Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Buradaki Patriotun şemasında ayrıntılar tamamen 1.Nesil Webley Patriot a ait,şemaya dikkat ederseniz,buradaki tetik çizimi ve diğer tüm parçalar bizdeki Hatsan imalatı 1.Nesil ile aynı iken,2.Nesil Patriotlarda burada gördüğünüz tetikle uzaktan yakında hiç bir benzerliği olmayan bir tetik ve buradaki şemada MuzzleBreak ile de uzaktan yakından alakası yok.

Bu da şunu gösteriyorki,1.Nesil Patriot Tamamiyle orijinale sadık kalınarak üretilmiş ve tetik dahil bir çok parça orijinal ingiliz kullanılmıştır ve ne yazıkki Veli beyin elindeki bir kaç tane Patriot dan başka devam yok.

Hatsan duy sesimizi de bu silahların orijinal sistemlerine ve kalitesine sadık kalarak üretim yap,bizde sizinle gurur duyalım. ^^

Evet Mustafa abi, işte bundan dolayı ben tüfeği sökerken pek dikkat etmedim neyin nereye geleceğine, çünkü bu üretimin orjinal olduğundan Internet üzerinde şemasınında bulunacağından emindim.

• Hatsan duy sesimizi de bu silahların orijinal sistemlerine ve kalitesine sadık kalarak üretim yap,bizde sizinle gurur duyalım. ^^

+1 :thumbup:

Bu forumdaki üyeler ülkenin önemli bir tüketici kesimini oluşturuyor. Hem halihazırdaki müşteriler, hem de ileride bu işle uğraşacak ve hepimizin yaptığı gibi internet araştırmaları sırasında forumu ziyaret edecek ve tüm bu deneyimleri ve yazılanları okuyarak alacağı tüfeğin markasına karar verecek olan potansiyel müşteriler için kesinlikle Webley üretimi ayrı tutulmalı ve Hatsan firmasının şu an sahip olduğu bu marka ve prestij hiçbirşeye değişilmemeli diye düşünüyorum.

Ülkemizdeki milli gelir seviyesinin Avrupa ya göre düşük olduğu doğrudur, bu sebeple halkımız hayatını idame için gelirinin büyük bölümünü harcamakta ve bir kısmıda gelirinden arttırabildiği kadarıyla, hobby lerine para harcayabilmektedir. Bu sebeple, tüketici olarak bizim halkımız genellikle ucuzcudur. Fakat birçok büyük firma Ülker, Sabancı vs. birçok ürünlerinde 2 farklı markaya sahiptir ve bu markaların birini yüksek fiyat=yüksek kalite şeklinde pazarda bulundururken ikinci markanında maliyetini biraz düşük tutarak daha ucuz ve o nisbette düşük kaliteli malı sürekli olarak pazarlarında tutuyorlar. Nitelikli tüketici fiyat konusuna fazla takılmayacağından kar marjı biraz daha yüksek olacağından sonuçta herhangibir zarara uğrama sözkonusu olmayacaktır. Hatta aynı zamanda firmaya önemli ölçüde prestij kazandıracaktır. 2. Kalite marka ile de zaten pazarına ekonomik olan malı sürerek sürümden para kazanır.

Bence sözkonusu firmanın yapması gereken tam olarak budur. Yani Mustafa Bey' in de dediği gibi,

Hatsan duy sesimizi de bu silahların orijinal sistemlerine ve kalitesine sadık kalarak üretim yap,bizde sizinle gurur duyalım.

Saygılar Selamlar ½bay£bay`;  

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• düm öğle civarı veli beyden sipariş ettiğim patriotum bu gün geldi.bu zamana kadar kullandığım en harika tüfek.bilgilerini bizlerden esirgemeyen tüm ustalara saygılarımla emrah

çok mutluyum :)

EVLİ MUTLU ÇOCUKLUYUM ^^

MARAŞLIM BİR HAMASET DESTANI NAKŞEDİLDİ BAĞRINA
    YURDUMUN ARSLANLARI ÖLDÜ İMAN UĞRUNA

emrahkazici@hotmail.com

• Eveet tüfeklerimizi aldık. atışlarımızıda yapmaya başladık. ;tufey#

Şimdi sıra geldi yedek parçaya. Bu tüfeğin yayını, piston keçesini, vesair parçalarını nereden ve nasıl temin ederiz. Tabi orjinal parçalarını. ?( ,

Ayrıca bu Maccari marka yayların bizim tüfeğe uyan modeli varmı? Nerde var? Nasıl getirtiriz? Hani yayın yedeğini getirtmek uzun sürüyordur falan, şimdiden biriki parçanın yedeğini alıp koyalım bence.

• BU SITEYI YAPIP BOYLE SEYLERDE BIZLERI BILGI SAHIBI YAPAN EMEGI GECEN TUM ARKADASLARA SIMDIDEN TESEKKUR EDIYORUM.BENDE BURAYA YENI UYE OLDUM AZ ONCE MUSTAFA BEY SIZIN YAZINIZI VE ARDINDAN DIGER BIR ARKADASIN SIZIN BU YAZMIS OLDUGUNUZ WEBLEY PATRIOTLA ILGILI YAZISINI OKUDUM BENIMDE SORMAK ISTEDIGIM SEY SU BENDE YAKLASIK BIR HAFTADIR INTERNETTE GEZINIP IYI BIR HAVALI TUFEK ALMAYI DUSUNUYORUM DAHA DOGRUSU BEN 1 AY KADAR ONCE ARKADASIMDAN BIR TANE OPTIMA TRIO MARKA 5.5 LUK ALDIM COK FAZLA DENEME IMKANIM OLMADI AMA DEDIGIM GIBI INTERNETTE DOLASIP SILAHLAR HAKKINDA BISEYLER OGRENMEYE BASLAYINCA SILAHI GERI VERMEYI VE DIANA 350 MAGNUM ALMAYA KARAR VERMEK UZEREYDIM TAKI SIZIN BU YAZINIZI OKUYANA KADAR BU KONUDA GERCEKTEN BANA PISMAN OLMAYACAGIM BIR HAVALI TUFEK ONERIRSENIZ COK SEVINIRIM BENIM AMACIM YAKLASIK 50 MT.DEN ATIS YAPMAK VE TAVSIYENIZE BIRDE USTUNE ALMAK ISTEDIGIM DURBUN KONUSUNDADA YARDIMINIZI ISTIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM

TEKRAR TESEKKURLER,

• BU SITEYI YAPIP BOYLE SEYLERDE BIZLERI BILGI SAHIBI YAPAN EMEGI GECEN TUM ARKADASLARA SIMDIDEN TESEKKUR EDIYORUM.BENDE BURAYA YENI UYE OLDUM AZ ONCE MUSTAFA BEY SIZIN YAZINIZI VE ARDINDAN DIGER BIR ARKADASIN SIZIN BU YAZMIS OLDUGUNUZ WEBLEY PATRIOTLA ILGILI YAZISINI OKUDUM BENIMDE SORMAK ISTEDIGIM SEY SU BENDE YAKLASIK BIR HAFTADIR INTERNETTE GEZINIP IYI BIR HAVALI TUFEK ALMAYI DUSUNUYORUM DAHA DOGRUSU BEN 1 AY KADAR ONCE ARKADASIMDAN BIR TANE OPTIMA TRIO MARKA 5.5 LUK ALDIM COK FAZLA DENEME IMKANIM OLMADI AMA DEDIGIM GIBI INTERNETTE DOLASIP SILAHLAR HAKKINDA BISEYLER OGRENMEYE BASLAYINCA SILAHI GERI VERMEYI VE DIANA 350 MAGNUM ALMAYA KARAR VERMEK UZEREYDIM TAKI SIZIN BU YAZINIZI OKUYANA KADAR BU KONUDA GERCEKTEN BANA PISMAN OLMAYACAGIM BIR HAVALI TUFEK ONERIRSENIZ COK SEVINIRIM BENIM AMACIM YAKLASIK 50 MT.DEN ATIS YAPMAK VE TAVSIYENIZE BIRDE USTUNE ALMAK ISTEDIGIM DURBUN KONUSUNDADA YARDIMINIZI ISTIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM

TEKRAR TESEKKURLER,

foruma hoşgeldiniz. sizi tanışalı başlığına da bekliyoruz :) ufak bir hatırlatma: internet ortamında büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelmektedir. dilerseniz mesajınızdaki büyük harfleri küçültünüz.

• Öncelikle foruma hoşgeldiniz, sizden ricamız büyük harfler kullanarak yamamanız, forumlarda genelde "bağırmak" anlamına geldiğinden hoş karşılanmaz. :)

Ben size Webley Patriot 1. nesil önerebilirim, .22 cal. (5.5 mm) olanından, internetten sipariş verebilirsiniz, bu fiyata bu tüfek bedava denebilir.

• Evet tüfeğim geldi arkadaşlar.Tüfekten anlayan bir insan değilim ama görüntü olarak süper :thumbup: .Bu tüfeği tavsiye eden mustafa abiye ve diğer arkadaşlara çok teşekkürederim :D .Tüfekle birlikte tasko3-9x40 aidım fakat ayaklar tüfeğe bol geldi bu normal birşey mi?

• Official Post

Eveet tüfeklerimizi aldık. atışlarımızıda yapmaya başladık. ;tufey#

Şimdi sıra geldi yedek parçaya. Bu tüfeğin yayını, piston keçesini, vesair parçalarını nereden ve nasıl temin ederiz. Tabi orjinal parçalarını. ?( ,

Ayrıca bu Maccari marka yayların bizim tüfeğe uyan modeli varmı? Nerde var? Nasıl getirtiriz? Hani yayın yedeğini getirtmek uzun sürüyordur falan, şimdiden biriki parçanın yedeğini alıp koyalım bence.

Bu silahta modifiye anlamında yay güçlendirmek son derece gereksiz ve silaha ciddi zararı olur,biz ithal yaylılarda,avrupadaki güç sınırlamasından dolayı zayıf güçte silahları güçlendirdik,örneğin diana yayı 3,20mm idi ve 3,60mm yaptık,oysa bu patriotun yayı zaten 3,60mm, bence değmez,yapılamazmı ? yapılabilir,maccarinin 3,75mm lik yayı bu silaha yay uç ağırlığı ve yay tutucu değiştirilmek şartı ile 3,75mm lik yay takılır ama silahın ömrü kısalır,isabetlilik negatif yönde etkilenir.

• patriotun yay tutucusunu teflon yapsak tepmeyi ne kadar azaltırız? ;tufey#

pardon yay ucu ağırlığını

• tepme azalır güçte düşme de olur bilginize

• Official Post

patriotun yay tutucusunu teflon yapsak tepmeyi ne kadar azaltırız? ;tufey#

pardon yay ucu ağırlığını

Geçenlerde bir yerde gördüm ama yazacak vaktim yoktu,bir arkadaş Mod135 in yay uç ağırlığının etrafına teflon geçirmiş,bu yöntem tepmeyi azaltmaz,metal sesini yok eder,çünkü mod135 lerde bu ağırlık piston içine bol,

Patriot bu noktada aşırı tepmeli bir silah değil,ve Mod135 deki kadar ağır bir yapıda değil,Patriotun yay uç (piston iç) ağırlığı hesaplanarak üretilmiş ve son derece dengeli olmuş,bu parçayı çıkarır yerine yekpare teflon tarzı plastik yapabilirsiniz ama çok az bir tepme azalması olur,silahın güçü azalır.

• Bu silahta modifiye anlamında yay güçlendirmek son derece gereksiz ve silaha ciddi zararı olur,biz ithal yaylılarda,avrupadaki güç sınırlamasından dolayı zayıf güçte silahları güçlendirdik,örneğin diana yayı 3,20mm idi ve 3,60mm yaptık,oysa bu patriotun yayı zaten 3,60mm, bence değmez,yapılamazmı ? yapılabilir,maccarinin 3,75mm lik yayı bu silaha yay uç ağırlığı ve yay tutucu değiştirilmek şartı ile 3,75mm lik yay takılır ama silahın ömrü kısalır,isabetlilik negatif yönde etkilenir.

Galiba yanlış anlaşıldım Mustafa Bey,

Benim amacım modifiye değil. Silahımın gücünden ve atış istikrarından son derece memnunum. Fakat halihazırda içinde bulunan yay, ileride yumuşamaya başlayacak ve hatta yorgunluktan kırılabilecek. Bu sebeple ben yedek parça temini hakkında şimdiden temkinli olmak gerektiği düşüncesi ile sordum.

• Rica Ederim.

Bilgi için teşekkürler. Ben biraz temkinli bi insanım, önümü görmek isterim. O yüzden bu benim için çok sevindirici bir haber. Bu yay ve keçe gelir gelmez yedekleme için birer tane sipariş vericem.

Selamlar.

• patriotum az evel geldi,kargo kutusu zayıfdı ve kutunun bir tarafı açılmışdı,silahı kutudan çıkardığımda suya düşmüş gibi ıslak oldugunu gördüm zannediyorum soğuktan kaynaklanan terleme olmuş.bu şekilde ıslanmış olmasının bir zararı olurmu? satıcıyı aradım silah denememi herhangi bir sorun varsa telafi edebileceğini söyledi...ayrıca hediye bir kutu pelet yollamış ayrıca teşekkürler...

Satıcıda 2 tip dampa ayak var biri 150 diğeri 20 ytl aşağıda linkini veriyorum,bunu alsak olurmu iyi bir dürbünle kullanılırmı...ayrıca dürbün tavsiyesine de ihtiyacım var...fiyat performans kriterinde ne tavsiye edersiniz?
    bir de mustafa bey şubat sonuna getirmeyi düşündüğünüz dampaların fiyatı konusunda tam olmasada bilgi verebilir misiniz?
    enfes kaliteli bir silah...mustafa beye ve diğer arkadaslara teşekkürü bir borç bilirim...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen trou6le ().

• 20 YTL olan dampa ayak değil, tek parça tabir ettiğimiz darbe absorbe sistemi olmayan ayak, dampa ayak dediğimiz ise darbe absorbe sistemi olan yani dürbün ömrünü uzatan ve kaymasını önleyen ayak, satıcıda kaldımı bilmiyorum, normalde Türkiye'de satan yer yok, Mustafa abi getirecek Şubat'tan sonra.

20 YTL olan tek parça ayak kullanılabilir ama 3-9x40'dan bir büyük dürbün olmaması şartı ile. Büyük olursa olmaz mı? olur ama kısa sürede dürbün bozulur.

Bende Tasko 3-9x40E dürbün var ve normal Tasko'dan daha hafif(parçaladım içindeki ayar yerlerini dağıttımda, geri takmadım ondan sonra ;rofl.; ) ama yinede kayıyor, vidaları çokta sıktım az da sıktım ama kayıyor maalesef, en güzeli dampa ayak(Dampa Mount).

• En sonunu ben aldım patriot a dampa şart ben denedim öbür ayaklarla hemen dürbün kırılmasa bile ayar tutmuyor.

önlü arkalı stoper koyup dürbün yataklarını kauçuk parçalarla kaplarsanız belki sonuç alırsınız 20 ytl tek parça ayak stoper 20x2 toplam 60 ytl tüfeği 2 yerden delmek te cabası.

• tüfeği aldıkda dampa bulamıyorum ne yapacam ben ya :S ...elimde numune olsa yaptırmayı düşünüyorum benimde çorbada tuzum olsum niyetiyle...ankaranın en iyi metal işleme fabrikalarından birinin sahibi çok yakın ahbabım,yapılabilecek birşeyse beni kırmazlar...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.