Webley Patriot ve Diana mod48

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hatsan zaten dünya pazarında havalı silah hobisi şimdiye kadar yok olmadıysa bundan sonrada yok olmaz bence ithal markaların kaliteli mal yapmasanın tek sebebi var servisleri kötü adamlar korkuyorlar ya tamir edemezsek diye ;lol; ;lol; hatsan olmasaydı bu forum hayatta canlanmazdı kös kös oturup dianayla 100mt şişe kırdım bunda ne var bende kırıyorum deyip konu kapanırdı.----- yaşasın hatsan----

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• -1000000000 ;kihhik,

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Bence arkadaş haklı Benim ilk tüfeğim hatsan mod100 idi, onun sayesinde şimdi 50m de 1 kuruşluk grup yapabilir hale geldim. Bütün bunlar mod100 ile hedefi vurma gayretim sayesinde oldu :) yılmadım çalıştım. Mod100 ile 50m den attığını her seferinde istediği yere isabet ettiren daha sonra eline taş alıp atsın 20m den sinek vurur :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Alıntı

Dün 22:56

TheNightHawk
    Bence arkadaş haklı Benim ilk tüfeğim hatsan mod100 idi, onun sayesinde şimdi 50m de 1 kuruşluk grup yapabilir hale geldim. Bütün bunlar mod100 ile hedefi vurma gayretim sayesinde oldu yılmadım çalıştım. Mod100 ile 50m den attığını her seferinde istediği yere isabet ettiren daha sonra eline taş alıp atsın 20m den sinek vurur

Dianayı oldum olası sevemedim ,bizim memlekette hep diana ön plandaydı parası olan zengin cocuklarına diana alınırdı ,babam devlet memuruydu rahmetli (m,c,olsn)bana tüfek alamadı ,dedem rahmetli (m,c,olsn) bir kovan arıyı satıp bir adet o zaman nerden bulmuş bilmem tetim tetribatı olmayan tek kanca ile piston kitleyen .177 almış getirmişti hemde bsa !vay anasını sayın seyirciler !!!
    Amma havalı işte silah 6 yaşında elime geçti belki birmilyon defa söküp takmış bir o kadar keçe conta değiştirmişimdir halen tetiği hatsan tetik gurubu pistonu tuka kundağı ise plastik ama adını hatırlayamadığım bir şekilde modifiye edilmiş halde çalışırdurumda yine ama namlu su borusu gibi oldu atış yapmaktan
    Bu tüfek zamanın emsal tüfeklerinden güclü olmasına rağmen asla ayar tutmazdı hatta tüfek çoşar yan vururdu pelleti ,murat abinin dediği gibi bana atış yaptırmayı da her ne kadar dedem ve amcam çalıştırsalardı da ben atış yapa yapa vuramamayı ve bizim buraların dili ile eyitlek gözlemeyi bu tüfekten öğrendim yani şunu da teccrübe etmiş oldum ki tecrübe ettiğiniz ,hobinizde profesyonelliğe doğru yada en azından kıyısından ve köşesinden geçmeye başlamışsa materyal kalitesi büyük önem taşıyor bilindiği üzerede basamak tüfek tabiri ne yazıkki ülkemiz de üretilen tüfekler için geçerliliğini koruyor bu da pek tabidir ki fayda diye düşünüyorum ama kalite de profesyonellikten taviz verilmemesi gerekir ki en çok eleştirilen konuda bu (akıncı37 hariç)
    İnşallah bu haklı eleştiriler ki "herkes evladını döver ,evlat ilini değil" yerini bulacak ve yine inşallah ürünüyle ,tüketicisiyle ,üreticisi ile dost kardeş bir camiaya sahip olacağız ,temenni edelim hayırlısı olsun

• bende hatsanla dogdum hatsanla büyüyorum, gelişiyorum. kendini geliştirme konusunda on numara bir marka.

• diana mod48 olayını çözdüm arkadaşlar sizlerin tavsiyesine uyarakdan, :rolleyes:
    dürbünün arka kısmına 3 kat çif taraflı bant kesip yerleştirdim ;tacli# biraz yükseltim,50 metreye direk atış yaptım pellet tam tersini yukarıdan vurmaya başladı,sonraki pelletde aynı yere gidince bantı fazla koyduğumu anladım,3 katdan 2 kata indirdim,işlem tamam artık 50 metreyi direk hedefin göbeğine atıp vurabiliyorum x;.z
    yanlız yaklaşık 100 atış ortalamasında pellet tekrardan öne doğru düşmeye başladı ama çok az,anladımki bant yerine biraz daha sert bir cisim yerleştirmem lazım,yassı kauçuk var elimde ondan bir parça kesip koydummu artık dürbünlü atışlarım normale dönecek,
    bu arada yaklaşık 80 metrede yerde 1 litrelik pet şişe yatıyordu,ona atış yapıyordum,5 6 kez vurdum,
    şişe aramıya çıktım bu arada pet şişeyi konrol ettim,gamo hunter pellet saçma içeride kalmış,kuyruk kısmının bir bölümü yamulmuş, öbür tarafı sağlam,baş kısmıda öyle,
    pelletdeki yivset izlerini inceledim,aynı patriot yiv set izleri var,hemen hemen aynı,belirgin bir yiv set izi yoktu,ama düzgün yiv set izleri vardı,patriot dan çıkan promagnum pellet de de aynı yiv set izleri var,
    ben burdan şunu çıkardım,isabet konusunda,
    diana mod 48 in gücü patrioto göre düşük,ve buna görede tepmesi düşük oluyor,ve tetik inanılmaz kolay atışlar yaptırıyor,
    patriotun tetiği sert,katır gibi de tepince ee hali ile isabetliği bozuyor,
    ttüfeği iyi kavrayıp oynatmadığım sürece hiç mi hiç sorun yok,vurduğunu yıkıyor aslanım benim,
    bu arada dianaya acayip ısındım,yandan kırma kollu olması hiç yormuyor adamı ;tacli#
    benim hoşnutsuzluğum sadece dürbünlü atışlarımda idi,onuda halledince gardaş olduk diana ile x;.z;dance;

• 80 metrede atığın pellet petin içinde kaldıysa o tüfekte sorun var 140 metrede her attığım pellet peti delip geçti pet dediğim 5 lt lik su peti ayrıca 100 metrede denediğim 2.5 lt lik boş petide delip geçti bence sen yayı ve keçeyi değiştir.

• eğer pet şişe sabit değilse pelletin bir miktar gücü şişeyi hareket ettirmekte kullanılacaktır. fakat şişe sabit ise o zaman tüfekte bişey var demektir.

• pet şişenin içinde hiç birşey yokkende 100 metrede delip geçiyor.

• zannetmiyorum 100 mt ve üstü şişe kıran tüfek o peti her türlü deler bence ha içinde su varsa başka

• sulusunu da deliyor 2.5lt için geçerli. ;box;x

• o zaman yay ve keçemi değişecek başka bi sorun yoktur herhalde

• ben plastik yay tutucuyu çelik olanla değiştirdim ucunada extradan yay dengeliyici koydum gücü standarda göre azcık daha fazla bunları takmadanda 100 metrede peti delip geçiyordu.

• tüfeğin gücü yerinde arkadaşım,pet şişenin ortası ezik,kağıt misali,atış yapabileceğim 2 noktası var şişenin,ya kapağını vuracağım yada şişenin arka kısmını,5 6 kez vurdum ,bir tane pellet içinde kalmış,nası kalmış bilmiyorum :him:s ondan önce efes şişesini patlatdım,mesafe 85 metre,bu 100 metrede 35 lik rakı şişesini kırdı,120 metreye çıkardım hedefi,saat geç oldu,birde hedefin arkasında telden çit çekili idi,yan tarafı inşaat işçilerin kaldığı koğuş vardı,pellet 120 metrede vızılayınca bıraktım atışı,
    ben tahminim,
    pellet önce yere çarptı kaydı şişenin içinde kaldı,

• Diana ile barıştığına sevindim.
    Dün 100-110 metrelerde Soda ve efes şişelerini bende kırdım.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Arkadaşlar 100 ve üstü mesafelerde kıramadığınız şişeler olursa beni çağırın mod90 ile itinayla intikamınızı alırım ;şrofls;. ;şrofls;.

• benim hedeflerim içersinde fıçı bira şişesine yer yok ;şrofls;. ince şişeler ile takılmıyorum #hims yoksa tüfeklerim in karizmasını çizmiş oluyorum o mesafelerde ;şrofls;.hemencecik küs veriyorlar ;(
    neymiş illede kalın efes şişesi,etiketli rakı şişesi olacakmış ;şrofls;.
    özellik ile burguaz rakı şişelerini daha çok seviyorlar ;şrofls;.

• Benim T12 de öğrenci işi Marmara Gold 1 Lt yi seviyor ;lol; Evdeki su şişeleri bile Marmara Gold ;tacli# ailecek seviyoruz ;kihhik,

• arkadaşlar malum kış ayına girmiş bulınuyoruz x;.z
    bende tüfeklerim soğukdan üşümesin diye 3 tane asil marka dürbünlü tüfek kılıfı sıparişi vermiş idim geçen günlerde,fiyatına göre işçilik fena deyil memnun kaldım,40 ytl :rolleyes:
    yanında 2 tane fermuarlı ek bölüm var,sanırım bir tanesine harbi takımı yahut yedek namlu koymak için yapmışlar 8)
    birde arazide kolay taşınması açısından sırt askısı mevcut,
    içinin kumaşı hani şu sportif model montların içindeki kumaş dan,ne diyorlar buna bilmiyorum,naylonunsu bir kumaş işte ^^ ama güzel bir rengi ve yumuşak bir yüzeyi var ;şrofls;.
     [Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/081028/temp/8rhvvsrl.jpg] [Resim Engellendi: http://s8.directupload.net/images/081028/temp/xe66k24r.jpg]

halil kardeşim ;tacli# lütfen adres bilgilerini eksik girme,bu gün tesadüf uğradım sordum,benim paket gelmiş alanya ya doğru yol tutmuş bile,yarında kapalı imiş bayramdan dolayı,şehir dışında durdurdum kargo firmasını,adam dua etti bana gideceği istikametde sedece benim paket varmış g;$i
    biraz az chat yap ;şrofls;.