diana 54-350-460 magnum 22.cal.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • sevgili arkadaslar sizlerin degerli fikirlerinize ihtiyacım var eger bilgi ve tecrübelerinizi paylasırsanız çok sevinirim. diana 54 diana 460 magnum ve diana 350 magnum silahların sanırım pistonları aynı ama heryerde bu silahların namlu cıkış hızları farklı yazıyor. yani 22 cal. olarak kabul edersek bu silahların en güçlüsü yani namlu cıkıs hızı kactır bilenlerden yanıtlamalarını rica ediyorum. hayalimde hep bir diana 460 magnum var ama 22 cal ve güclümü diye hep tereddütte kaldım. mesela forumda bir arkadasımız 54 ile 155 metreden sise kırdı acaba diyorum 460 magnumda kırarmı hepinize simdiden cok tesekkür ederim hayırlı günler iyi atışlar. agt

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Bakın 155 metrede 54 ile kırdık ama bu mesafede saydığınız 350 ,ve 460 da rahatlıkla kırar sadece yayın arkasındaki plastik dengeliyiciyi tornacıda çelik yaptırın ve takın aksi halde yay yamulup 90 metrede bile kıramıyor bazen.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• peki bu 3 silahın yani 22 cal. olanlarının namlu cıkıs hızları aynımı yoksa farklımı tesekkür ederim.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• peki bu 3 silahın yani 22 cal. olanlarının namlu cıkıs hızları aynımı yoksa farklımı tesekkür ederim.

mod 54 270m/sn
    mod 350 magnum 260 m/sn
    mod 460 magnum 260 m/sn

Hız değerleri diana web sitesinden alınmadır. www.diana-airguns.de adresine bakarsan bütün modeller hakkındaki özellikleri ve resimleri görebilirsin.

• teşekkür ederim elinize saglık iyiakşamlar

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• kırmak için öncelikle vurmak gerekir. tepmesiz olması nedeniyle eğer fiziğiniz uygunsa mod54 ü seçmenizi öneririm.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bende uzun araştırmalar ve incelemeler sonucunda bende 460 magnumu almaya karar verdim bana göre nedeni 54 çok agır ve biraz kaba geldi 35o namludan kırma oldugu için birazda sopayı andırır gibi uzun oldugu için tercih etmedim 460 daha derli toplu hafif ve kibar elimdeki 2008 katologundaki verileride aynen şöyle

54 890fbs 270 ms

350 860 fbs 260 ms

460 890 fbs 270 ms

bunları yerinde satılan av dogada inceledim nacizane kendi görüşlerimdir g;$i

huglu süperpoze 12 calibre

mke çifte 12 calibre

hugsan otomatik 4+1 12 calibre

ford c max 1.6 182 hp ecoboost

• sonuçta dianalar sihirli silah benden söylemesi :thumbup:

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• ya o hız verileri yanlış 350 içlerindeki en büyük piston asahip bu yüzden biraz daha güçlü olucaktır ama olay birazda matematiksel galiba yani 350 nin pistonu uzun ama namluda uzun bu da daha fazla pelletin sürtünmesi demek ve aynı 54 deki yayının aynı kalınlığına sahip bir yayı var en son kullandığım 350 nin gücü 54 den düşüktü yay 350 de kalınlaştırılırsa bariz hız farkı ortaya çıkıcaktır ama bu seferde tepme iyice artıcak en iyisi 460 yada 54 52,48 serileride olabilir.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• bende diana 460 a hayranım çok kibar ve güzel. simdi 460 da karar kıldım gibi yanlız biraz önce benjamini gördüm yatagunda acaba diyorum 460 magnum 1100 ytl benjamin ise 1180 ytl biri pcp biri yaylı tekrar bir fikir verebilirmisiniz acaba hangisini almalıyım pcp daha mantıklı geliyo ama 22 cal. gücü az sanırım 840 fps olması lazım yanlıs hatırlamıyosam tabi. buda 460 magnumun sise kırdıgı yerde sise kırmaz diye tahmin ediyorum vallahi kafam karıstı ne yapmalıyım lütfen birazdaha yardımcı olurmusunuz tesekkür ederim iyi aksamlar. agt

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• kartalcinin 150 metre şişe kırması , ve legolasın 91 metre grubu, benimde 130 metre karaşişe imhası ( +13 olduğu için yayınlayamıyorum ;kihhik, ) incelerseniz dianaların sihirli gücünü görürsünüz. 70 metreden tenekeyi çift taraflı delme garantilidir.:)

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• kartalçin arkadaşım yazdıgım veriler diananın 2008 katalogun alınmadır

arkadşım hgdfsa pcp için benjamin bence biraz hafi kalır her meraklıı atıcıda iyi yaylı tüfek olmaı derim o da diana 460

pcp içinde mustafa serdar beyin çıkaracagı pcp beklenmeli ;d;

mke çifte 12 calibre

• güzel söylüyosunuzda yatagun un cıkaracagı tüfek pahallı olacak aslıda büyük bir merakla beklıyorum ama fiatının fx gladiatör kadar olacagı söylendigi icin simdilik hayal olarak kalacak benim icin peki benjamin nasıl sizce 150 metre sise kırarmı bilginiz varmı acaba. :)

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• bence benim ğörüşüm benjamin diananın yanında hafif kalır sizde benim gibi etkili bi silah arayışı içersindesiniz size hitap edecek silah 460 magnumdur pcp yi bence hiç düşünmeyin çün ki isteklerini,ze cevap veremeyecektir benim görüşüm bu :thumbdown:

mke çifte 12 calibre

• sevgili arkadaşım benim teknik verileini takip ettiğim kadarıyla sana nacizane tavsiyem mod 54 den yana olur çünkü mustafa abinin anketlerinden birinde 4.5 mm de kendi tercihi mod 54 yada 46 stutzenden yana olduğunu belirtmişti bunun nedenlerini uzun uzun forumda açıklamıştı o konulara bi dön oku ayrıntılı olarak anlamak istediğin detayları dönüp sor benim sana tavsiyem mod 54

sonsuz saygılarımla ;d;

• Official Post

Benim o incelemelerim oldukça eskidir ve o zamanlarda 460 magnum henüz yeni gelmiş ve hatta 5,5 calibresi de piyasada yoktu, Yani o yazıyı bugün kaleme almış olsaydım Diana Modellerinin içinden seçimim Mod54 - Mod46Stutzen ve 460 magnum olurdu.

• peki mustafa abi 460 magnum 22 cal.- benjamin discowery 22 cal. bu ikisinden hangisini tercih ederdiniz acaba yani bunların hangisi daha isabetli atıs yapar. örnegin 150 - 160 - 170 metrelerde sise kırmak münkünmü acaba. tesekkür ederim iyiaksamlar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Official Post

peki mustafa abi 460 magnum 22 cal.- benjamin discowery 22 cal. bu ikisinden hangisini tercih ederdiniz acaba yani bunların hangisi daha isabetli atıs yapar. örnegin 150 - 160 - 170 metrelerde sise kırmak münkünmü acaba. tesekkür ederim iyiaksamlar.

Sevgili Hakan,

Bu iki silah arasında tercih yapmak, pcp mi pistonlumu ? sorusunun yanıtını bulduktan sonra karar vermen gereken bir konu, bu konuyu çok daha detaylı araştır, ve sana pcp mi pistonlu bir silahmı daha uygun önce buna karar ver.

Unutmaki PCP silahlar bu hobinin zirvesidir.

• hayalimde hep bir pcp var mustafa abi sizin sitenizde epey biinceledim yanlız beni tek düsündüren gücü yani 22 cal. 900 - 1000 fps olsaydı tam benlik olurdu peki siz nedersiniz bu konuda yani güc konusunda isabetlılık acısında biraz anlatabilirmisiniz mesela alsam bu tüfegi sizden modifiye edip gönderebilirmisiniz yada modifiye olurmu. yani amacım 150-170 ve üstü mesafelerden sise kırmak nedersiniz acaba bu konuda.saygılarımla.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png