Hawke SR serisi Dürbünler :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar, Bir kaç zamandır forumdaki bütün konuları okudum. Fakat ilgili çekti neredeyse forum da geçen bütün konular bir kaç marka üzerine. Benim de aynı sizin gibi bu işe çok merakım var. 1 sene önce GAMO CF-30 almıştım. İşimi görüyor. Dürbün olarak da Gamo 4x32 var.

tabiki işimi görmüyor. Zoom yok mesafe ayarını yapamıyorum. bir kaç aydır piayasayı ve forumları dolaştım. Açıkcası Nikko, Busnhell ve Hawke benim çok hoşuma gitti. Özellikle hawke de mildot üzerine ve mesafe hesabı üzerine büyük çalışmalar var.

Kısacası ben bu 3 firma arasında takıldım. Uzman arkadaşlarımdan yardım istiyorum. Sağlamlık, Kalite, Kullanılabilirik ve Hassasiyet konusunda sizler hangi marka dürbünleri önerirsiniz. ( Normal de 6-24x50 veya 10-40x50 arası dürbünler işimi görür )

şimdiden çok teşekkür ederim :)

• bu düşündüğünüz dürbünleri CF30 üzerindemi kullanacaksınız? eğer öyleyse ortalama bir 6-24 dürbün 40cm civarında uzunluğa sahiptir. CF30'un pellet yükleme yuvası üstünde böyle bir dürbün varken açılırmı? ona emin olmanız lazım. Ondan sonrasında ise dampa ayağınız olması gerekir, airgunrated bir dürbün olması gerekir. havalısilahta kullandığınızda min. 10m mesafede netlik yapabilmesi gerekir. yandan paralakslı olması kullanımınızı kolaylaştırır vs vs.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Artık dürbünlerin %90'ı çinde yapılıyor. Dolayısıyla markalar arasında bariz farklılıklar yok. Nikko'yu bilmiyorum ama hawke ve bushnell lisans altında çinde üretiliyor bildiğim kadarıyla.

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Official Post

Artık dürbünlerin %90'ı çinde yapılıyor. Dolayısıyla markalar arasında bariz farklılıklar yok. Nikko'yu bilmiyorum ama hawke ve bushnell lisans altında çinde üretiliyor bildiğim kadarıyla.

Nikko Avustralya menşeeili olup Diamont sınıfı Japonyada, diğer modeller ise Çin'de Nikkonun kendi fabrikasında üretilmektedir.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Elimdeki Bushnell 3200, Japon yapısı: gayet net biçimde oküler dışına kazıma yazılı...

S&W 686-6

• çok teşekkür ederim, Havalı tüfekte kullanılan dürbünlerin ne kadar metrede netlik yapması gerektiğini öğrenmem iyi oldu.. Çok teşekkür ederim. pekala Dürbün için ekstra bir özellik olması gereklimi, Benim hoşuma Extenden mil dot dürbünler çok güzel çünkü mesafe hesabını çok rahat yapabiliyorsunuz. bu da gördüğüm kadarı ile nikko da var.. Bunu kullanan arkadaşların bilgi vermesi mümkünmüdür ?

• Çok güzel tavsiye ederim. (extended mildot ) Ne tür bir bilgi vereceğiz ki nihayetinde mildot işte :) daha iyi mesafe ölçmüyor, görüşü daha az engelliyor, normal mildotlara bakınca arada dağlar kadar fark var.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Hocam çok teşekkür ederim, pekala türkiyede bu tür dürbünleri alabileceğim yerler mevcutmıdır ?

yardımcı olurmusunuz ??