Evanix AR6 (horozlu)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • osman hayırlı olsun horozu kurmak gerçekten okadar zor değil tüfeğin genel görünümü benim hoşuma gitti tetik patriota göre sert 200 bardan 100 bara yaklaşık 4 şarjör atımında düşüyor bence yeterli henüz tam olarak inceleyemedim çok fazla ses çıkarıyor revolverine en iyi eujinler oturdu elimde olan mevcut pelletler içinde duyduğuma göre içi su dolu tenekayi delip geçiyormuş en kısa zamanda deniycem pompayla zor dolar gibi gözüküyor hill pompayayla doluyor 150 bara çıkardım bugün 150 den 200 e bakalım kaç pompada çıkıcak kundağın verniği çok güzel

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• Osman hayırlı olsun
    Tüfeği almak için bikaç defa gidip geldin en sonunda kararını verdin demek
    Güle güle kullan isabetli atışlar...

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• 150 bardan 200 bara 65-70 pompalamada ulaşıyor bu demekki doldurması okadar zor değil gene yırttım scuba tüpü almaktan ;dance;

• Bugün tüfege hava doldurup biraz atış yapma fırsatı buldum ve tüfeği her elime alışımda daha çok sevmeye başlıyorum.
    Ard arda atış yapabilmek büyük bi zevk veriyor ben şahsen tüfegin aynı zamanda yarı otomatik olduğunu bilmiyordum, öğrenince çok şaşırdım ;avci;

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• Yarım otomatik, atış yapıldıktan sonra, yeni mermiyi yatağa sürüp silahı atışa hazır (kurulu) hale getiren silahlara denir.
    Evanix AR6 ise double action (çift etkili) tetiğe sahiptir. Toplu tabancaların pek çoğunda olduğu gibi, tetiğe basılması ile silahı tekrar kurar ve ateşler.
    Bu tür kullanımda AR6 düşük güçle atış yapmaktadır. Tam güce ise, horozun el ile kurulup tetik düşürülmesi ile ulaşılıyor.

• İşaret parmağım ile zorlanmadan atış yapabiliyorum, ama seri atışta parmağı bi süre sonra zorlamaya başlıyor.
    Bu şekilde grupman yapılmaz diye düşünüyorum, yapılsa bile başarılı olmaz çünki horozun ağırlığı tetiğe biniyor.
    Yarı otomatik olması yinede benim için büyük bi avantaj
    Yurt dışında bu tüfekle avlanan kişiler yarı otomatik özelliğini büyük av hayvanları üzerinde kullanıyor olabilirler, kütlesi büyük olan hedefler üzerinde kullanıldığını düşünürsek tetigin sert olması çok fazla bir fark yaratmaz sonuçta grupman yapmıyolar önemli olan hedefi vurabilmek hedefte büyükse sorun yok demektir.

[align=center][color=#006600][b][font='Georgia, Times New Roman, Times, serif']Webley & Scott Raider10 .22 + BSA SWF 8-32x44 MİLDOT

• Evanix AR6 Standart tipleri 60, 70 ve 80 jul güçte iken, Double action modeli, horoz kaldırılmadan atış yapılırsa 40 jul, kaldırılarak atış yapılırsa 50 jul güç üretebiliyor.
    Bolt action veya Side lever Blizzard modelleri ise 60 jul üzerinde güç üretiyorlar ( fabrika verileri). Güç meraklıları için double action modeli, iyi bir seçim değil.

• Peki Ülkü amca
    İnceleme yapılan Evanix bolt action modelinde hız ölçümü yapıldı mı?

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• seri atış yapıyım dedim ama parmağım kopacaktı nerdeyse ama olmadı

• peki regular versiyonuyla double action versiyonunu nasıl ayırt edeceğiz kundağı söküp resmini yollasam bir faydası olurmu acaba

• Evanix sitesinde bu regular - double action farkının nasıl anlaşılacağı konusunda bir bilgi yok. Tetiği çekerek horozu kaldırabiliyorsanız double action modelidir.
    Emin olmak için ithalatçıya sorabilirsiniz. Cevap alamazsanız, silahın seri numarasını bildirerek doğrudan Evanix firmasından bilgi alabilirsiniz.

• peki regular versiyonuyla double action versiyonunu nasıl ayırt edeceğiz kundağı söküp resmini yollasam bir faydası olurmu acaba

Huseyın seninki double action değil.
    iç mekanizmada tetik hareketini horoza ileten baklava şeklinde bir parça var.
    Seninkinde o parça yok.
    Peki konulamazmı*Tabiki konulabilir ancak horoz yayı cok sert olduğu için parçanın tırnağı kısa sürede kırılır veya aşınır horoz kurmaz veya yarım düşer.Tetik sistemide aşırı zorlanır silah elinde kalır.
    Ama yayı zayıflatıp 80 joule den 40 joule düşersen seninkide olur.
    O zamanda evanix e ne gerek var ? StandartT12 Zaten o gücü yakalıyor.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• benimkide yarı otomatik ve güçsüz x;.z

• arkadaşlar bende bu silahı almak istiyorum fakat yorumlardan birşey anlamadım valla şimdi biz bu tüfekle 200 metreden serçe kuşunu indirebilirmiiz bana bunu söyleyin yeter :):):):):) ben av meraklısı bi gencim acil cvp verirseniz sevinirim arkadaşlar benim öle arka arkaya şişe patlatmak gibi bi niyetim yok

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Ülkemizde havalı silahlarla avlanmak kanun gereği yasak.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Bugun ne kadar av konusu açıldı böyle sezon başı falan mı?
    Av için olmasa da 200 metreden evanixin isabet durumu nasıldır acaba. Serçe büyükülüğünde bir hedefi vurabilir mi?

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• 200 metreden serçe büyüklüğündeki hedefi %50 ortalamayla vuracak tüfek azdır. atıcı daha da azdır. evanix'in o kadar yüksek bir istikrara sahip olmadığını okumuştum.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• 200 metreden serçe büyüklüğündeki hedefi %50 ortalamayla vuracak tüfek azdır. atıcı daha da azdır. evanix'in o kadar yüksek bir istikrara sahip olmadığını okumuştum.

o zaman hepbilikte gelelim bu metreyi 150 m ye ndirelim arkadaşlar :) he av demişken bizimkisi öyle yaban ördeği bıldırcın keklşk gibi hayvanlar değil hepimizin bildiği serçe falak cuga sonra kış geldi şu takkeli kuşlar maneyli deriz biz onlardan vurmak gibi arkadaşlar :);avci;;avci;;avci;;avci;;d;

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün