ESER HAVALILAR

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bana biraz oyuncakmış gibi geldi. test etme imkanızımız olsaydı keşke

• Vayy eser vayy. Neler yaşamıştık halbüki. AK47 havalı versiyonudur kendisi Tarihin tozlu raflarında kaldıki neyazık. saygıyla anıyoruz

• Vayy eser vayy. Neler yaşamıştık halbüki. AK47 havalı versiyonudur kendisi Tarihin tozlu raflarında kaldıki neyazık. saygıyla anıyoruz

+999 ilk göz ağrım , ilk sihirlerimi bununla yapmıştım :D

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• :) arkadaslar tamam herkesin sevgilisi olmuş eser.Ama eski sevgiliniz hakkindaki gorusleriniz nedir :)

• Bizim kordonda, denizdeki balonlara atış yaptırıyorlar bununla.Tetiği çektikten sonra pistonu karşıya 3 sn de vuran mancınık gibi bir silahtı ;rofl.;

• kordonda 350 ile atis yaptirmazlar heralde.o silah ustunde ellerinden geldigi kadar oynamişlardir :)

• Eser havalı tüfekleri yaklaşık on beş yıl kadar önce hw 30 bire bir aynı idi aynı kulvarda tuka da vardı tabi ,günümüze kadar pek çok değişiklikler yaptılar metal gez ve arpacık gitti yerine plasik olanlar geldiki gezde;plastikten kaynaklı bir boşluk her tüfeğinde var (orta ayar vidasının plastiğe geçen kısmı),arpacık kalın ve koruma borusu cok dar nişan almakta zorluk yaşatıyor ,tetik sitemi yanlış hatırlamıyorsam 1993 ten buyana aynı dıştan gövde üstüne kaynakla tutturulmuş kalın saca açılan yandan deliklerle tetik tedribatı oluşturulmuş bu sistemle tetik kancası pistonu üsten kavrıyor
    standart bir yiv set açısı yok bazılarında bir tur namlu içinde dönen set bazılarında iki bazılarda iki bucuk atıyor ,tahminim kendi çakılarını kendileri yapıyorlar ,seçip alınacak ;atış yapıp namludan pellet geçirmek vs b denilmesinde fayda var

• 2 adet eskittim es 92 modelinden çok güzel atışlar yuapabiliyordum ama hocamın dediği gibi denemeden almayın derim.Yakın tarihte bir arkadaşım aldı bende kullanma fırsatı buldum ama tatmin edici gelmedi.Yeni başlayanlara yada ev içerisinde vakit geçirmeye elverişli.

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Kordonda ben hep sentetik kundaklıları gördüm :) Ama evet sağlam yamultmuşlardı arpacığı :D

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• cometa hindistan malı diye biliyorum ve çok ucuzda deil 400 ytl civarında ama işçilik baya iyi idi birde sabit namlusu olsa daha iyi olurdu.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Elimde 12 yıllık bir 4.5 cal Eser var. O kadarda oyuncak denilecek bir tüfek değil acıksası. 4 yıl önce taktıgım yay ile hala kısa mesafede etkili bir tüfek. Hafif ve ufak oluşuda bir artı. Desteksiz ayakta 10m mesafede Hatsan mod 135 ten daha iyi grup bile çıkarttıgımı söyleyebilirim ^^ 10m sonrası düşündürücü tabiiki :him:s

• eser marka eski keçeli tip bir tane vardı o silah pek etkili olmasada gez ve arpacığı metal ve atış stabilitesi mükemmeldi diyebilirim şimdi yeni yay ve keçe istiyor köşede atıl biçimde yatıyor.

• 1990 bende kullandım eser güzeldi

ozamanlar arkadaşımda hatsan vardı iç şırınga havayeri ve yayı benimkinden dahabüyüktü ama yayı yumşaktı daha kolay kuruluyodu eser ise beninki yayı sert daha zor kuruluyodu onun için dahagüzel atışları vardı ama ben yine bir havalı tüfek almaya karar verdim onunicin araştırmaya başladım bir arkadaşım kıral 5.5 almış atışları süper 40 -50 metreden su pilicine atış yaptı soluksuz düştü yine bende havalı tüfek merakı canlandı onun için araştırmaya başladım bir av bayiinde eserin yeni 5.5 magnum'unu gördüm onu almaya karar verdim daha ucuz olur diye fabrikasına email attım.. 5.5 magnumun extrasıda varmış tavsiye ederim gelen emailimide aşağıya indiriyorum.......

Sayın Bekir KAYMAK,

Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim.
    Firma olarak perakende satışımız bulunmamaktadır.Adapazarı'ndaki bayiimizin adresini

aşağıda belirtiyorum.Fakat bayiimizn size uzak olduğu durumlarda banka havalesi karşılığında size
    istediğiniz ürünümüzü göndererek yardımcı olmaya çalışırım.

Adapazarı bayii:

ARKADAŞ AV BAYİİ - İrfan & Reyhan İLKAYA

Yeni Sakarya Cad.(Ustaoğlu Evin Otel Karşısı) No:212 / B

TEL:0.264.2413971 Gsm:0.535.6310964

KDV Dahil Fiyatlarımız:
    ES-mini : 75,00YTL.
    ES-2001 : 90,00YTL.
    ES-2002 : 110,00YTL.
    ES-2002 ext. : 120,00YTL
    ES-MAGNUM : 160,00YTL.

ES-MAGNUM EXT.: 170,00YTL.olup nakliye alıcıya aittir.

Not:ES-2001 ve ES-2002 modellerimizde plastik dipçik seçeneğimiz bulunmaktadır.

Ömür DURAK

Satış Sorumlusu

ESER TÜFEK SANAYİİ

Yeni Sanayii Çarşısı

Söğüt Sok.No:4

0.380.5147422

Fax: 5143422

satis@esertufek.com

DÜZCE

• Official Post

eserin namlusu hatsanınkilerden daha güzel

Kesinlikle +1

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• eser 92 benim ilk tüfeğimdi hatta bugun bile nerden aldığımız raftan seçişimi arabaya götürüşümü hatırlıyorum ilk havalı tüfeğimi 94 yılında yani 5 yaşındayken aldı babam tek sorun benim tek başıma kuramamdı hep babam kuruyodu ilk başlarda namlunun altından tutup daha iyi atış yapmamı sağlıyordu ben ne yaptım daha iyi tüfek alıcam diye sattım ama hala aklıma geldikce içim acıyor ;(
    yanlız şunu söyleyim benim sansımmıydı bilmiyorum ama harika bi namlusu vardı sarsıntısı az ve tüfek hafif olduğu için cok güzel gruplar yapıyordu
    hatsandan mod 40 (arkadaşın silahı mod 40 tı galiba kabzeli model) dan daha iyi bir namlusu vardı

korfezteam.png

• eser ile hatsanın namlu kıyaslaması sadece benim eser 92 ile arkadaşımın hatsan mod 40 içindir
    bu kıyaslama başka hiçbir silahı bağlamaz

vebley patriot ta da hatsan üretimi namlu var bence cok kaliteli ve ben memnunum

uyumak için yatağa gitmişken aklıma geldi kalkıp bu mesajı yazma zorunluluğu hissettim

yiği öldür hakkını yeme derler

korfezteam.png