Orduya Silahları seçen ben olsaydım :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bir ülkeyi işgal etmek tek yolla olur buda kara ordusunun o ülkeye girmesiyle. simdi süphesizki kullanılan silahlar cok önemlidir yani iki keskin nisancı karsılastıgı zaman birisinin elinde dragunov svd digerinin m200 varsa bir adım önde olan bellidir fakat bizim ordumuzun cok uzun yıllardan beri süre gelen savas tecrübesi ve gerek nizami gerekse yeri geldigi zaman gayrı nizami savas tecrübeleri dünya üzerindeki hangi gelişmis dünya devletinde mevcuttur abdnin(bilerek ve isteyerek kücük yazılmıstır yanlıslık yok)ıraktaki durumu tek kelimeyle balcıga saplanmıs cakat konumundadır

eger bir kara savası hele hele bizim topraklarımızda yapılacak olursa işte o zaman zorunlu askerligin meyveleri toplanır bi sorun kac abd li 50 yas civarındaki adam 7,9mauseri catır catır kullanabilir benim babam gibi bi dünya zamanı geldiginde eline mavzeri alacak adam var bi okadar m1 bi okadarda g3 çüler var

ama bende ordumuzda barret 50cal gibi canavar tüfeklerin yaygınlasmasını isterdim

saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Türk Silahlı Kuvvetleri gövde gösteri yapmaz ki elinde olanları ortaya çıkartsın :) savaş çıkarsa hepimizi yüzü güler bundan eminim ;şrofls;.

Ölürken gözlerimizde parlayan son ışık, milli mirasın hayali olacaktır.

• Bunları alabilecek gücümüzün olduğuna ve hatta daha iyilerini üretebileceğimize inanıyorum tabii bu sadece bizim inanmamızla değil bunu başarabilecek siyasetcilere,eğitimcilere,girişimcilere ihtiyacı var bu ülkenin.Değilse ordumuzda zaten bu sayılan silahların ve hatta daha iyilerinin olduğuna inanıyorum ama yaygın değildir ayrı mesele istese ordu tedarik edebilir....

XDM 5.25 .45 cal Competition tabanca

Beretta 81-F 7.65 mm tabanca

Armsan Armtac RS X1 high capacity pompalı 12cal
    Üzümlü 1986 Çifte 12cal
    Lazer Otomatik 7+1 12cal
    Crosman 1077+Tasko 3-9x40
    Hatsan at 44-10
    Hatsan mod 135 Qe Vortex
    Sıgsauer p250 co2
    Ceonic ISSC m22 9mm

Ceonic sigsauer p320 9mm

Zoraki 917
    Zoraki 2918

Bsa sweet 8-32x44

• ben piyade tüfeğinde her zaman 5.56 dan yana olmuşumdur. m4 lerin isabetliliği ile g 3 ler kıyaslanamaz bile. 25 metre atışı yapardık g 3le yıllarca havalıyla olan atış tecrübeleriyle bununla attık ama gruplar 1 tl nin etrafını saran bir üçgen yaptı. aynısını m4 le yapsanız tek delik yapar eminim. askerdede komandoydum 17 ağır çatışma yaşadık.yanıma bol miktar g 3 mermisi almak ilk sıralarda adetimdi sonradan ağrılığından dolayı vazgeçtim. son 4 ay kala 5 adet m4 geldi. komutanım sağolsun birini bana verdi. neydi o Allah ım g3 ten sonra sanki pasta bıçağı gibi ;tacli# . yanıma rahat 100 mermi daha alabiliyordum. menzilde gayet g3 le kıyaslanamıcak derece iyiydi. bir çatışmada en az 600 metre den terör bize ateş ederken arada derin vadi vardı .buna keleşler yetişmedi. ben gittim terörü susturdum. ne tepme vardı nede doğru dürüst ses ama icraat yapıyordu. ve onunla göreve çıkmaktan büyük zevk almaya başladım. g3 ler de ne isabetlilik vardır ,nede menzil .sadece yumuşak doku tahribatı fazladır.hantal ve ağır bir tüfektir. 4.5 kg:)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Türk Silahlı Kuvvetleri gövde gösteri yapmaz ki elinde olanları ortaya çıkartsın savaş çıkarsa hepimizi yüzü güler bundan eminim

hangi taraf kazanırsa kazansın.ben savaşta gülen yüz olduguna inanmıyorum.zaten bi savaşın kazananının olduguna da inanmıyorum

Webley Patriot I.Nesil 22 cal m;s,S
    Webley Stingray II.Nesil 177cal + Optima 3-9x44E ;tufey#

www.enfarklisi.com

0 RH (+)

• resimdeki ilk iki silah scar-l' nin diğeride m4' ün kopyası neredeyse.
    keskin nişancı silahı da g3 türevi psg-1'i andırdı ilk bakışta.
    biz de silah konusunda çin olma yolunda ilerliyor gibiyiz £tabanxalı$:)

webley raider 10 lw .22 cal 6-24x40 tasko aoe :thumbup:

• Silahlar FN Scar değil. Picatinny Rail'ler yüzünden bilgisayar oyunlarında Scar kullanmış herkes bunları da Scar sanıyor fakat bu silahlar Heckler&Koch HK416 tabanlı.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bence şu an ordumuza en acil lazım olan silah sistemi uzun menzilli hava savunma füzeleri. (Tabii buna bağlı olarak radar sistemide içinde olacak.) Günümüz savaşlarında ilk darbe, asıl vuruş ve imha, pasifize etme, devreden çıkartma, sindrime, psikolijik baskı vb...herşey havadan geliyor. İstanbul, Ankara ve İzmire bir hava savunma şemsiyesi kurardım (şimdi var diyen olursa bir laf söylerim ayıp olur, ona bakarsan benim dedeminde var)....sonra doğu ve güneydoğuya tabiri caizse bir hava savunma duvarı kurardım en acil olarak.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• Hava savunma sistemleri sizin de belirttiğiniz gibi oldukça önemli fakat güneydoğudaki durumu göz önünde bulundurursak öncelikli ihtiyaç taaruz helikopteridir. Sonuçta elimizdeki F-16lar masraflıda olsa havadan gelebilicek her türlü tehdide karşı önleme yapabilicek kapasitededir. Taaruz helikopteri için de ihale sonuçlanmış a-129 mangustanın T.S.K.'nın isteklerine göre değiştirilerek t-129 halini alması ve kara kuvvetlerinin bunlardan alması planlanmıştır. Ancak bu malum küresel kriz sonucu iş şimdiden uzamaya başlamış ve bizim pilotlarımız 30-50 senelik cobralarla uçmaya devam etmektedirler. Kısacası öncelikli ihtiyaç hazıralım kapsamında acilen taaruz helikopteri alımı olmalıdır. Bu da bence elimizdeki 9 adet super cobraya ilave olarak 20 adet daha AH-1W super cobra olmalıdır.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Size katılıyorum, erken uyarı (bu özelliği Hava Kuvvetleri kazanmaya başladı) ve iyi bir hava savunma sisteminiz yoksa F-16 ve süper cobralarınızı uçuramazsınız. Yerde bulunan herşey hedef olur. Siz daha ziyade olaya terörle mücadele olarak bakıyorsunuz, ben biraz stratejik ihtiyaçlar açısından bakmıştım.

Hatsan AT44WX-10 Premium Combo 5,5 mm.+Optima 3-12x44 AOE
    Hatsan Mod 95 SAS 4,5 mm+Optima 1x40 Red Dot
    Huğlu 104A Süperpoze Çift Tetik. (Av tüfeği ama avcı değilim, rahmetli babamın hediyesidir.)

• iyikide sen seçmiyorsun he silahlarımızı :) bu silahları seçersen bizim bütce dibe vurur hehehehe +;tuftabV#+;tuftabV#+;tuftabV#

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün