460 magnum 85 metre

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yavaş yavaş hem yay oturmaya başladı hemde leydi diana ile birbirimize alışmaya başladık.

Diana 460 Magnum .22
    Tasko 4-16X50 Dürbün atış 16 X ile yapıldı.
    Mermi crossman premier hallow point.
    Mesafe 85 metre
    Oturarak bir kasadan destek alınarak atışlar yapıldı.

[Resim Engellendi: http://img88.imageshack.us/img88/6265/dsc00193ip5.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img88.imageshack.us/img88/dsc00193ip5.jpg/1/w1024.png]

En sağ alttaki deliği nişan almak için ben deldim bu delik dışa dönük, Dürbün konusunda söylemek istediğim şu. Çok fazla büyütmeli dürbünler ağırlık yapıyor. Desteksiz atışlarda kötü oluyor. Ama elinizde 2 kg.lık bir pcp niz varsa 1 kiloluk bir dürbün takın. Ama yaylılarda pek çekilmiyor. 460 gibi magnum bir silahta Özellikle 50 metre üzeri atışlarda kesinlikle mildotlu dürbün gerekli. En yakın zamanda 3-9X32 Tasko bir dürbün alıp üzerine takacağım. Bu dürbün de daha önce söz verdiğim gibi Remington AM 77'nin
    Selamlar...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Ben bu tüfege bu kadar hakim değildim. ;d;;d;

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Gerçekten bir yaylı için süper grup tebrikler.Bir 460 sahibi olarak gurur duydum doğrusu.Böyle uzak mesafelere deneme fırsatım hiç olmadı ama pelletin namlu nereye dönükse oraya gidiyor hissini çok kuvvetli alıyorum ben de bu tüfekten ve de aynen zımba gibi net bi atışı var çok doyurucu atıcılık adına.

• haydar bey , tüfek yayı yiyince aklı başına gelmiş öyle gözüküyor.
    aman kara şişelere zarar verme hea . vurunca çok ses yapıyor ;kihhik,

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• helal olsun, ben demiştim bu silahla Haydar feci işler başaracak diye.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Elinize, gözünüze sağlık, bir 460 kullanıcısı olarak tüfeğin neler yapabileceğini görmek mutluluk verici. :)
    Belki bu tüfeğe çok uygun olduğu söylenen FX 5.52 pelletlerle ve daha iyi destek ve dürbünle gruplar daha da geliştirilebilir ;d;

Diana 460 Magnum .22 + Theoben 30mm Dampa + U.S.M.C 6-24X50/30 SW Illuminated Mil-Dot

istanbulteam.png

• Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
    FX pelletlerin daha iyi olacağını bende tahmin ediyorum. Mustafa Abi (Tuka)'de air arms demişti. Demekki vardır bir bildiği.
    Mustafa Abi dediğin gibi yayı yiyince silah hakkaten kendine geldi. Şİşeler dediğin gibi berbat dağılıyor.
    Güç ve etki meselesine gelince. bu mesafeden tenekeyi promagnumla 2 taraflı da delebiliyor.
    Erdem sağolasın. senin kadar olmasa da bişeyler yapmaya çalışıyoruz.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• tebrikler haydar kardeş mildotlu dürbün bu hobinin olmazsa olmazı,

kadir sana yüzde yüz katılıyorum. belli bir tecrübeye ulaşınca mildotlu dürbünün ne kadar gerekli olduğunu anladık. keşke baştan mildotlu bir dürbün alsaymışım

webley patriot 5.5

• taner kardeşim daha düne kadar ben hiç uzun mesafe atışları yapmadım,en fazla 70 metre,o zaman elimde optima dürbün vardı,kör atışı yapıyordum,mildotun küçük küçük artıkılları sayesinde artık uzun mesafeler çokda zor olmuyor,atış yaparken mildotun doğru noktasını hedefe göre bulabiliyorsun,onu buldukdan sonra arka arkayada kırabilirsin şişeleri uzun mesafelerde,
    kendine bir tane ucuz taskolardan bir tane almanı öneririm ve elindeki patriotun sınırlarını zorla kardeşim,bu tüfek uzun mesafelerin tüfeği

yanlız şunu belirteyim,şişeyi dikeceğin yer mutlaka kurak bir alan olsun,pelletin nereye düştüğünü görmen lazım,hatta al 2 kilo beyaz kireç şişyeyi diktiğin alanın etrafına serpele,şişeyi diktiğin alan kurak bir alan olsun,pellet yere çarpdıkca toz kaldırır seni yönlendirir,