QE, maliyet azaltmak için ya da var olan stoğu değerlendirmek için Mod 95 kundağı takmışlar. Yeni model değil var olan iki parçasını birleştirmiş gibi görünüyor. Çıkış hız değerleri Mod 135 vortex ile aynı.

• Bu tüfek Mod 135 vortex QE, maliyet azaltmak için ya da var olan stoğu değerlendirmek için Mod 95 kundağı takmışlar. Yeni model değil var olan iki parçasını birleştirmiş gibi görünüyor. Çıkış hız değerleri Mod 135 vortex ile aynı.

MOD 95 QE Specs

Hatsanın veritabanına göre çıkış hızları aynı görünmüyor. Uzun yıllardır hobiden uzağım, o yüzden belki satılmıştır diye sizlere sorayım dedim. Yurt dışında da sadece bir ara satılmış, stok bulunmuyor. Sanırım bir ara üretip, hepsini yurtdışına göndermişler

27cm namlu, 25 Joule, ahşap kundak ve namlu kilidi gibi sorunlu bir sistemi yok. Resmen mücevhermiş ;(

• MOD 95 QE Specs

Hatsanın veritabanına göre çıkış hızları aynı görünmüyor. Uzun yıllardır hobiden uzağım, o yüzden belki satılmıştır diye sizlere sorayım dedim. Yurt dışında da sadece bir ara satılmış, stok bulunmuyor. Sanırım bir ara üretip, hepsini yurtdışına göndermişler

27cm namlu, 25 Joule, ahşap kundak ve namlu kilidi gibi sorunlu bir sistemi yok. Resmen mücevhermiş ;(

HatsanUSAMOD 95 Combo Vortex QE
    The Model 95 Vortex QE Combo is one of the most sophisticated break barrel airguns in its market class and price range. It features an elegant stock made from…
    hatsanairgunsusa.com

Hatsan USA'deki verileri ile Türkiyenin Mod 135 QE verileri kıyaslamıştım.

Ama eklediğiniz görüntüsü bam başka değerlere sahipmiş.

Yazılan verilerde yanlış olma ihtimali yüksek.

Başıma bir kaç kez denk geldi, yazıyor tüfeğin ağırlık 3kg, tartığımda 4kg.

Neye güveneceğiz bilemiyorum.

Her yerde farklı bir şeyler yazıyor.

Yanlış bilgilendirme ile ilgili başıma gelen bir olayı örnek vermek istiyorum.

Çoğu av bayilerin bilgilendirmesinde Huğlu effecto Zeon garanti süresi 2 yıl olarak belirtmektedir.

Fakat, Fabrikaya sorarsanız 1 yıl olarak kabul ediliyor.

Parça değişmesi gerektiği takdirde ücret talep ediliyor.

Dikkat etmek gerek.

guneykim
    21 Şubat 2024 14:53
  • Selamlar

1 haftadır falan tüfek arıyorum ve bayiiler çeşit olarak çok azaltmışlar ürünleri. Konumuza gelecek olursak, yurtdışında Mod 95 QE diye bir tüfek var. Acaba bu ürün yurtiçinde hiç satışa çıktı mı, bilginiz var mı? Satılmadıysa hatsana ön ödeme yaparak ürettirme şansımız var mı?

Hatsan Mod 95 QE

Bu tüfek mod95 Qe dir 135 Qe fotoğrafları ile en bariz farkı Amerikan dipçik olup dipçik kısmında yanaklık olmamasıdır. Özeldeki farkı dahada fazladır silindir çapı vs 135 den farklıdır. Mod95 hatsanın en iyi , dış piyasada oldukça çok tutulmuş modelidir. Şahsen benimde çokca elimden geçmiştir. ancak Qe modelinin yurt içi satışı çok olmadı birde Qe namluları 27cm dir normal namlusu 40cm Qe de namlu kısalığı güç kaybı yarattığı için Qe modellerinin vortexleri biraz daha basınçlıdır buda tüfekte uzun namlulu silahlara nazaran biraz daha sarsıntı yaratır. Ama bulursanız alın güzel silahtır ancak tam olabilmesi için biraz tetik modifiyesi gerekir hatsan tetikleri maalesef iki ayar sunar sert ve beton arası ayarlanır bunu yumuşatmak lazım.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm
    Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j
    mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j