bu günkü webley raider günlüğüm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mesut abi harbiyle bir pelet geçirip resmini koyarmısın dediğin yerler anladığım kadarıyla namlu deyil crown yada susuturucuları takarken bir parça var halka halinde o olmalı .

• Arkadaşlar,
    Türk üreticiler yapar ama yabancı markalarda olmaz sanmayın.Geçmişte MKE den sıfır aldığım 5906 Model 16 lı Smith Wessonun namlu içi
    felaket kötüydü.Yiv ve setlerde hatalar,arkadaşımızın bahsettiği gibi matkap izleri falan.Daha da kötüsü var, namlu silahın geometrik ortasında
    değidi.Tuttum filmini çektim ve Amerikaya yolladım,hiç ilgilenmediler.Sadece bizde namlu ile kapak takımı yekpare işlenir, sonuç
    olarak silahın vuruşunda bir problem varmı? gibi aptalca bir soruyla üste çıkmak istediler.Ben yıllardır silahlarla iç içeyim karşıdan bakınca
    namlusu 2,5 mm sağda duran bir silah görmedim.Geldi beni buldu.İşte size çok güvenilen SW hikayesi.İsteyene şu an VHS olmak üzere
    zevkle filmini yollayabilirim.Dün de silah devir işleri ile uğraşan bir beyden SW nin yeni Scandium metal gövdeli (hafif alüminyum) toplularının
    toplandığını duydum.Kötü niyet her yerde her millette oluyor.
    iyi hafta sonları diliyorum

• meşedüzü nün namlusundan geçen peletler ,benim kanaatimce bu namlu kesinlikle lw değil .tavsiyem namlunun fabrikaya geri göderilip değişiminin yapılmasıdır problem çıkacağını da sanmıyorum.inanmak istediğim bu yanlışlığın kötü niyetle yapılmadığı dır .makinamın makrosunun yetiği kadar çektim bu kadar oldu .bu arada bilgi olsun elimde çeşitli kalibre ve model 7 adet lw namlu inceleme şansım oldu hiç birinde zerre kadar hata gözlemlemedim .saygılarımla
    murat arkadaşımın çektiği resimdeki hw namlu izi bile meşedüzü nün kine rahmet okutur .
    [Resim Engellendi: http://s3.directupload.net/images/080916/2b2rrjsn.jpg][Resim Engellendi: http://s6.directupload.net/images/080920/j2y2vz73.jpg]

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen termopl ().

• hehe benin dianadan çıkan pelletlere benziyor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Hanggisi seninkine benziyor yusuf . Alttakimi üstteki mi.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• alttaki pelletler ama benimkiler biraz daha iyi ;tacli#

• yastık battaniye içine mi sıktın yoksa mermiyi namluya ters sokup mu geçirdin.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• şu mermiyi yakalama işini bende bi becerebilsem...

webley patriot 5.5

• şu mermiyi yakalama işini bende bi becerebilsem...

Abi ben de yakalayamıyorum yaa çok hızlı kaçıyo meret #hims;rofl.;;şrofls;.

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• #hims hız konusunda haklısın ejlover ama en azından senin için rahat. gladyodan geçmiş mermi örneği var. hatsan birleştirmesi olan ancak 1. nesil patriotların namlusu nedir daha göremedik. Gözle muyenede pırıl pırıl sorunsuz görüntüye sahip ama başka bir namluda görmeyince tam emin olamıyor insan. şu mermiyi bi yakalıyım tahrip olmadan bakalım ne çıkıcak ;şrofls;.;şrofls;.

webley patriot 5.5

• Diana namlusun ucundan pelet geçmiyor son 4cm gibi pellet şok sebebi ile sıkışıp kalıyor pelletin arkasından ne kadar ittirdi isem pelleti çıkarmayı başaramadım.

• Ateş ederek yakalamak daha sağlıklı olur. Mesela ben FX pelletleri hasarsız kurtaramadım, yöntemim ise basit eski bir havlunun içine eski bir fanila koydum, bunu rulo yapıp 2 ye katladım ve bir ayakkabı kutusuna koydum. Ateş edince kumaşa yapışmış şekilde pelleti bulabiliyorum. Sert bir pellet fazla ezilmiyor (mesela gamo promagnum, prohunter)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ateş ederek yakalamak daha sağlıklı olur. Mesela ben FX pelletleri hasarsız kurtaramadım, yöntemim ise basit eski bir havlunun içine eski bir fanila koydum, bunu rulo yapıp 2 ye katladım ve bir ayakkabı kutusuna koydum. Ateş edince kumaşa yapışmış şekilde pelleti bulabiliyorum. Sert bir pellet fazla ezilmiyor (mesela gamo promagnum, prohunter)

evet bu kutuya çaput doldurup , yakalama işi aklıma yattı. bezler mermi ilerlerken mermi ile beraber hareket ettiği için sanırım tutacaktır. bide belli bi uzuaklıktan sıktıkmı tamamdır. ev içi mesafeler bu iş yeterli değil. inşallah bu bayram tatilinde memlektte bu işi yaparım. matrix gibi oldu bu iş. mermi tutucu ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

webley patriot 5.5

• Official Post

Bu konuda en iyi yöntem su dolu derin bir kaba ateş etmek, tabi pelletin su kabı içinde karşı duvara çarpmadan durabileceği derinlikte olması gerekir,

Bu arada solid ve yan duvarları düz olmayan paraşüt tip pelletler ile yapılan, pelleti namluya yerleştirip harbi ile itme işleminde namlu hatasız bile olsa pellet hatalı namludan çıkmış izlenimi verebilmektedir, bununda nedeni, pelleti itme sırasında pelletin arka alanına dengeli itme yapılamaması sonucu pellet daha başlangıçta yanal yükten dolayı doğru sonucu vermez.

• ben pcp için düşük barda bez cabutuna atış yapıyorum ve hasarsız alıyorum. yaylıda ise iki tane yeni hacı şakir sabunu diklemesine arka arkaya getirin ve bir ucundan ateş edin palet ikinci sabunda sağlam kalır yada cam macunu baygı 1 yada 2 kilo kadar olsun sabun gibi uzunlamasına yapın ateş edin yine sağlam alırsınız.

• suya atışta sekme , sabun ve macunda sapma ve yandan çıkma sonucu hiç beklenmedik yaralanma kaza riski var çok dikkatli olunmalı .en iyiysi çaput havlu gibi şeyler le oluyor tedbirli olun saygılarımla

• arkadaşlar bence en iyisi tüfeği 90 derece kaldırıp ateş ettikten sonra merminin düşmesini beklemek :) :whistling:

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• http://www.hasbrointertoy.com.tr/playdoh/alllevels.asp

arkadaşlar mermileri oyun hamurları var yukarıdaki linkte onun içinden toplasak nasıl olur denemedim ama yakın zamanda
    ev atışlarında kullanmak için alacaktım ama bu iş içinde uygun olabilir selamlar.

Gamo Hunter 440 4,5 mm
    Gamo cfx 4,5 mm Tasco 3- 9 *40
    Benjamin Discovery 5,5 mm Nikula 6-24*50