webley typhoon'a Dipçik yapımı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar.
    Bu bi kaç haftadır nasıl bir dipçik yapayım diye düşünüyorum ancak bi sonuca ulaşamadım.
    Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.Bu arada dipçik portatif olamalı ve kolayca takılıp
    sökülebilmeli.

• Dipçik taktığında normal nişangahını kullanamayacağını belirtmek isterim. Normalden daha yakında kalacağından dürbün ya da red dot takman gerekir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Merhabalar, öncelikle Murat'ın dediğine katılıyorum. Silahı kullanırken size red dot veya dürbün gerekecek.
    Bunun gibi bir şey yapabilirsiniz...
     [Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/081224/temp/iq5ggxm7.jpg]

• Silahı red dot ile kullanacam.Ancak benim düşündüğüm dipçik şekli silaha kolay monte edilip çıkartılabilen ve silah üzerinde katlanabilen(yandan veya alttan katlanabilen) yani portatif dipçik düşünüyorum tabi başarabilirsem.Ancak hiç olmazsa kolay monte edilip çıkartılabilen dipçik olmalı.Bu silahı çok beğendim.Hem silaha göre bayağı güçlü hem namlu uzunluğu çok hem de hassas atışlara uygun tepme azaltma sistemi var(tetiği biraz sert).İnanıyorum ki 25-30metreden çok iyi atışlar yapılabilir.Bunlardan dolayı hem tüfek olarak hem de arabamda rahat taşıyabileceğim silah şekilinde kullanmak istiyorum.Ve tasarım olarak ciddi yardımlarınızı bekliyorum...

• benimde çok hoşuma gitti 10 mt atışlarında destekli güzel netiçeler çıktı,seyyar dipçik gerçekten hoş olur kanısındayım

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Al bakalım o zaman, bundan daha fazlası, kundağı yapıp teslim etmek olur herhalde :)

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/081226/hkoqpupj.jpg]

Ya da kabzeye alttan bu şekilde bir dipçik bağlanabilecek hale getirebilirsin, istersen katlanabilir de yapabilirsin. Bence tepme önleme sistemi de pek bir işe yaramıyor, onu da sabit hale getirirsen belki isabeti daha yüksek olur. Gücü fena değil neredeyse hw45 i yakalayacak :) (Bir 100 fps hızlı atarsa )

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen TheNightHawk ().

• Model ve tasarım olarak güzel ancak tetik eli nasıl kabzayı tutacak?
    Ancak tam kapzanın altından kundak monte edilirse olur.Bu defa da sağlıklı olurmu bilmem!
    Hıza gelince ufak tefek modifiyelerle 600-650 fps yakalanır gibi duruyor.