1450 fps Evanix

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hız başarılı ancak benimde Exador'un tereddüdü yanında 3 çekincem daha var:

1. Amerikalılar testleri en hafif pelletlerle yapıyorlar, pazarlama taktiği ve orada işe yarıyor. Hatta Amerika'da birisi yazmıştı mod460 almış, sonra normal pelletlerle hızını kendisi ölçünce, sükutu hayale uğramış ve "pirinç patlağı atarsak 2000fps hız çıkar" diye yazmıştı.

2. Havalısilah pelletlerinin ses hızını aştığında aerodinamiğinin uygun olmaması nedeniyle takla attığı söyleniyor, bu durumda takla atan bir pelletin hızı 3-5 metrede nerelere düşer? ve takla atarak giden bir pellet nişan aldığınız hedefin neresine vurur? Chairgun programında bile 1126fps sanıyorum üstünde veri girilemiyor, niye sizce?

3. bu silahlar av için üretildiklerinden hızlarda istikrar yok, ve havası azaldıkça çok hızlı düşme yapıyorlar diye biliyorum.

saygılar

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 5.5 mm pelet yapısal olarak namlu içinde arkasına çok yüklenilirse belinden kopabilir iki parça olur,ses üstü şok patlaması sonucu mermi sapıtır.çözüm solid çekirdek
    pelet namlu içinde, hammadde kurşun, şekli solid, yüksek enerji ile namlu içinde dönmeye çalışması sonuç enerji yükü kurşunun sıvılaşmasına neden olur,çözüm pirinç gömlekli solid mermi,solid çekirdek plastik sabot gömlek uyglanabilir ,aliminyum gibi kurşundan sonra eriyen malzeme seçilebilir dez avantajı hafifliği gıramı tuturulursa da ebat büyür airodinamik katsayı yükselir menzil, hedefe etki düşer.sonuç herşeyin bi sınırıvar ;)
    bilginize saygılarımla

• Mustafa abi üzerinde çalıştığı prototipin 1400fps lara çıkacağını söylemişti o zaman bu pelletler işe yaramıycaksa özel pelletmi üretmesi gerekiyor yani.saygılar.

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• Official Post

30 grains ağırlığında tabanca mermisi dizayn 5,5mm havalı silah mermileri var,bunlar bizim bildiğimiz paraşüt tip değiller,ilker beyin bahsettiği kurşun erimesi gibi oluşumlar 1800fps nin üzerinde hızlarda kurşun sıvanması şeklinde başlayarak çok daha yüksek hzlarda ise erimeler başlar.

Altta fotoğrafları olan her iki pellet de Süper Sonik mermilerdir,yani ses hızı üstü dizaynlardır,ses altında yani sub sonik dediğimiz de takla atma olasılıkları vardır,ve benim yüksek hız denemesi yapacağım silah için getirttiğim namlu .224" 750mm boyunda bir namlu,dolayısıyla en alttaki mermiyi kullanacağım,500 lük kutuda 2 kutu getirttim.

[Resim Engellendi: http://www.airgunbuyer.com/ecommerce/small/pellets300/piledriver300.jpg] Bu .216" Havalı silah için 30grains (5,5mm)

[Resim Engellendi: http://www.targetsports.co.uk/images/magnumwasp.jpg] Bu ise .224" Rimfire ateşli 30grains (5,5mm)

• mustafa amca bu pelletten nerde bulabiliriz yada hangi sitelerden alabiliriz?

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Official Post

mustafa amca bu pelletten nerde bulabiliriz yada hangi sitelerden alabiliriz?

Prometheus pledriver i de diğerinide ingiliz alışveriş sitelerinde bulabilirsin, ama alttaki WASP yani ELEY marka ola olan 5,56mm senin havalı tüfek namlunda atamazsın.

• mustafa abi bunların g3 mermisi gibi uçları sivri olanları yokmu? varsa bizim sivri uçlu pointed pelletler gibi isabeti kötümü olur?

webley patriot 5.5

• Official Post

mustafa abi bunların g3 mermisi gibi uçları sivri olanları yokmu? varsa bizim sivri uçlu pointed pelletler gibi isabeti kötümü olur?

Sivri uçlularını görmedim ama ucunun sivri olması isabeti bozuk olacak anlamına gelmez, merminin genel dizaynıyla alakalı bir durum, bizim kullandığımız paraşüt pelletlerde sivri uç dizaynı merminin uzun mesafede isabetini kötü yönde etkilemektedir. Ateşli mermi çekirdeklerinde ultrasonic hızdaki mermilerde aksine sivri uç isabete ekstra katkı sağlamaktadır.

• Mustafa bey sizin imalatınız silahı merakla bekliyoruz. x;.z
    Ama bu mühimmatı atacaksa gerçekten korkunç bir şey olacağının sinyallerini veriyor demek lazım.
    Ve bu silahı da her önüne gelene vermemek lazım. :!:

Ne olur ne olmaz. :!::thumbdown:

• Ve bu silahı da her önüne gelene vermemek lazım. :!:

Ne olur ne olmaz. :!: :thumbdown:

Mesela yengeye vermemek lazım değil mi ;şrofls;.

• Mesela yengeye vermemek lazım değil mi ;şrofls;.

;rofl.;;lol;;lol;;lol;;lol;;lol;;lol; kesinlikle vermemek lazım ben halen bekarım kız arkadaşıma diyom alim die onunla seni vururum diyor evlencez çeyiz al diyor ama gizli alacağım kafaya koydum:):):):):):) :P:P

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Keşte Türkiye de bu pelletlerden de olsada kullansak. Ahhh aaahhhhh!!!

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Mesela yengeye vermemek lazım değil mi ;şrofls;.

+1 muhakkak ki vermemek lazım hele birde laz kızı ise muhabbetini yapmamak lazım
    Allah ömrünü uzun etsin hayri abi

• ;rofl.;;lol;;lol;;lol;;lol;;lol;;lol; kesinlikle vermemek lazım ben halen bekarım kız arkadaşıma diyom alim die onunla seni vururum diyor evlencez çeyiz al diyor ama gizli alacağım kafaya koydum:):):):):):) :P:P

Vallahi yenge karadenizliyse rızasını al, yoksa Allah kurtarsın elinden. :!:
    Vurur mu vurur. ;kovboys;;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

• Vallahi yenge karadenizliyse rızasını al, yoksa Allah kurtarsın elinden. :!:
    Vurur mu vurur. ;kovboys;;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

yok yok karadenizli değil valla akdenizli oda hehe almayacaksın diyor tembeh ediyor ::)

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• zaten aklı başında airguntürk üyesi ,silah aldığında eşine sadece kdv sini söyler ;şrofls;.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• zaten aklı başında airguntürk üyesi ,silah aldığında eşine sadece kdv sini söyler

zaten dün delirecektim fanatikteki çağdaş sevincin kuponunu yatırsaydım 22 tlden korkmayıp şimdi elimde bir tane FX Gladiatör olacaktı :cursing::cursing: adam 3.123,00 tl oran tutturdu yav deli olacağım offfff