Tek tetik 71 namlu yerli

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar herkese merhaba yeni bir av tüfeği almak istiyorum. Tek tetik huğlumu yıldızmı daha iyi sizce bıdırcın, çulluk ve ördekten başka birşeye atmam ben. Bu av için hangisini önerirsiniz yada hiçbirine bulaşmadan bir baikal otomatik alsam daha mı iyi olur bana bugün çok fazla fikir veren oldu kafam iyice karıştı. Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Gamo p23 air pistol 4,5
    Zoraki hp01
    weihrauch hw 97k

• Ördek avlarında gramajı yüksek fişekler atıldığından superpoze almanı tavsiye etmem. Tetik tertibatı zarar görür.
    Aynı zamanda yine ördek avında 71 ve üstü namlular daha kullanışlı olur.
    Fakat bıldırcın ve çulluk avında superpoze kullanabilirsin ayrıca bu avlarda tüfeğin ağırlğı da ön planda olmalıdır, namlu boyu 61-66 olsa hem daha kullanışlı hem daha hafif olur.
    Yıldız'ın 66 namlulu ejektörlü tektetik bir pozesini aldım elime geçenlerde ve hayran kaldım.
    En yakın zamanda edinmeye çalışıcam.
    Baikal otomatik hakkında konuşmaya gerek yok, hiç düşünmeden gönül rahatlığıyla alabilirsin.
    Dikkat edilecek nokta var bu silahın yorumlarında; silahı kullanmayan "ağır, işçiliği çok zayıf" der.
    Fakat ne ağır nede o kadar kötü işçiliği yok. Kullanıp memnun olmayan görmedim daha enazından.
    Mesela benim gözüm başka otomatiklere kaçmıyor artık gayet memnunum.

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Pazar günü avda av bayiisi bir arkadas vardı tüfeklerden bahsederken baikalı methettim ,baikal türkiyenin tüfeği değil dedi neden dedim soğuk iklim için yapılmış dedi hayvanı deler geçer dedi ne alaka anlamadım gerçi :)

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Doğru olma ihtimali var. Baikallar soğuk hava şartlarına göre yapılmış tüfekler.
    Mesela -5,-10 derece havada yerli veya avrupa otomatikler 32-34 gr. dolularda tutukluk yapabiliyoken, Baikal ile 28-30gr. dolular rahatlıkla atılabilir.
    Ağır dolu atmak içinde adamlar gaz odasına ayar yapma imkanı vermiş. Yani her hava koşuluna, her ağırlıktaki doluya göre gaz basıncı ayarlanabiliyor.

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Arkadaşlar herkese merhaba yeni bir av tüfeği almak istiyorum. Tek tetik huğlumu yıldızmı daha iyi sizce bıdırcın, çulluk ve ördekten başka birşeye atmam ben. Bu av için hangisini önerirsiniz yada hiçbirine bulaşmadan bir baikal otomatik alsam daha mı iyi olur bana bugün çok fazla fikir veren oldu kafam iyice karıştı. Yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

12 cal.76 namlu Baikal isterseniz sıfır bir tüfek var fiyatıda gayet uygun tavsiye ederim.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• 12 cal.76 namlu Baikal isterseniz sıfır bir tüfek var fiyatıda gayet uygun tavsiye ederim.

750 fiyat aldım en son...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Zafer Capitol kullanıyorum yarı otomatik. 24 gramdan 36 grama kadar hiçbir fişekte sorun çıkarmadı.
    Ava değil atışa gidiyorum tüfeğimle. Bu haftasonu 1 koliden fazla 24 gram ve tek kurşun attık. no problem..

Otomatik isteyenler için ucuz bir çözüm zaferin tüfekleri.
    Ama şimdi gözüm pozede. Bence poze gerçek tüfek. Hem atıcı hem avcı için. Keşke otomatik almasaydım diyorum.
    Yada slug namlu gezli tercih etseymişim.

• O fiyatı bayidenmi aldınız?

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Akdaş 71 süperpoze'ye bakmanı tavsiye ederim.
    Otomatik gazlı alacaksanız Akdaş'ın gazlı otomatik modelinde gazodası ve pistonu paslanmaz çelikten.
    Otomatiklerde şase kasadır. Tüfeğin kalitesinde kasanın kusursuz olması çok önemlidir.
    Çünkü tüm parçalar kasaya montajlanır veya kasanın içinde hareket eder.
    Akdaş kasa üretiminde tamamen mastarlanmış üretim yapmakta olup
    sıfır hata ile kasa üretimini başarmıştır.Isıl işlem tüfeğin kalitesinde önemli bir rol oynar.
    Birbiri ile entegre çalışan parçalarda sertlik oranı çok önemlidir.Doğru yapılmamış ısıl işlem prosesi
    zamanla parçalar arasında deformasyona neden olur.
    Türkiye'de malesef yeni yapılmış tüfekle atış videoları çekilip internette yayınlanmakta ve insanlar yanıltılmaktadır.
    Üretilen tüfeklerin birçoğunda mekanizma kasaya sürtmekte tüfek alıcıları kandırılmaktadır.
    Otomatiklerde dikkat edilmesi gereken diğer bir husus kol ve burcunun kaynatılmış olması gerekir.
    Çalışan bu iki parça kaynatılmadan montajlanmışsa bu kolun zamanla kasada kasılmasına ve mekanizmanın sürtmesine neden olur.
    Parçaların üretiminde geometrik toleransa göre üretim yapılması tüfeğin kalitesini belirleyen ana unsurdur.
    Binlerce detayın bir araya geldiği iyi bir tüfeği bulmak gerçekten kolay değil.
    Tüfek üretimini bilmeyen av bayilerinin ürün kalite talebi olmadığından kulaktan kulağa yanlış bilgilerle tüketici yönlendiriliyor.
    Daha detaylı bu konuda istişare etmek isterseniz www.taktiktufek.com u ziyaret edebilirsiniz.

• Hocam güzel paylaşımlar yapacaksınız belli fakat bir sebebi mi var 8 - 9 sene önce kapanmış konuları açmanızın yoksa bilmeden mi yapıyorsunuz?

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#