Evanix Bolt Action .22 inceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Yahu Fx T12 küçük modifiyeler ile bu hızlara zaten ulaşıyor. Fiyatları da aynı hatta T12 biraz daha ucuz olabilir. Bence T12 nin yanında Blizzard modelinin hiçbir avantajı yok.

• Yahu Fx T12 küçük modifiyeler ile bu hızlara zaten ulaşıyor. Fiyatları da aynı hatta T12 biraz daha ucuz olabilir. Bence T12 nin yanında Blizzard modelinin hiçbir avantajı yok.

Enginciğim hız herşey değildir gerçi ben gücü ve hızı ön planda tutarım ama senin T12 stabilesi mükemmel atışlararası fps farkları yok denecek kadar küçük kıymetini bil. daha öce T12 testinden hatırlıyorum.

• arkadaşım zevkler ve renkler tartışılamaz,birimiz tatlıyıyı birimiz acıyı sever.....

• Official Post

Vasili Kemal AA S410 u modludur ve kendi ifadesi ile "365m/sn hızı var ve uzun mesafe gurup atışlarımda her 5 atışda tüpü yeniden dolduruyorum" demiştir, bu şu demektir, 300cc tüp hacmine sahip bir silah orijinalden modlu yada S410 gibi sonradan modlanıp, 16grains pelletle 1050fps hızlar üzerine çıkılıyorsa atışlar arası düşme mutlaka fazla olacaktır, ama 950 - 970 fps hızlarda atışlar arası ve küçük tüp hacimli bir silahta istikrar aranıyorsa, regülatörsüz tek silah FXT12 dir, ilk 26 atış neredeyse birbirinin aynısıdır.

Birde olayın bir başka yönü var, 1126fps ses hızına geçiş noktasıdır, herkes güç - güç diyor, tamam güç olsun, atışlar arası erken düşme oluyor tamam bunada kabul, ama isabetlilik bence çok önemli, sonuçta av deniliyor hedef büyük deniliyor, hedef ne kadar büyük ? soru burda, forumda ateşl silahlar kısmında biraz önce okudum bir yazı, "20 metreden 50 kiloluk domuza tek kurşun ile 410 kalibre safir ile 9 kurşunda zor öldürmüşler" peki ben .22 kalibre havalı silahla domuz vurmayacağıma göre ve 70 - 100 metreden kara şişe vuracaksam(ki ben bunu mevcut PCP silahlarımla çok rahat yapıyorum) o zaman bu mesafelerde kara şişe vurmakla gurup yapmak arasında bir fark yok.

Uzun lafın kısası, Çok güçlü silah isteniyorsa, atışlar arası düşme konusunu hiç tartışmayalım çünkü bunun hesabı belli, ne kadar ekmek o kadar köfte, yani tüp hacminiz ne kadar büyükse o kadar stabil atışlar yaparsınız, o zaman benim silahım aşırı güçlü olacaksa mutlaka tetğide hassas olmalı namlusuda 1.sınıf olmalıki Vasili Kemal gibi 5 atışda yapsam 150 - 200 metrelerde hatırı sayılır guruplar çıkarabilmelki, 100 metre üzeri kara şişeye tek atış tek vuruş olsun.

İsabet önemli değil güçlü olsun diyorsanız, o kadar para harcamanızada gerek yok, gidin bir tane 1.nesil patriot yada mod125 alın, biraz dizelle 16grains pelleti zaten 1000 fps üzeri atarsınız, üstelik 200 liraya

• arkadaşım zevkler ve renkler tartışılamaz,birimiz tatlıyıyı birimiz acıyı sever.....

atışların stabil olup olmamasının renkle zevkle ne alakası var.herkes tüfeğinin namlu cıkıs hızı değerlerinin stabil olmasını ister.siz hiç ''benim tüfeğimin atışları arasında 15 fps fark var'' diye övünen birini gördünüz mü?

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• hugo87 kardeşim,kardeşim diyorum çunku yaşça kuçuk olduğunu duşunuyorum forumdaki bilgilere dayanarak.inşallah canım memleketimde havalı tüfekle av yasağı kalkarda sana birkaç video ve resim yollarım havalı tüfekle neler yapılır diye.yazdıklarım şahsi dalaşma diye anlaşılmasın lutfen,soruye cevap olarak yazdım.saygılarımla......

• atışların stabil olup olmamasının renkle zevkle ne alakası var.herkes tüfeğinin namlu cıkıs hızı değerlerinin stabil olmasını ister.siz hiç ''benim tüfeğimin atışları arasında 15 fps fark var'' diye övünen birini gördünüz mü?

;d;

• sonuçta;

Uzun lafın kısası, Çok güçlü silah isteniyorsa, atışlar arası düşme konusunu hiç tartışmayalım çünkü bunun hesabı belli, ne kadar ekmek o kadar köfte, yani tüp hacminiz ne kadar büyükse o kadar stabil atışlar yaparsınız,

+1

• hugo87 kardeşim,kardeşim diyorum çunku yaşça kuçuk olduğunu duşunuyorum forumdaki bilgilere dayanarak.inşallah canım memleketimde havalı tüfekle av yasağı kalkarda sana birkaç video ve resim yollarım havalı tüfekle neler yapılır diye.yazdıklarım şahsi dalaşma diye anlaşılmasın lutfen,soruye cevap olarak yazdım.saygılarımla......

sende haklısın Tanko2008;
    mevzu av için ise sonuna kadar haklısın stabilitenin avda önemi yok ancak uzak mesafe küçük hedef avları istisna (en az 75 metredeki sığırcık yada bıldırcın gibi )
    Ayrıca o av video ve resimleri bende izledim tabiiki müthiş.
    selamlar..

• video izlemek için türkiyede av yasağının kalkmasını beklemeye gerek yok.o avların yapılmışı ve kameraya alınmışı var.ben izliyorum onları.benim için böyle bir zahmete girmeyin.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• arkadaşlar ne kadar polemik seven bir memleket olduk.hepsinin tadıda yeride ayrıdır t12 hafifligi ve nokta atışları ile iyi bir tüfek. evanix ise karizmatik ahşap kundagı ve av için tasarlanmış dizaynı ile iyi bir tüfek oldugunu düşünüyorum.ne evanix t12 kadar hafif olabilir nede t12 evaniz in attıgı çaşit pelletleri atabilir g;$i

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• dikkat ederseniz tartışılan konu stabillik.ayrıca ne kadar polemiğe düşkün bir millet olduğumuzu belirtip o ''polemiğin'' içine girmek de ayrı bir ''polemik'' konusu ;şrofls;.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• estafurllah hogo87 kardeşim senin için deyil kendim için çektim o videoları başka ulkelerden alınmış goruntu deyil bunlar kendi çekimlerim. g;$i

• siteye koyabilirsiniz o zaman.av videosu koymak yasak değil sanırım.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Benim gördüğüm kadarı ile bu evanixlerle ördek, kaz gibi büyük bazı kuşları avlıyorlar. Elbette kara şişe için bu tüfek çok fazla gelir, bazuka at daha iyi.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko

• dikkat ederseniz tartışılan konu stabillik.ayrıca ne kadar polemiğe düşkün bir millet olduğumuzu belirtip o ''polemiğin'' içine girmek de ayrı bir ''polemik'' konusu ;şrofls;.

evet haklısınız ben diyorumki iki tüfek karşılaştırma yapmanız yanlış evanix lerin attıgı pelletleri şu an türkiyede satılan hiç bir tüfek atamıyor

zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• keşke yeterli bütçe olsada ikisinden de alabilsem ;dance;

zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• Namlu : Namlu 510mm boyunda, namlu ucu crown tabir ettiğimiz havşa başarısız, doğrusu crown açılmamış ve pellet çıkarken tıraşlanıyor, namlu siyah asit karartması 3. sınıf siyah yerine morumsu dalga dalga hareler var, ama namlu yiv ve setleri benden 10 üzerinden 10 aldı, 8 yiv 8 set, (1/16 twis) yani 16 inch de 1 tur spir var, solid mermi geçirip mercekle inceledim yiv set lerde en ufak bir hata yok, birilerine duyurulur, LW kalitesinde de namlu üreten çekik gözler var.

inceleme icin tesekkurler, benim gibi pcp alma dusuncesindekilere buyuk kolaylik.

yanliz kafama takilan bir sey var, namludan cikan peletler traslaniyorsa, namludan pelet gecirdigimizde bu traslamadan uzerindeki yivset izleri etkilenmiyormu? yani traslanan pelet de yivset izleri de traslanacagindan saglikli bir degerlendirme olurmu?

• Official Post

Benim elimde silahlarla ilgili çok çeşitli takım, alet edavat mevcut ve bunların içinde namlu ağzına crow açmaya yarayan farklı derecelerde çakılarda mevcut, tabiki bu test'i yapmadan önce namlu üzerinde iyileştirmeye gidip bu test'i gerçekleştirdim, yani o çapakları aldım. ^^

• tamamdir, bende oyle tahmin etmistim zaten, tesekkurler ;tese;kkur