Eğer bir gün kundağımı boyamak istersem?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Eğer bir gün kundağımı boyamak istersem hangi tür boya,vernik,zımpara vs kullanmalıyım çizilmelere karşı koruyucu vernik vs tavsiye edebilirmisiniz.
    Deneyen arkadaşlar nasıl sonuçlar aldılar?
    Patriota siyah kundak yakışırmı acaba?
    Tanıdık mobilya boyacısı arkadaşlar var vereceğinin bilgiler ışığında bir deneme yapmak istiyorum.
    Saygılarımla

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Hiçbir ahşapa siyah boyayı yakıştıramam.
    Boya oncesi eski boyayı tamamen cıkartman ve tozsuz-temiz bir yüzey elde etmen gerekir.
    Hangi boyayı kullanırsan kullan boya artı vernik uygulamak yerine istediğin miktar boyayı istediğin renk tonunu elde edinceya kadar vernikle karıştırarak ikisini birlikte süngerle tatbik edebilirsin.istediğin parlaklık ve rengi alıncaya kadar birkaç kat uygulayabilirsin ancak birkat kurumadan öbür katı vurma yoksa yüzey pütür pütür olur.En son kat tamamen kuruduktan sonra eger yüzey yeterince düz değilse son kat cok ince zımparayla gecebilirsin.Sonuç Ne olursa olsun insanın kendi boyadığı kundak kadar güzeli yoktur.En azından boyayanın gözünde böyledir hep ;şrofls;.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• kompresör var tabaca ile atarım boyayı ama özelliği ne olmalı,boya üzeri vernik mi iyi olur karıştırsakmı acaba?

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• Official Post

Pahalı ve kaliteli ağaca sahip silah kundaklarında genelde kullanılan yöntem, ham ağaca Tik yağı yada badem yağı gibi yağ emdirme yöntemidir, bu yağ emdirme öncesi su bazlı renklendiricilerle rek uygulanabilir, kurutulduktan sonrada yağ tatbik edilir, buna örnek Ülkemize ithal edilen Ceviz kundaklı PCP ler ve AirArms lar, ve oldukça hoşda oluyor.

• patriot için uygulayacağım ama çizilmelere karşı yüksek koruma elde edebileceğim bir boya adı istiyorum,bilen kulanan deneyen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• darbelere cizilmelere karşı en iyi poliüretan cinsi çift karısımla uygulanan malzemedir. ama senin için biraz zor olur. sen en iyisi selülozik vernik at. atrıca kundakta catlak,oyuk,ekyeri v.b olmadıgı için dolgu verniği atmanada gerek yoktur.hazır ahşap koruyucular vardır. bunların verniksizi ile kundaga istedigin rengi verebilirsin üzerine sell.veya p.üeretan vernik at çok saglan olur.ayrıca verniksiz ahşap koruyucu agaçın damarlarını çok hoş bir şekilde belli eder.

• Bilgiler için teşekkürler kullandığınız ve piyasada bulabileceğimiz bir marka tavsiye edebilirseniz (ahşap koruması için) çok sevinirim forum kuralları markayı yazmamıza izin vermeye bilir özelden gönderirseniz cevabı sevinirim.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

emrahkazici@hotmail.com

• Official Post

Forum ayarları ürün markalarına bir yasak koymuyor, :!:

• Merhabalar arkadaşlar, havalı silahımı açık bir renge boyamak istiyorum, detaylı bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

" Gamo Hunter Dx Combo 4.5"

" 3-9*40 wr gamo dürbün"

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen serious_26 ().

• Daciabmw nickli Murat arkadaşımıza bir danışın kendisi mod46 yı açık renge boyamış ve güzel olmuştu.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Daciabmw nickli Murat arkadaşımıza bir danışın kendisi mod46 yı açık renge boyamış ve güzel olmuştu.

Teşekkürler mesaj attım kendisine

" Gamo Hunter Dx Combo 4.5"

" 3-9*40 wr gamo dürbün"