470 nitro ile warthog avı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

TurkishMauserGewehr

• Bence atış ametorce.Hayvanın boynuna değilde gövdesine yapılmış bir atış.Ayrıca mesafe belli değil.

• Official Post

Bence şaka yapıyor, 8o

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• domuzun vurulduğu yer tam kalbinin olduğu kısma doğru ateş edilmiş hayvanda hiç bir kımıldama bile olmuyor vurulduktan sonra

Cem gözünden kaçmış, serildikten sonra kuyruğunun nasıl dikildiğini görmedin heralde :thumbup:

saygı sevgi selam

• Cem gözünden kaçmış, serildikten sonra kuyruğunun nasıl dikildiğini görmedin heralde :thumbup:

saygı sevgi selam

oğuz kuyruk yer çekimine karşı ondan dikilmiştir :P

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Bence atış ametorce.Hayvanın boynuna değilde gövdesine yapılmış bir atış.Ayrıca mesafe belli değil.

valla yunus böyle bir silaha sahip olan birinin hiçte amatör oldugunu zannetmiyorum.hayvanın tam kalbine . ne demiş atalarımız ONE SHOT ONE KILL :D

• hakan abi valla o mermiyi yemeden bence konuşmamak lazım yedikten sonra dikilir mi yoksa yerin dibine mi göçer bilemiycem :D :P

ben ama o hayvanı o pozisyonda vurmazdım baksanıza hayvan tam su içerken vuruluyor :|

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• bana kuyruğunun kaldırma nedeni ''buda sana'' demek istemiş az önce konuştumda.. :D :D :D :D

TurkishMauserGewehr

• Büyük hayvan avında, yabancıların "öldürücü bölge" dedikleri bölge, bizim "kızıl koltuk" tabir ettiğimiz koltuk altı bölgesidir. Üç hayatî organ olan kalp, akciğerler ve karaciğer buradadır. Öldürücü bölgenin büyüklüğü ve tam yeri hayvanın anatomisine göre değişir. Kafa atışı da ateşli silah kullananların sevdiği bir yöntem, ama burada hedef çok daha küçük ve hareketli. Eğer hedef yakın ve hareketsizse, avcı soğukkanlıysa, kulak arkasına da ateş edilebiliyor. Bu iki ana bölge dışında, isabetin ölümcül olabileceği ama ölümün yavaş gerçekleşeceği ana damarlar var. Boyun atışı, boyun atardamarını veya omurgayı vurmaya yönelik ama başarı şansı düşük bir atış. Aynı şekilde, bacaktaki femoral artere isabet de hayvanın fazla miktarda kan kaybetmesini sağlayarak öldürebilir. Başarı şansını en çok arttıran bölge, kızıl koltuktur. Dolayısıyla buradaki atış noktası iyi ve doğru bir seçim.

• Gayet başarı bir atış. Kuyruk tabiki de havaya kalkacak, sonuçta can veriyor hayvan ve bu atış için bir takım yorumlar yazacaktım ki bilimsel olarak Tozkoparan olaya son noktayı koymuş.

Bu atışın ve bu kadar bilimsel bir açıklamanın ardından sadece bize izlemek kalıyor. Atıcıya da Tozkoparan a da tebrikler.

• böylesine bi silah ile amatörlük söylemesi bile insanın kafasını karıştırıyoor

• olayı fotoğraf haline getiren arkadaşımız tam doğru yeri daire içine almış atış tek kelimeyle mükemmel :D:D