Fx T12 yle ilk temas.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Sideprensi,Erkut,Polat abi,Ejlover çok teşekkürler.Ayrıca Allah olmayanlarada asip etsin diyorum.Polat abi keçe takviye işlemi,tüp ve kundak arasındaki boşluğu almak için sanırım öneri için ayrıca teşekkürler.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Gule gule kullanin. ;avci;

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• ejlover; abi sen fx için pompa kullanıyosun nasıl doldurması zor oluyomu tüpü. mustafa abinin videosunda tüp şişirmeyi gösterirken az çok fikrim oldu gibi ama 100 bara kadar tamam 100 ila 200 arası biraz kasıyomuş gibi geldi.. Sen idmanlısın bayağı bi yorum yapsana.. mesela 100 bardan sonra 200e kadar basarken pompa ağırlığı kaç kilo basıyo.. ? yada bunun başka bi terimi varsa sen söyle .. Selamlar.

Vücut ağırlığın 65 kilonun üzerindeyse hatta benim gibi 80kg falansan dinlene dinlene çok zorlamadan en geç yarım saatte 100 den 200 e tamamlarsın. Hele HW100 fısır fısır doluyor tüp küçük olduğundan, T12 nin de o yüzden kolay dolacağına eminim. T12 de 10 dakika sürer.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• ejlover; abi sen fx için pompa kullanıyosun nasıl doldurması zor oluyomu tüpü. mustafa abinin videosunda tüp şişirmeyi gösterirken az çok fikrim oldu gibi ama 100 bara kadar tamam 100 ila 200 arası biraz kasıyomuş gibi geldi.. Sen idmanlısın bayağı bi yorum yapsana.. mesela 100 bardan sonra 200e kadar basarken pompa ağırlığı kaç kilo basıyo.. ? yada bunun başka bi terimi varsa sen söyle .. Selamlar.

TheNightHawk haklı. Yarım saatte en fazla 100'den 200'e çıkarabiliyorsun ;) 150'den 200'e 150 pompalama ile çıkıyor + 2-3 mola :)) Biraz ter atmak şart yalnız ;)

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Hmmm... Tahmin ettiğimden biraz daha uğraştırıcıymış. Demek ki bilmeden gladyo alsak.. Bide üstüne Ankara'ya sizin yanınıza gelsek atış için; herkes eve dönüş için toplandığında "abi dur ön tüp doldu arkadakinde de azkaldı" diye oracıklarda can vericez.. ;şrofls;. Gladyo düşünenler için tüp şart yani.. T-12 içinde pompa yetebilir ama 40 atışlada insan tatmin olmazki!!! Her 40 atıştan sonra 30 dk.. Hady-building yapmak.. +;tuftabV# Rambo olur insan ..

Saol Nighthawk ve Ejlover..

• Hmmm... Tahmin ettiğimden biraz daha uğraştırıcıymış. Demek ki bilmeden gladyo alsak.. Bide üstüne Ankara'ya sizin yanınıza gelsek atış için; herkes eve dönüş için toplandığında "abi dur ön tüp doldu arkadakinde de azkaldı" diye oracıklarda can vericez.. ;şrofls;. Gladyo düşünenler için tüp şart yani.. T-12 içinde pompa yetebilir ama 40 atışlada insan tatmin olmazki!!! Her 40 atıştan sonra 30 dk.. Hady-building yapmak.. +;tuftabV# Rambo olur insan ..

Saol Nighthawk ve Ejlover..

Arkadasim Ankaraya gitmene gerek yok. herekedeyim diyorsun biz gebzedeyiz. gel goruselim bide pompayla tup doldurtalim sana kendin yorum yap.Gebze bulusmasi diye 10 kere yazdik kikiniz cikmadi ne bicim komsusunuz anlamadim.Size nispet bizde herekeye gelmeyiz sonra onagore.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• hunter2,mrmataraci çok teşekkür ederim.Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Hmmm... Tahmin ettiğimden biraz daha uğraştırıcıymış. Demek ki bilmeden gladyo alsak.. Gladyo düşünenler için tüp şart yani.. T-12 içinde pompa yetebilir ama 40 atışlada insan tatmin olmazki!!! Her 40 atıştan sonra 30 dk.. Hady-building yapmak.. +;tuftabV# Rambo olur insan ..

sanıyorum yanlış anlamışsın, T12 5 dakikada pompayla doluyor. Gladiator 20-25dk. sürüyor ama kondisyon istediği kesin. Yalnız Gladiatör'ü 200bara doldurduğunda düşük güçte rahat 200-250 atış yapabilirsin. Eğer kilon 70 ve üzeri ise pompa hiç korkulacak bişey değil. Burada ilk pompayı ben aldım, diğer arkadaşlarımda deneyip, pompa almaya karar verdiler. Büyütülecek bişey değil pompa ile silah doldurmak.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı olsun çok güzel tüfek almışsınız.
    Güle güle kullanın.

;d;;d;;d;

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Aytapfa çok teşekkürler. Kullanan arkadaşlara soruyorum?Arkadaşlar benim kilom 65,boy 174 pompa işi bana uyarmı uymazmı :him:s Tabii en doğrusu deneyerek karar vermek aslında.

Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Tüfeğiniz hayırlı olsun. Bence tüp almalısınız. Tek bilek hareketi ile 195 bar görmek rahat ve keyifli :)

• Aytapfa çok teşekkürler. Kullanan arkadaşlara soruyorum?Arkadaşlar benim kilom 65,boy 174 pompa işi bana uyarmı uymazmı :him:s Tabii en doğrusu deneyerek karar vermek aslında.

evet denemenizde fayda var, 65kg biraz sınırda.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• tüple dolum yapmak enginin dediği gibi tek bilek hareketi ile 5-10 saniye içinde dolum oluyor yanlız belli süre sonra tüpün içinde havanın basıncı düştüğü için her dolumda bir öncekine göre daha az basınçla dolum yapacaksınız ama bu benim için sorun olmaz benim tüp dolum yeri ile aramda fazla mesafe yok 150 bara kadar kullanabilirim diyorsanız olabilir
    pompaya gelince her pcp kullanıcılarının elinin altında olması gereken bir ekipman istediğiniz zaman dolum yapma imkanınız oluyor yok tüpte hava bitti yok basınç azaldı olayı olmuyor pompanın fiyatı scuba tüpüne oranla biraz daha pahalı olduğundan ve zahmeti tüpe göre daha fazla olduğundan tercih fazla edilmiyor karar sizin tekrardan hayırlı olsun.

marmarateam.png

• Polat amca bu işlemi neden yaptınız?

Silahı kundağın ön kısmından kavrayıp avucumda biraz sıkıp bıraktığımda tüp ile kundağın arasındaki mesafenin azalıp çoğaldığını gördüm. Yani aralarında bir miktar boşluk var.
    Bu boşluğu almak için araya parça koymanın daha uygun olduğunu düşündüm.

S&W 686-6

• Cem abi İlker abimin saptadığı raiderların tüp valfinde yanıcı yağ kullanılması olayından sonra. Bence dolumu biraz daha yavaş yap.
    Ben çok yavaş dolduruyorum.

• Evet ilker abi banada söyledi. Sanırım hatsan tüpün içine valfi geçirirken oringlerin zarar görmemesi için yanıcı yağ kullanıyor. yaptıkları şey gerçekten çok sakat.
    Sagolsun ilker abi bütün yağı temizledi. şu anda tüfek sorunsuz çalışıyor.

marmarateam.png

• Tüfeğiniz hayırlı olsun. Bence tüp almalısınız. Tek bilek hareketi ile 195 bar görmek rahat ve keyifli :)

;d;
    scubayı doldurtma sorunun yoksa,kesin tüp,tüp tüp..
    Ama scuba tüp doldurtma sorun varsa tek alternatif pompa, şayet ekonomik durum elverirse her ikiside derim.
    selamlar.

• bende aynı fikirdeyim hem pompa hem tüp olmalı ,insan sialhında hep 200 bar görmek istiyor . ne kadar büyük tüp alırsak alalım bir kaç dolumdan sonra basınç gerilemeye başlıyor , keyifler kaçıyor . imkan olursa icap ediyorsa her ikiside olmalı .tüpteki basınç 100 lere düştümü çok yorulmadan üzeri tamamlamak için pompa iyi olur .saygılarımla

• bende aynı fikirdeyim hem pompa hem tüp olmalı ,insan sialhında hep 200 bar görmek istiyor . ne kadar büyük tüp alırsak alalım bir kaç dolumdan sonra basınç gerilemeye başlıyor , keyifler kaçıyor . imkan olursa icap ediyorsa her ikiside olmalı .tüpteki basınç 100 lere düştümü çok yorulmadan üzeri tamamlamak için pompa iyi olur .saygılarımla

+999

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5