Hatsan AT44WX-10 Atış Denemeleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 200 bar'a bile gerek yok, silah regülatörlü değilse fazladan hava basmak güç düşmesine bile neden olabilir. Valve lock denilen bu teknik olay çekiç yayının tüpün içerisindeki yüksek basıncı yenemeyip gücün düşük çıkmasına ya da tüfeğin kilitlenmesine (tüpteki havayı geri boşaltmanız gerekir bir miktar) de neden olabilir. En sağlıklısı kronograf ile hız eğrisinin oluşturulup, optimum basınçta tüfeğin doldurulmasıdır. Regülatörlü tüfeklerde regülatör basıncı düşürdüğünden böyle bir sıkıntısı yoktur fakat çok fazla hava basılırsa regülatör yayları artan yük karşısında formunu kaybedebilir. Ben 250 bar'ı pompanın limitini görmek için denedim ve tüpüm 300bar test basıncını karşıladığı için denedim. Siz 200 barı kesinlikle geçmeyin. Benim amacım taktığım hızlı bağlantı aparatının kaçak yapıp yapmadığını ve pompanın gücünü test etmekti. Bazı PCP silahlarda en yüksek gücü tüpün en dolu halinde değil farklı basınçlarda sağlaması da valf ile çekiç yayının en dengede olduğu zaman diye açıklamak sanırım yanlış olmaz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bazı PCP silahlarda en yüksek gücü tüpün en dolu halinde değil farklı basınçlarda sağlaması da valf ile çekiç yayının en dengede olduğu zaman diye açıklamak sanırım yanlış olmaz.

Katılıyorum, aynı konuyu yukarıda da belirttiğim gibi, 200 bar ve üstündeki basınçlarda Hatsan da bu sıkıntıyı yaşadım, Hız ve güç düşmesi oldu, insan 200 barda daha çok hız beklerken, Murat ın yaptığı bu açıklamada belirttiği gibi çekiç yayının valf basıncı karşısındaki zaafiyeti nedeniyle pellet yetetli hava ile buluşlamıyor ve yavaş, dengesiz ve güçsüz çıkıyor namuludan.

En iyisi krono ile ölçüm apıp hız eğrisinin en aşarılı olduğu tüp basıncını bulmak ve tüfeği buna göre doldurmak

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• Bugün ufak çaplı bir buluşmada 105 mt denedik 2.atışta Emporto 3.atışta ben şişeyi patlattık.180 bar- fx pellet .Hatsan AT44WX-10 5.5 cal.

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Valla tebrikler. 100 metre sınırını yavaş yavaş geçiyorsunuz....

ankarateam.png[color=#0000ff]

• ;d;;d;

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 10 Ocak Ankara buluşmasında yaptığımız chrono ölçümleri sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim.

Aşağıdaki resimde görünen değerleri içeren excel dosyası ektedir, dileyenler bilgisayarına indirebilir.

Ölçümler sırasında .22 Cal 16 Grain FX Pellet Kullanılmıştır.

[Resim Engellendi: http://img510.imageshack.us/img510/8129/hatsanchronofg1.jpg]

http://uploading.com/files/PZVDKY92/hatsan_at44wx10.xls.html

.

ankarateam.png

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen emporto ().

• Emre,
    Ellerine sağlık sabırla uğraştığını biliyorum..faydalı bir çizelge hazırlamısın..teşekkürler...

A Takımı Üyesi

• Hangi pelet oldugunu belirtmeyı unutmusunuz :him:s

FX den başka pellet atar mı yaw Ankara Team üyeleri hehe ;şrofls;.

Şaka bir yana haklısınız ekledim yazıya şimdi, gözümden kaçmış, uyarınız için teşekkürler

ankarateam.png

• Emre,
    Ellerine sağlık sabırla uğraştığını biliyorum..faydalı bir çizelge hazırlamısın..teşekkürler...

Birşey değil Osman Abi, ne demek.. Böyle bir tablo Hatsan kullanıcılarına fikir vermek açısından iyi olacaktır.

ankarateam.png

• Görünüşe göre 150Bar'da maksimum güce ulaşıyor. O halde sanırım çekiç yayının biraz daha güçlendirilmesi iyi sonuç verebilir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• emeği geçen herkese teşekkürler.
    sanırım bu yeni at 44 lwler eskilere göre biraz daha güçlendirilmiş

• Birşey değil Kamuran Abi, faydası dokundu ise ne mutlu bana :)

ankarateam.png

• arkadaşlar bugun bende uzun zaman önce sipariş vermiş oldugum tüfegimi aldım askerde hep bu günü bekliyordum g3 beni sarmadı havalı başka. ;tacli#
    hemen garaja inip bi iki atış yaptım sesi bana yüksek geldi moderatör lazım olcak gibi

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• arkadaşlar bugun bende uzun zaman önce sipariş vermiş oldugum tüfegimi aldım askerde hep bu günü bekliyordum g3 beni sarmadı havalı başka. ;tacli#
    hemen garaja inip bi iki atış yaptım sesi bana yüksek geldi moderatör lazım olcak gibi

silahınızı güle güle kullanın,açık alanda sesi oldukça az sayılır,deneyince sizde hissedeceksiniz..

A Takımı Üyesi